Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ThaBoss

    senior tag

    válasz Sonja #869 üzenetére

    Köszi! :R
    Sajnos jelenleg csak IDE csatisat tudok szerezni belőle ~6500Ft-ért. Néztem, hogy a többi típusnak sincs nagyon korlátja, és van alu eSATA-s is, de az meg már 10k.
    Ugyanonnan lenne még Transcend StoreJet 35U ház, jó anyagminőséggel, aktív hűtéssel és USB / eSATA csatikkal. Mindezt ~6000Ft-ért. Sajnos hivatalos oldalon, Manualban stb... nincs szó limitről, de pü-ban azt írták, hogy 1,5TB-os WD vinyót lazán viszi. Én sem akarok bele nagyobbat, így teszek egy próbát vele! :)

  • King Unique

    titán

    válasz Sonja #4643 üzenetére

    Nem olyan régen pont az volt a téma ebben a hozzászólásban, hogy ezzel a külső házzal nincsen konkrét tapasztalat, csak a gyártó másik 2 hasonló termékével. De akkor már ezzel is van, köszönhetően a mostani beszámolónak. :)

    A belső rögzítésnél azok a kis műanyag rögzítőfülek lehet nem a legstrapabíróbbak, de ha nem lesz gyakran szétszerelve a külső ház és cserélgetve benne a HDD, akkor nyilván nem igazán kell emiatt aggódni. Ahogyan a SATA / USB csatlakozásnál particionált HDD oda-vissza történő kezelése miatt sem, ha leginkább csak az USB-s külső házban lesz használva. A 10 TB-os HDD kezelése pozitívum, de azt írják is a gyártó oldalán, hogy a jelenlegi HDD-k tárolókapacitására vonatkozóan nincsen korlát. Az ASM1153E vezérlő jónak mondható, SATA 6 Gbps alapú, támogatja az UASP-t stb. Vagyis egy SATA3-as SSD-vel elvileg teljesen ki lehetne vele használni az USB 3.0 szabvány maximumát (~ 450 MB/s). Az UASP tényleges működését Linux alatt egyébként pl. ezzel / ezzel a módszerrel lehet megállapítani. A PID: 55AA azonosító megint előnyös, mert ezen típusoknál lehet frissíteni a firmware-t az összefoglalóban említett módon. Illetve ehhez a külső házhoz a gyártó oldalán is van firmware, ami szintén pozitívum. A jelenlegi firmware-verzió még egyébként hasznos infó lehet, de az ASMedia MP Tool csak Windowsnál használható, ellenben Linuxnál már nem. A HDD leállítására vonatkozóan a szoftveres leválasztás, illetve az X perc üresjárat után érvénybe lépő alvó mód lehet még érdekes. Ezekről nemrég a másik külső házas topikban is volt szó a Linuxszal történő használathoz kapcsolódóan.

    Köszönjük a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sonja #4646 üzenetére

    Az, hogy BOT / UASP módban csatlakozik-e a külső ház, az az abban lévő USB-vezérlőtől és annak firmware-étől, valamint az OS-től függ elsődlegesen. Illetve a hardvernek (gép) is támogatnia kell, de az általában OK szokott lenni a mai vasaknál. Magának a külső házban lévő háttértárnak (HDD) viszont semmi köze nincsen ehhez. Linuxnál az alábbi screenshot jól szemlélteti, hogy az lsusb -t parancs kimenetét a megfelelő eszközre vonatkozóan kell nézni. Ha az OK, akkor UASP módnál driver=uas értéknek kellene ott szerepelnie. A driver=usb-storage BOT módra utal, de annak meg a másik parancs kimenete, illetve a 98-as érték mond ellent. Viszont Windowsnál látszik, hogy UASP módban működik az eszköz, valamint a gyártó oldalán is említik a támogatást. Tehát a felemás linuxos információk ellenére elvileg működik.

    Az MP Tool a chip tényleges típusától függetlenül azokat az értékeket jeleníti meg a gyártó- és az eszközazonosító mezőkben, amik a hozzácsomagolt konfigurációs fájlba vannak beletáplálva. Tehát az utóbbinál lehet az pl. ASMT1051, ASM1153E, USB3-SATA-Device stb., de ezekkel nem kell foglalkozni, ami az összefoglalóban is említve van. Ennél a külső háznál ASM1153E chip esetében a 130926_A1_00_00 firmware nem a legfrissebb, vannak annál újabbak is. De, ha minden jól működik és OK, akkor nyilván nem szükséges piszkálni. Sőt, eleve csak bizonyos feltételekkel szabad, ami pl. ebben a hozzászólásban és az összefoglalóban szintén le van írva!

    A szoftveres leválasztást illetően az előző válaszban már linkelve volt a másik topik hozzászólása, vagyis hogy grafikus felületen a teljes leválasztás Linuxnál az asztali környezet függvénye is. ITT a második ábrán pont Xfce van, ahol a kötet leválasztása opció elvileg csak a partíciót csatolja le, ellenben az eszközt már nem állítja le. De pl. terminálban az udisksctl akár az utóbbira is megoldás lehet.

    Köszönjük az újabb hasznos információkat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sonja #6266 üzenetére

    Tehát ASMedia chipes PID: 55AA - ahol 55AA azonosítónál ugye frissíthető szükség esetén a firmware a téma összefoglalóban szemléltetett módon, ellenben pl. a 1153 azonosítójú változatnál nem - azonosítóval, ellenben a chip pontos típusa ebből nem derül ki. Igaz az utóbbi sokszor csak fizikai szemrevételezéssel állapítható meg, amihez viszont lehet szét kellene szerelni a dokkolót, de annyit nem ér az egész, meg az ugye garanciavesztéssel is járhat.

    A gyártó weboldalán egyébként szépen le van írva kb. minden jellemző erről a dokkolóról, úgyhogy sok kérdés nem marad. Az előbbi mellett esetleg még a logikai-fizikai szektorméret kezelése lehet lényegi információ az 512e vs. 4Kn probléma miatt, de vélhetően 512e megoldást használ, aminek ellenőrzése Windowson egy másik hozzászólásban szemléltetve van.
    + Mivel kétlemezes dokkoló, még az lehet lényeges, hogy pl. 2 db 2,5" / 3,5" HDD-vel mennyire működik stabilan, bírja-e a tápegysége, stb., mert ugye nemrég az is téma volt itt.

    Ami viszont nem a legjobban kivitelezett ennél az AXAGON ADSA-DC DUAL CLONE dokkolónál az az, hogy bár USB-C modellként jellemzik, ellenben USB-C csatlakozási lehetőség csak az eszköz (dokkoló) felől van, míg a gazda (PC / Mac) felől a standard USB-A. Ez így szimpla félmegoldás, mivel az USB-C eszközöknél pont az lenne a lényeg, hogy USB-C porthoz is lehessen csatlakoztatni azokat, amit pl. az AXAGON ADSA-M2C DUAL NVMe CLONE dokkolónál már sikerült abszolválni a gyártónak, annál mellékelnek USB-C - USB-C kábelt is az USB-C - USB-A kábel mellé, míg az előbbinél csak USB-C - USB-A kábelt. Úgy látszik a + 1 db kábel már nem fért bele a gyártási költségbe, vagy ki tudja. :D

    Köszönjük a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sonja #6270 üzenetére

    Tehát akkor 512e (512 / 4096 bájt), vagyis a jobbik eset és ennek köszönhetően nem lesz olyan probléma, mint az előzőleg linkelt korábbi esetnél.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák