Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    Sziasztok!

    "Bajban" vagyok... :)
    Sürgősen kell egy fényképező, mivel eddig ketten használtunk egyet a családból és amikor ketten mentünk kétfelé, mindig probléma volt, hogy ki vigye. Eddig sikerült is megoldani, most viszont nem, és bár van egy Nokia 808-am, de utazáshoz azért az kevés. Egyébként egy középkategóriás utazózoom kompakton osztoztunk eddig (Pana TZ25), és mivel itt a kényszer - és amúgy is feljebb akartam már lépni egy szintet, a MILC-eken kezdtem gondolkodni. Főleg utazáskor használtam eddig, fontos a hordozhatóság és a kis méret. Ha meg már pénzt kell adni érte, és egy normális kompakt is közelíti a 100-ast (sőt), így annyiért már inkább MILC, főleg, hogy meguntam a kompaktok "képminőségét" és mélységélességét, és ha meg lesz a lehetőség, valószínűleg nagyobb kedvem lesz "csak úgy" fotózni is.
    Árban 120-130-nál nem nagyon akarnék többet rá költeni (főleg, mert ez most váratlan költség lesz). Amiket nézegettem, az a Pana GF6 és a topicban is többször emlegetett Oly E-PL6, mindkettő a két objektíves készletben.

    Ami az E-PL6 mellett szól: újabb (bár a PL5 ráncfelvarrott utódja, ami egyidős a GF6-tal), zajmentesebb magasabb ISO-kon (de úgy láttam, csak egy lépésnyivel jobb, azaz 6400-on olyan, mint a Pana 3200-on), kicsi akkutöltő (utazásnál ez is számít), ár, vakupapucs, kisebb 14-42-es kitobi.
    Ami ellene: vakupapucs :) , (ha utazásról van szó, jobb a felpattanó vaku és oké, hogy adnak hozzá egy picit, de nem lehet folyton rajta tartani és nem lehet plafon felé sem állítani), kijelző felbontása (bár mondogatják egyesek, hogy elég az, de a TZ25-nek is pont ilyen a felbontása, és kevésnek érzem még egy kompakthoz is, nem beszélve arról, hogy az összes ilyen felbontású, amit láttam - a PL6-ét nem - , pentile-os volt), wifi - és akkor már NFC is - hiánya (nem elsősorban a "megosztás" trendisége miatt, hanem azért, mert a Pana mobilról vezérelhető wifi-n), képstabi csak a vázban (a hatékonysága miatt), automatikus panoráma hiánya.

    Ami a Pana mellett szól: kijelző, wifi (távkioldás mobilról), NFC, mobilról vezérelhetőség, felpattanó vaku, ami plafon felé is fordítható, panoráma, gyors AF kevés fénynél, képstabilizátor a kitobjektívekben, kisebb 45-150-es kitobi, 10% kedvezménnyel elhozható edigitalből, ahol Erzsébet ajándékutalványt is elfogadnak (ez is szempont, mert van).
    Ami ellene: magasabb ISO-n jobban zajosodik, főleg színzaj tekintetében, ár.

    Nem olyan rég láttam már a két gépet kérdésként és ott az Oly jött ki győztesnek, a fentiek miatt viszont nekem inkább a Pana felé húz a szívem. Igazság szerint csak megerősítést várok, hogy a Pana sem rossz vétel a két gép közül a nagy ISO-knál zajosabb fotók ellenére.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • McLaca

    őstag

    válasz jjeahh #35303 üzenetére

    Számítani számít, de nagy fegyvertény nálam az obiban lévő képstabi és az af., meg a wifin át használható mobilos távvezérlés. Látnom kellene a konkrét különbséget, de azonos témáról készült összehasonlítható fotókat nem igazán találtam.
    Viszont ha a Panából némi utómunkával hasonlót ki lehet hozni, mint az Oly-ból, akkor mégis inkább a Pana. Azoknál a témáknál, amiknél számítanak a szép színek, úgyis utómunkáznék, de ilyen képek kisebb súllyal készülnének nálam. Legalábbis eleinte. :)

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák