Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz kovy79 #18730 üzenetére

    "Sajnos ez az "Olvasd el az egyes hsz vazze!" egyre sűrűbben látott dolog itt a fórumokban."

    Mert egyre kevesebben képesek olvasni, egyes emberek meg veszik a fáradtságot és időt, hogy adott témakörben egy nagycsomó infot összeszedjenek, megfogalmazzanak, rendszerezzenek, hogy MÁSOKNAK legyen egyszerűbb az élete.
    De nem alapvető netikett, hogy ha egy topik címében szerepel, hogy "kérdés előtt olvasd el az 1. hsz-t", akkor kérdés előtt elolvasom? Ha ilyen volt, 6 évvel ezelőtt, újonc koromban is vettem a fáradtságot és megtettem (és nem csak PH!-n, hanem használtam mellé Google-t is) - és érdekes módon eképpen sok fölösleges vagy buta hozzászólástól kíméltem meg a topiklakókat. Manapság meg már lassan szégyen, ha valaki nem pszeudo-diszlexiás. 20 év múlva mi lesz? Utcán nyilvánosan megköveznek, ha tudsz írni-olvasni vagy van egy kis önállóság benned?

    "Jah, csak van, amikor az sem segít és ugyebár a legtöbb hasznos dolog személyes tapasztalat után derül ki!"

    A legtöbben árak és képek miatt nem hajlandóak egy 0.000456 s-ig tartó keresést végezni, amire 1,700,000 találat érkezne.
    Képgaléria majd lesz flickr-en, de árat teljesen felesleges és értelmetlen a topik elejére biggyeszteni, mert naponta változik, ahány bolt, annyi ár, nem beszélve a külföldi rendelésekről, változó postai tarifákról vagy éppen az apróról.

    "Tudom, hogy -ahogy említetted is- sok fórumozó van, aki egy betűt sem érdemel meg, de nem kellene általánosítani."

    Írtam, hogy akinek nem inge, nem veszi magára.
    De olvass vissza mondjuk csak párszáz hsz-t és nézd meg, hogy hány olyan volt, aminek be sem kellett volna kerülni a topikba, mert már a kérdés előtt meg volt válaszolva az ominózus 1. hsz-ban.

    "A laikus nyelven, érthetően leírt válasz pedig ugyebár nincs ott, minimum 500hsz átolvasása kellene."

    Mivel most ebben a topikban vagyunk, nézd meg, hogy mi nem érthető az elején a laikusnak. Direkt fogalomtárral indít..

    Nem kell töröltetni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz kovy79 #18730 üzenetére

    Egyet tudok érteni a véleményeddel.
    Sokszor nálam is előferdül, hogy gyorsan kellene megoldás/válasz egy adott kérdésben és nincs időm több száz h.sz.-t elolvasni. De, egy ideje már szabályosan kellemetlennek érzem és nem is igen "merek" kérdezni szakmai topic-ban, mert várható a szakiktól a "let me google" (ez külön érdekes, mert van mikor tényleg fél perc és megvan a keresett dolog, ha és amennyiben tudod, hogy pontosan mire is kellene keresni), "első hsz", "olvass vissza" reakció.
    Nyilván lehetőség szerint, ezekkel kezdem, de van amikor időhiány vagy egyéb ok miatt elmarad és a gyorsabb válasz reményében kérdez(ne) az ember fia.
    Természetesen nem akarom ezzel támadni az adott téma szakértőit, becsülendő, hogy értenek valamihez és lehetőség szerint a tudásukat meg is osztják a nagyérdemúvel. És persze érthető, ha a századik -mondjuk jelen topicban, "milyen egeret vegyek x ft-ért"- ugyanolyan kérdést kapják, akkor felmegy a pumpa.
    Na, minegy. Ez is csak egy vélemény.
    Béke! ;)

    ...elmúlik...

Új hozzászólás Aktív témák