Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pinya007

    tag

    válasz #56573440 #2682 üzenetére

    1. Nem is neked írtam a hozzászólást amit lereagáltál, Bagira01-el akartam megosztani véleményem személyes tapasztalatok alapján.

    2. Nem nagy nyomáskülönbségre kell gondolni, sőt a ház oldala kvázi nyitott emiatt gyakorlatilag a nyomás azonos, DE ha több levegőt fújsz be egy házba mint amennyit kifele szívsz, akkor merre távozik a levegő?! ;] Azt tényleg kifelejtettem, hogy befele fújó ventik elé ajánlatos porszűrőt tenni. Én speciell egy porszívókba szánt porszűrő anyagot tettem venti elé, ettől nemhogy nagyobb lett a szélzaj, de még halkabb is. A hatásfok meg így is megfelelő! Ez a szűrő anyag megfogja por jelentős részét, és heti 1x mikor takarítok ezt is kiporszívózóm és kész...

    3. Táp ventit befele fordítani, már ne haragudj de nagy baromság, egy gyártónál nem láttam ilyet, mert 0 értelme a táp által termelt meleg levegőt a házba fújatni!

    4. A csúszócapágyas ventik élettartama köztudottan rövidebb golyós társaikénál. Igaz, hogy csúszósok halkabbak, míg ki nem száradnak. A golyósoknak meg alapból picit hangosabbak, de ez a hangszint konstans. Illetve van egy két technológia ami golyós csapágyazás nélkül is hosszabb élettertamot ér el, de most nem ilyen kategóriájú ventikről van szó.

    [Szerkesztve]

    Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

Új hozzászólás Aktív témák