Hirdetés

2017. július 27., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-04-28 12:56:21

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5) Hunter2

Hunter2
(PH! addikt)

Hasznos topik. :C

Laptop, PC, tablet javítás Pécs!! Használt, új számítógép adás-vétel. Alphaszerviz.hu

(#6) Cerebellum

Cerebellum
(őstag)

Na véééééégre, ha az ugrálásommal és az ugatásommal csak egy nanométert is hozzájárultam ehhez a projekthez, akkor már megérte.

A harmonika nem hangszer. A harmonika egy életforma.

(#7) KrenAtesz

KrenAtesz
(PH! kedvence)

Királyok vagytok, meglepődtem, mikor láttam az aprón a felhívást. Hatalmas respect :R :)

(#8) juliabrilke

juliabrilke
(PH! addikt)

Okos gondolat!

Lesz itt takarítás, úgy érzem. :K
Remélhetőleg minél gyorsabban és hatékonyabban felléptek a csalók ellen! :R

(#9) Hugo85

Hugo85
(fanatikus tag)

Ez most mi? Reklám? Mi értelme van? Vagy csak jól be szeretne szólni mert szerinte el vannak szállva a használt árak? Szvsz semmi értelme... főleg nem apróhirdetés formában.

[ Módosította: Pompi ]

VISTA = Very Insane Step Towards Armageddon

(#10) Elrond válasza Hugo85 (#9) üzenetére

Elrond
(senior tag)

Szerintem még Téged nem dobtak át a palánkon, ha mondjuk 200K-ért
vennél 1 notit, amire vállalnak fél év garit, majd hazavinnéd, és kiderülne hogy
nem is működik, majd keresnéd az embert és nem tudnád elérni
(pl: mobilja kikapcsolva,stb.) akkor szerintem Te lennél felháborodva, hogy miért nincs valami ilyen topik ahol ezzel fel lehetne hívni a becsületes vásárlók, eladók, figyelmét!

Óriási ötlet :R

A topic jó ötlet, de egyáltalán megnézted a Hugo85 által linkelt "hirdetést"? Na csak mert annak semmi köze nem volt ehhez a témához, nem is apróhirdetés volt, hanem egy nem megfelelő formája a nem tetszés kinyilvánitására használt notebook árakkal kapcsolatban.

[ Módosította: Pompi ]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#11) Ivanh

Ivanh
(fanatikus tag)

szeretnék csalót bejelenteni. :((

meduza3 kolléga 37k-val rövidített meg, mert az elutalt pénz után nem küldött semmit... :(
nem jelentkezik, nem lehet elérni, a ph-s reg-je érvényes, tehát nem tiltották ki, ezzel a reggel nem látogatja már a ph-t.
Folyik a nyomozás -más kollégákat is megkárosított- hogy kiről van szó.
Nyomon vagyunk..ráterelődött a figyelem egy másik nick.re is, feltételezhető, hogy azon üzletel még.
Vigyázzatok vele.

Üz.: bizti olvasod haver...elkapunk...szorul a hurok. :K

Megbízhatóságom régi rendszer szerint: 245 piros (top 31.) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Ivanh

(#12) kavicssli válasza Ivanh (#11) üzenetére

kavicssli
(PH! kedvence)

:R DE fogadjunk újonc volt az illető!Általában velük van a legtöbb gond tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#13) Ivanh válasza kavicssli (#12) üzenetére

Ivanh
(fanatikus tag)

drága barátom, ez a srác nem újonc. :(
csak a nickje az.
többszörös visszaeső.
már a rendőrségen is van aktája. :K

Megbízhatóságom régi rendszer szerint: 245 piros (top 31.) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Ivanh

(#15) Vigneau válasza Ivanh (#13) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)

Ez elég komoly dolog.

Hasznos topik lesz ez, amint látom. Érdemes lesz figyelemmel kisérni, üzletelőknek pedig ajánlott irodalom a jövőben. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#16) sniper elite válasza Ivanh (#11) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Hát most nem azért de te voltál a láma,én alapból nem utalok magán embereknek mert simán viheti a pénzt és soha nem vonják felelőségre! Ezért van a postai utánvétel,az lehet drágább kicsit de biztosan megkapod a cuccot és van nyoma is az üzletnek!

(#17) .:Kristian:. válasza sniper elite (#16) üzenetére

.:Kristian:.
(PH! addikt)

viheti a pénzt és soha nem vonják felelőségre!

Régebben láttam h egy srácot hasonlóan vertek át a ph-n, tett egy feljelentést, és a rendőrség lenyomozta a címet a bankszámlaszám alapján.

Úgyis megfogják találni.

(#18) greatchaos

greatchaos
(PH! addikt)

alapvetően nem értem, hogy mi a célja ennek a topicnak, azon felül, hogy ha valaki rossz fát tesz a tűzre, akkor ide bekerül a neve... hasonló dolog folyik az akikkel érdemes vigyázni topicban...

(#19) biga válasza greatchaos (#18) üzenetére

biga
(senior tag)

Na azért nem igazán ugyan az. Itt ugyanis egy sima panaszon túl a valódi csalókat hathatósan ki lehet szűrni. A sima "nem volt ott időben, nem is húzható annyira, mint igérted, nálam még működött, nálad már nem" story-kon felül itt az Ivanh által említett csalókat nemcsak kiszűrni lehetne majd, hanem akár fel is jelenteni (pl azáltal, hogy a modik hozzáférnek IP-jükhöz stb. Már eleve könyebb szűrni nekik, hiszen ha más nickkel visszajön is észrevehetik). Szóval ez a topic hatékonyabb lehet annál. (ezzel nem akarom leértékelni a másikat, az egy hasznos topic, és szerintem nem is szükségszerűen kellene keverni őket.)

''Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét!''

(#20) Picco

Picco
(PH! addikt)

Biopon-a komplett tema az akikkel erdemes.... topicban megtalalhati.
roviden, vettem tole egy vizhutest, nem mukodik es meg o irt rolam a topicba hogy: mit kepzelek magamrol hogy visszakerem a penzem...azota felszivodott.. :(

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#21) bagyulajuve válasza .:Kristian:. (#17) üzenetére

bagyulajuve
(őstag)

ja mivel utalás történt így sima liba.
Hasznos topik :R

sniper elite: utánvétnél is átverhetnek, mert a küldeményt tudtommal csak aláírás és fizetés után kapod meg, aztán hogy mi van benne az lutri

[ Szerkesztve ]

(#22) Picco válasza Picco (#20) üzenetére

Picco
(PH! addikt)

ezuttal is megkerek mindenkit aki tud valamit Biopon-rol, az jelezze felem, koszonom :R

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#23) Ivanh válasza Kalandor (#14) üzenetére

Ivanh
(fanatikus tag)

[link]
róla volna szó.
2007.05.06-án még belépett, akkor küldtem neki privit. :K
azóta kuss van.. :F

(#24) kavicssli

kavicssli
(PH! kedvence)

Mondjuk ha én üzletelek mindig megnézem a kivel érdemes üzletelni totyikot..rákeresek és ha nincs benne és ujonc akkor felejtös..de még ez sem garancia rá :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#27) greatchaos válasza Kalandor (#25) üzenetére

greatchaos
(PH! addikt)

igazad van... bár, arra kíváncsi leszek, mennyire lesz sikeres a fellépés aaz üzletrontókkal, és beszólogatókkal kapcsolatban... lehet rosszul értem, de ha azokat "egy helyre gyűjtjük" attól még írogatnak, regelnek nap mint nap...

a másik dolog, hogy eltűnik valaki a zsozsóbal, az világos

(#28) Ivanh válasza Kalandor (#26) üzenetére

Ivanh
(fanatikus tag)

priviben mentek az infók. :R

(#30) salieri.

salieri.
(őstag)

ezzel az állattal vigyázzatok granpa_matis[link] feljelentettem a rendőrségen ugy néz ki alakul valami az üggyel mert hetfon mennem kell meghallgatasra jo tanacs vigyazzatok mert szerintem akar mas neven is csalhat : ui: moderatorok ne toroljetek a hirdetest mert az is fenn legyen nekem bizonyitek gyanánt! :R

[ Szerkesztve ]

(#31) vikcsi

vikcsi
(fanatikus tag)

de most azt nem értem, h ha valaki nem újonc(nem tom hogy lehet rangot elérni...) attól még miért lehet megbízni benne, h pl utalás után küld cuccot? mert tudtommal itt értékelés sincs, mint a vaterán... vagy ha mégis akkor kérhetnék egy linket? :U
mondjuk ha valaki arra is rávezetne, h hol lehet megnézni ki mikor lehet pl kvázi tag, vagy mit jelentenek ezek :R
no de visszatérve.
szerintem bankszámlaszám eléggé személyes dolog, szerintem biztosab mint az utánvét, mert ott nem biztos h a saját címét írja rá.
szerintem.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#32) salieri. válasza vikcsi (#31) üzenetére

salieri.
(őstag)

a bankszla se biztos....rangot a hozzaszolasaid utan kapsz... mar szerintem nem mervado a rang en megfogadtam csak szemelyesen veszek .... soha tobbet nem utalok nem utanvetezek...

[ Szerkesztve ]

(#33) vikcsi válasza salieri. (#32) üzenetére

vikcsi
(fanatikus tag)

de bankszámlát valaki csak úgy nyithat, h adja a személyit is. az meg azért lenyomozható, nem? :K

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#34) salieri. válasza vikcsi (#33) üzenetére

salieri.
(őstag)

lenyomozhatja de most mit ertel vele utaltal valamennyi penzt a bankkarira... semmit

(#35) Ndruu válasza vikcsi (#31) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

(#36) vikcsi válasza salieri. (#34) üzenetére

vikcsi
(fanatikus tag)

legalább megtudom ki volt az, és lehet rendezkedni ;]

(#37) vikcsi válasza Ndruu (#35) üzenetére

vikcsi
(fanatikus tag)

:C :R

köszönöm!

(#38) salieri. válasza vikcsi (#36) üzenetére

salieri.
(őstag)

sajnos az önbiraskodassal csak magad alatt vagod a fat penzed attol meg nem lesz :(

(#39) vikcsi válasza salieri. (#38) üzenetére

vikcsi
(fanatikus tag)

:o
nem én rendezkednék, hanem a rendőrség :)

(#40) janati válasza Ivanh (#11) üzenetére

janati
(őstag)

Ez döbbenetes koma!!!

Aztabüdösqrva.... :W :((( :(( :(

JÓ A TOPIC!!!

Sajna szükség van rá úgy tűnik....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#41) webdeejay

webdeejay
(fanatikus tag)

Igen, ezek tényleg döbbenetes dolgok, igazán meglepődtem, hogy itt is történnek ilyenek...ezekután én is jobban fogok vigyázni...

(#42) Slax válasza salieri. (#38) üzenetére

Slax
(senior tag)

Pénz nem lesz, de kiderül legalább, hogy tényleg ott lakik e, valós a cím, stb. Találkoztam már olyannal, hogy a haverja nyitott neki számlát, hogy a szülők meg ne tudják. De ha gondolod, vannak szalkán rajta kívűl is PH!-sok, és én is el tudok ugrani megnézni (semmi agresszió, tudom). Egy órányira lakom, ráadásul 3 évig oda jártam, ismerős terep.

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#44) Elrond

Elrond
(senior tag)

Nekem az a véleményem az előreutalás, és előrepostázásos témáról, hogy
nálam is szokott vásárolni 1-2 bizalmatlan ember(vásárló) és ha nagyobb összegű árut rendel(ez relatív ki mit tekint annak), akkor kérek tőle előleget, amit persze csak akor utal el nekem, amikor számlázom neki és azt faxon, vagy emailben átküldöm, hiszen ott a közleménybe, vagy postai befizetésnél a papíron fel kell tüntetni a számla számát!
Miután elutalta és látom hogy megjött a pénz csak utána adom le a rendelését!
Így legalább mindketten le vagyunk védve, kicsit hosszadalmasnak tűnik leírva, de nem az ha valaki megérti! Ilyen hasonló tanácsokat szívesen adok ha valakinek szüksége van rá,
olyan helyzetben, amikor nem tudja hogy lehetne levédeni magát, az átverésektől!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#45) Speed(R)

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

#9es hsz.t valaki törölje legyen szíves.

rendben

[ Módosította: Kalandor ]

(#46) greatchaos válasza rento (#43) üzenetére

greatchaos
(PH! addikt)

megnézem ezt a címet...
ha nem ma, akkor legkésőbb hétfőn

mod: sokak pénzével eliszkolt mostanság a srác...

(#47) salieri. válasza rento (#43) üzenetére

salieri.
(őstag)

en feljelentenem a rendorsegen mindenkeppen bar 17 K nem minosul sajnos meg buncselekmenynek asszem :F

(#48) Ivanh

Ivanh
(fanatikus tag)

újabb kárvallott jelentkezett, úgy tűnik (hála ennek a topiknak)
azt hiszem túlléptük a 100.000 ft-os határt, már ami a kár értékét illeti. :O

:W

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.