Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emre

    veterán

    válasz tl-x #26097 üzenetére

    Ha jól tudom azonos típusra cserélhető a kazán.
    A döglött fűtésről készült gázterv?

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • kelzsoca

    félisten

    válasz tl-x #26097 üzenetére

    A gyerekszobák relatív kicsik, mivel egymás mellett vannak, nem lehetne megoldás esetleg egy átjárót nyitni a két szoba között? így a nagyobb helységből az átjáróval szemben 1 klíma is megoldhatná a két helység fűtését.

  • LanyUs

    senior tag

    válasz tl-x #26097 üzenetére

    Tapasztalataim
    Gázkazán cserében vagyok én is (ETI-35), mert nincs normális kéménye. Jövő héten szerelik a Viessmann Vitodens Touch 100-W 26 kW + Vitocell Indirekt tárolót ( hőérzékelővel és szabályozóval össz. 700K ). Egyszerűsített készülékcsere egy sima nyomtatvány kitöltése, majd a kéményes is elkészít egy tervet és a kéményt ( 300K ). Ez pár nap. A régi radiátoros rendszerem marad a vastag csövekkel, mert a kazánt levédik egy primer körrel, majd hőcserélőn keresztül átadja a szekunder körnek ( régi rendszer ). Ez megnöveli a 100k szerelési költséget +100k-val. Kb. 1,2m a vége. Nem is szeretném lecserélni a régi lemezradiátorokat, mert meg vagyok velük elégedve. Vettem néhány újat is. Egy kutya mind. Főleg ha leszabályozom a nagy részét.

    A klíma fűtést még szoknunk kell, mert folyamat susog. Éjszaka a folyosón csak és kizárólag éjszakai módban tudjuk használni, különben már zavarná a pihenést. Jelenleg nem tudom eldönteni szeretném-e egész télen ezt hallgatni. Hálószobában biztosan nem tudnám elviselni a hangját !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ui.: tavaly pellett kazánnal fűtöttünk 45e/hó és a keverő tartály hangja is borzasztóan zavart minket ( automata adagolás ). 15 éves tapasztalatom van a fával is már, de a párom kényelmesebb és nem szeretne rárakni. Benti kandalló nem a kedvencem, mert koszol, füstölhet, hangulata rendben.

    Mindig a számítógépet hozom fel példának, ahol a kedvencem a passzív táp és az 5v-s 12 cm-es ventik. Ez mindent elárul mennyire szeretem a "hangoskodást" :)

    A 8 nm2 és a 10 nm2 gyerekszoba határvonalában szembe egy klíma jobbra-balra állított lamellákkal a legalacsonyabb fokozaton talán jó lehetne. Gyerekeknek a folyamatos meleg "huzat" zavar engem kicsit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák