Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zserrbo

    aktív tag

    Hali!

    Látom friss még a téma :) Épp elakadtam, hátha tud valaki segíteni.

    Mutatom mi nem megy: [link]
    Bal oldalt azt szeretném, ha alapból az első .leftcontent osztályú div jelenne meg.
    Ha
    - az elsőre kattintanak tűnjön el
    - másikra akkor is tűnjön el az első, de a másik jelenjen meg
    -tudja kezelni, ha olyan .almenure (a dátumra) kattintanak, aminek a .leftcontentje meg van jelenítve akkor eltűnjön simán.
    Remélem érthető mire gondoltam.

    Ezzel a kóddal próbáltam:
    $(document).ready(function () {
    $(".leftcontent").hide();
    elso=$(".leftcontent:eq(0)").show();
    $(".almenu").click(function() {
    hanyadik=($(".almenu").index(this));


    /*$(".leftcontent").filter(':eq(hanyadik)').show(600);*/
    kattintott=$('.leftcontent:eq(' + hanyadik + ')');
    if( $(".leftcontent:eq(0)") == $('.leftcontent:eq(' + hanyadik + ')') ) {
    elso.hide(600);
    } else {
    elso.hide(600);
    kattintott.show(600);
    elso=$('.leftcontent:eq(' + hanyadik + ')');
    }



    });

    });

    A gond ott van, hogy sztem gáz van az összehasonlítással az ifben, mert ha 2x kattintok ugyanarra az elemre akkor is sztem az else ág hajtódik le. Eltűnik az doboz majd megjelenik.

  • zserrbo

    aktív tag

    válasz martonx #17 üzenetére

    Alertet raktam az ágakba és mindig az else ág alertje iratódott ki. Így már jobb? :)

    Azt még most se tudom hogyan lehet összehasonlítani két eredményhalmazt, azaz hogy mindkettő ugyanarra mutat-e, de így már megy:
    $(document).ready(function(){
    $(".leftcontent").hide();
    $(".leftcontent:eq(0)").show();
    $(".fo").click(function(){
    if($(this).find(".leftcontent").css('display')=='none'){
    $(".leftcontent").hide(500);
    $(this).find(".leftcontent").show(500);
    }else{
    $(this).find(".leftcontent").slideToggle(500);
    }
    });
    });

    [ Szerkesztve ]

  • zserrbo

    aktív tag

    válasz martonx #19 üzenetére

    Most vissza raktam az első kódot csak hogy megnézzem, de nemtom mit kellene néznem. Azt látom a DOM fülön, hogy az elso és a kattintott is ugyanazt a dobozt jelöli ki és a hanyadik a 0. számot tartalmazza, de hogy miért hamis az első == kattintott kiértékelése az nem derül ki számomra.

    [ Szerkesztve ]

  • zserrbo

    aktív tag

    Látom igazi vita robbant ki a kérdésem kapcsán :) Amúgy van a gépemen IE9, FF, Opera és Chrome is firebuggal és az Opera beépített Dragonfly webfejlesztő eszközével. Szóval nem ismeretlen előttem a fogalom. Mindössze annyi van, hogy nem tanultam meg még rendesen kihasználni a bennük rejlő lehetőségeket. Pl. a DOM fület eddig nem nézegettem. Sima JS-ben nem programoztam kb. semmit, rögtön jquery-vel kezdtem. Olvastam a neten ki mit ajánlj és többek szerint nyugodtan kezdhet vki rögtön egy keretrendszerrel is. Pár hónapja be is vásároltam a jquery receptek könyvből, mivel más jquery-s könyvről nem tudok, ami magyarul megjelent volna. Noha már ebben is van leg.egy depreceted rész (sajnos mire lefordítanak egy könyvet magyarra telik az idő) Tovább most nem részletezem a könyvet.
    Szóval oké, hogy tudatosítani akartad bennem mennyire jók ezek az eszközök, de a problémámat nem oldotta meg. Jelenleg egy honlapot kell készítenem beadandónak és szeretnék vmi normálisat készíteni és nem csak összehányni. Az én kódom nem ment és most, hogy több variációt kaptam az remélhetőleg hasznomra válik. Mivel sürget az idő és nem csak egy zh-m van így egyet berakok ami megy a többit megnézem később.
    A web developer tooloknak megpróbálok vmikor utánanézni jobban, remélem találok jó leírásokat hozzá magyarul is, mert sajnos az angol még nem megy a legjobban. Majd pótolom ezt a hiányosságomat is.

    Még1x kösz a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák