Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mindfreak

    őstag

    válasz hemaka #3493 üzenetére

    Minél nagyobb felbontásban tapogatja le a felszínt annál pontosabb, precízebb az egér mozgása. Akkor jó ez, ha a monitorod is nagy felbontásban fut.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz hemaka #3493 üzenetére

    Minél nagyobb a DPI annál pontosabb és finomabb lesz a kurzor (célkereszt, akármi amit az egér vezérel) mozgása high sensitivity, vagyis nagy érzékenység (kis egérmozdításra sokat mozduljon a kurzor, célkereszt, akármi) esetén.

    Vagyis egy 800 DPIs egérrel játszva muszáj kisebb érzékenységet beállítanod az egérnek a kedvenc FPSedben ahhoz hogy pontosan fejre tudd vinni a célkeresztet, vagyis a kezednek (benne az egérrel) nagyobb utat kell megtennie, ehhez nyilván több idő kell, tehát lassabban fogsz tudni fejest lőni mint az aki egy high DPIs egérrel magas sensitivityvel pár centis egérmozdításokkal nyomja.

    Kivéve ha a reagálási időd (reflexed) annyival kisebb (vagyis jobb) az övénél ami ezt kompenzálja. Viszont high sensihez olyan egérpad kell amin könnyen csúszik az egér, mert minél nagyobb erő kell a megmozdításához annál könnyebben mozdíthatod túl az egeret a célponton.

    Szerintem pont ezért hülyeség súlyokat pakolgatni az egeredbe, mert a legpontosabban a csupasz kezedet tudod koordinálni, vagyis minél kisebb súlyú benne az egér, annál pontosabban tudod bemérni kis mozdítások esetén az elmozdítás mértékét.
    De mint a piaci siker mutatja, ezzel a többség vagy nem ért egyet, vagy csak bedőlnek a marketingnek (azért a DA sikere bizonyítja hogy nekem van igazam :P )

    Fentiekből következik hogy low sensitivitynél nagyjából mind1 a DPI értéke. (mondjuk 1000mhzes mintavételezésnél biztos "riceg" a kurzor alacsony sebességnél is pl. desktopon húzva, de azok az egerek nem is működnek ekkora mintavételezésnél.)

    A DPI állító gombokat meg azért rakták az egerekre mert mondjuk ha bezoomolsz egy sniperrel akkor az addigi sensitivity már túl sok lesz, vagyis túl nagyot fog mozdulni a kurzor túl kicsi egér (kéz) mozdulatra. A DPIt lefelezve ez az elmozdulás is feleződik

    DE

    ettől függetlenül a sensitivity (amit pl. a control panel / mouse menüpontjában, vagy a quake 1-2-3 engine-s játékokban menüből a /sensitivity x paranccsal állíthatsz be) a DPItől független dolog!

    Szerencsésebb lenne az egerekre olyan gombot rakni ami a windows sensitivity beállítását módosítja, akkor az elmozdulás mértéke úgy csökkenne hogy a max DPI is megmaradna.
    Én a magam részéről mindig max DPIn játszom (high sensi persze) amikor muszáj állítani a sebességet (sniperezésnél már hozzászoktam ott nem kell, de pl. DoD:S-ben a felállítható gépfegyvernél a sensitivityt a játék kb a felére csökkenti, és a /sensitivity paranccsal se viszi feljebb - direkt, hogy ne lehessen gyorsan kaszálni egy nehéz fegyverrel - ott a G15re írt kis programot használtam, amivel a kijelző alatti fekete gombokkal lehetett a windowsban a sensitivity-t állítani). Így aztán mindenkit lelőttem vele 120 fokban, még a WHsokat is, kivéve persze az aimosokat (WHval azokat is, de mikor már csítelni kell ahhoz hogy ne legyél hátrányban megette a fene az egészet ;] )

    Mikor 10 éves Quake Arena enginekkel adnak ki játékokat (COD4,5) amik törésével 3 éve tele vannak a fórumok, de a vadiúj UT3 enginét is hetek alatt megtörik mi marad?

    Guitar Hero :D (ahhoz meg nem 16 ezres egér hanem 16 ezres gitár kell)
    (ott meg a wirelessnél 25ms video lagot kell beállítani ahhoz hogy elérd a vezetékes késésmentességét)

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Új hozzászólás Aktív témák