Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borix

    őstag

    válasz TechN7ne #54040 üzenetére

    A megbízhatóság szerintem a fő szempont mikor ajánlanak a vásárlása alapján és hiába tűnik jobb alternatívának 1-2 másik ha nincs vele tapasztalat.

    MX500 vannak melegedési viták van aki azt mondja vesz inkább egy másikat és 10-15C hűvösebb lesz alap járaton is van aki meg azt mondja, hogy nem gond az.

    Amit én vettem a WD Digital Blue 3D szerintem jobb mint a BX500 körülbelül egy árban is vannak de itt nem nagyon vették nem volt vele tapasztalat így nem ajánlgatták.

    Kingston A400, UV500 sem valami fényesek.

    Vannak még Plextor, HP, Gigabyte, Verbatim stb... termékek is de nincs velük tapasztalat simán lehet, hogy jól sikerült valamelyik modell de nem veszik így nincs vele tapasztalat szóba sem kerülnek.
    BX500, A400, UV500 szintet azért hozhatnák sőt...

    Imi1981

    Utólag tudod mint már előtted jó páran lehetnek.
    Mikor idejönnek kérdezni 2000-4000 nagyon szóba se jöhet hosszabb távra vesznek egy dolgot és sóherkordnak rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz TechN7ne #54040 üzenetére

    Így visszaolvasva sem adtunk senkinek téves ajánlást. Aki kitöltötte a kérdőívet, annak mindig a kereten belül a legjobb SSD lett ajánlva. Ha a keretbe csak a BX500 fért be, akkor az. Te a legolcsóbbat kerested, a legolcsóbb lett ajánlva. Már pedig legolcsóbb kategóriában még én is ezt venném, ha nem akarnék ismeretlen modellel kockázatot vállalni.

    De pl. azt sem hiheti senki reálisan, hogy egy 5-10 ezer Ft közötti, belépő kategóriás terméknek nincs gyengesége, és ugyanannyit vagy akár csak megközelítően hasonló sebességet megy, mint egy 30-100 ezer forintos.

    Belassul az UV500, A400, Intel 660p, Crucial P1, meg még egy csomó SSD is. Az alsó árszegmens jellemzője.

    (#54045) envagyok: sajnálom, hogy nem vagy vele megelégedve. Ha online rendelted, küldd vissza, 14 napig indoklás nélkül megteheted, nem kell termékhibára, meg jótállási esetre hivatkozni. Újabb vásárláskor meg a valós igényeid szerint válassz SSD-t. Vagy ezerszer alszajkóztam a topikban, hogy mely SSD-k lassulnak be. Minden oldalon szerepel vagy 5-6×.

    Nem menteni akarom a menthetetlen, mert az pendrive-szintű írás tényleg gáz, de! Az a nagyon fain 2 TB-os HDD hiába tol 200MB/sec-et szekvenciálisban. Csak egy tányéron tudja megcsinálni, a tányér széle felé, nem túl töredezett fájlrendszeren. De ahogy tányérok között vagy belső részről kell szekvenciálisan dolgozni, vagy erősebben töredezett a fájlrendszer bemennek azok is 100 MB/sec alá!!! Plusz random read/write-ben meg ilyen szégyenletes 0,5-1,5 MB/sec eredményt érnek el, meg elérési időben ilyen 10 ms körüli időt, ezt majd mérd le azon a BX500-on, min. 50-200×-os értékekkel ver ebben akármilyen HDD-t, és normál felhasználáskor ezek az értékek számítanak, bootidő, programok betöltődési ideje. Átlag felhasználó szekvenciálisan nem ír sokat. A szekvenciális olvasás sem túl gyakori, a felhasználás 50%-a random read, 40%-a random write, a maradék 10%, vagy még kevesebb, ami szekvenciális, de azon belül az írás még kisebb hányad.

    De ha sokat másolsz, írsz nagy fájlokat, mennyiségeket, akkor az BX500 nem neked való, írnod kellett volna a kérdőívben, hogy erre fogod használni, nem csak alap felhasználás lesz.

    De miután már itt több ember csalódott, be kéne venni az összefoglalóba, hogy mely modelleknek mi a gyengesége, MX500 melegszik, BX500, A400, UV500, stb. belassul, ezért főleg szekvenciális felhasználásra nem alkalmas.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák