Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petyus_

    senior tag

    válasz Kobe #11591 üzenetére

    Ha jól rémlik, ez településenként változó, nekünk teljesen ingyen volt. Nem volt se koccintás, se semmi hasonló, felolvasta a kötelező szöveget, aláírtuk a papírokat, és ennyi. Most csak gyorsan rákerestem, és azt találtam, hogy nem ingyenes, de tisztán emlékszem, hogy nem kellett fizetnünk a névváltoztatásért sem. Tehát semmibe nem került az, hogy kapjunk egy házassági anyakönyvi kivonatot (ez már elég a 120K-hoz), és a feleségem megváltoztassa a nevét.

    Gyorsan rákerestem:

    "Költségek
    Az anyakönyvvezetői eljárásnak (beleértve a házassági anyakönyvi kivonat kiadását is) semmiféle anyagi vonzata nincs. § Az önkormányzat által kijelölt helyiségben lezajlott házasságkötésért sem kell fizetni, viszont ha a házasságot a házasulók a hivatali helyiségen, illetve hivatali munkaidőn kívül kívánják megkötni, előfordulhat, hogy az önkormányzat a többletszolgáltatásért díjat kér. A vonatkozó jogszabály erre az önkormányzatoknak lehetőséget ad, azonban ha a lehetőséggel a települési önkormányzat élni kíván, a többletszolgáltatás díjának mértékét rendeletben kell szabályoznia. §"

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák