Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Hali!

    Adott egy kb. 2 évvel ezelőtti 256MB méretű Kingston SD kártya. Eddig egy HP digitális kamerával használtam. Mindig elképesztően lassúnak tartottam az áttöltést, illetve a másolást, de mivel a kamera usb 1.1-es, ezért azt hittem ennek tudható be a dolog, mivel nem volt külső kártyaolvasóm, nem is tudtam máshogy kipróbálni.

    Viszont az új notimban van többek között az SD kártyát is fogadni képes olvasó, így beletettem, és kipróbáltam, a következő eredményt kaptam:

    A kártyát formáztam FAT32-re (a kaera saját FS-t használ), majd felmásoltam rá egy közel a teljes méretet kitevő állományt.

    A feltöltési sebesség (HDD -> SD) alig érte el a 170KB/s-ot, így a feltöltés közel 20 percig tartott.

    Ezek után a filet, egy másik mappába megpróbáltam visszatölteni (SD -> HDD), mikor is a sebesség 7000KB/s körül mozgott stabilan. Nem cache-ből másolt.

    Azt tudom, hogy van különbség a kártya írási és olvasási sebessége között, de ez azért bőven túllépi a tesztekben olvasható százalékos küszöböt.

    Kérdés: ez vajon normális, vagy a kártya ennyit tud?

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák