Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz matyus10 #7830 üzenetére

    Egy standalone tv box-szal lehet tévét nézni, nagyjából ennyi. Szerencsés esetben még a csatornákat is sorba lehet rendezni, de sokkal többet azért ennél nem tud. Az adott típusnál kell megnézni a támogatott funkciókat. Tovább bonyolítja a helyzetet egy 24"-os monitor, mert az eszköz vagy támogatja azt a felbontást, vagy nem. Ráadásul, ha a vga, és a monitor közé be van ékelve egy plusz eszköz, az már csak ronthat a minőségen.

    A kábelt fizikailag távol lehet tartani minden tévés eszköztől egy galvanikus leválsztóval, ez max. ezer forint. Erre találták ki. Néhány tv box-ot már kipróbáltam, de még amelyik normálisan működött, sem tudta biztosítani azokat a szolgáltatásokat, amiket a normális, belső tunerek használata során megszoktam, esetleg megszerettem, vagyis semmi pénzért nem dobnám ki a gépből, és ezért nincs szükségem "igazi" tévére sem. És ezek nagy részét a szoftverekkel lehet biztosítani. Még az esetleges sw bug-ok mellett is inkább pc-tunerezek.

    Feltételezve, hogy hybrid alatt a dvb-t képességeket érted(mivel a többi felejtős), és a felvételi lehetőség nem szempont, elég a sw megoldás, akkor pl. szóba jöhet a WinFast DTV1800 H, DTV2000 Plus, vagy PCIe-n a PxDTV2300 H. A hw-es tömörítésre alkalmas eszközök valamivel drágábbak.
    Felbontás nem szempont, az a DX, és a vga dolga, amúgy sincs ilyen paraméter. 1920-on használom én is.

Új hozzászólás Aktív témák