Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yasuo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Elhatároztam, hogy szeretnék venni egy komolyabb fényképezőgépet, és félredobni a telefonom kameráját. Egy teljesen kezdő, 15 éves fiú vagyok, nem túl nagy igényekkel fotózási szempontból. Mivel még nem vagyok annyira benne a témában, ezért szeretném kérni a segítségeteket fényképezőgép vásárlása miatt. :))

    - Gépre szánt összeg?

    Max: 110.000Ft, nagyon max 130.000Ft

    - Felhasználás?

    Hát igazából mindenre szeretném használni, tudom nem a legjobb válasz erre a kérdésre, de igazából most
    szeretném kitapasztalni, hogy mire is lesz szükségem a továbbiakban. Ezért is szeretnék inkább egy
    DSLR gépet, mintsem egy MILC-et, mert a későbbiekben jó lenne minél jobb objektíveket vásárolni, és
    tudtommal DSLR gépekhez nagyobb a választék objektívek terén, és valamivel olcsóbbak is.

    - Méret számít?

    Ez igazából teljesen mindegy.

    - Videóra szükség van ?

    Igen, jó lenne, ha minél jobb minőségben tudna videót rögzíteni, legalább 1920x1080p-ben. Sokat
    használnám ezt a funkcióját is.

    - Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

    Új gépet szeretnék vásárolni.

    - Egyéb kívánság, speciális igények?

    Nincsenek. Talán egy mégis lenne: Jó lenne, ha lenne fókuszgyűrű(?) az objektíven, videózás közbeni
    fókuszváltásokhoz. :U Vagy ez minden gépen rajta van?

    Eddig két gépet néztem ki magamnak:
    -Nikon D3300, 18-55mm VR kit-tel
    -Canon EOS 1300d, 18-55mm IS II kit-tel

    Kinézetre sokkal jobban tetszik a Canon, de videózás szempontjából a Nikon jobb választás lenne, valamint sokkal többen ajánlják itt is a Nikont.
    Eléggé tanácstalan vagyok... :F

    Köszönöm szépen előre is a segítséget! :)

    S9+

  • Yasuo

    aktív tag

    válasz agent_k #41063 üzenetére

    Hát köszönöm szépen a válaszokat!
    Mostmár végképp döntésképtelen vagyok, teljesen összezavarodtam. :D Az az említett Panasonic MILC gép az nagyon jónak tűnik, tetszik az elforgatható képernyője, valamint az, hogy Wi-Fi-t is tartalmaz. Hmm, nem tudom. Tényleg jobb képeket lehet lőni vele, mint például egy Nikon D3300-zal? Csak az zavar még a Panasonicban, hogy semmi teszt, vagy vélemény nincs róla. :(
    Én különben úgy tudtam, hogy ilyen árkategóriában már szoktak DSLR-t venni, ezért sem akartam vacakolni a MILC-ekkel.

    S9+

  • Yasuo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy-két hónapon belül meg szeretném vásárolni az első komolyabb fényképezőgépemet, mivel egyre jobban kezd érdekelni ez az irány. Eddig telefonommal fényképezgettem több-kevesebb sikerrel, viszont egyre jobban úgy érzem, hogy lehetőségeim korlátozottak. Szeretnék egy magasabb szintre lépni az amatőr/hobbi fotozás terén, és ebben szeretnék tőletek segítséget kérni.

    - Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.
    Max 180ezerFt, nagyon max 250ezerFt objektívvel együtt.

    - Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).
    Talán a legkedveltebb témám a makrófotózás, de mindenre használnám igazából.

    - Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
    Nem számít.

    - Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).
    Valószínűleg videózásra is egyaránt sokat használnám, pl kisfilmek készítésére.

    - Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Csak új.

    - Egyéb kívánság, speciális igények?
    Kihajtható kijelző fontos lenne a videózás miatt.

    Eddig a Panasonic DMC-G7 14-140 kitobival talán ami a legjobban tetszene, viszont nem tudom szükségem van-e egy ilyen drága gépre így 17 évesen. Látnék egyáltalán sok különbséget ez a gép és mondjuk egy Nikon D3400 között? :F
    Köszönöm előre is! :)

    [ Szerkesztve ]

    S9+

Új hozzászólás Aktív témák