Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #11493888

    törölt tag

    válasz blu79 #6939 üzenetére

    Reméljük a legjobbakat vagy azt hogy születik majd egy jobb beállításod.
    Viszont az adósodnak érzem magam mert kérted akinek volt hasonló procija elfogadsz néhány tippet. Volt 10700k-m azzal kezdtem a 10 genes updatemet, de OC-zni sajnos nem nagyon mertem, hasonló szélsőséges hőfok anomáliák miatt.
    Viszont ez nem szünt meg a mostani procimmal se, azzal a külömbséggel hogy most egy mezei 360 as AIO-val olyan hőfokon megy amilyenen akarom. Nyílván nem ingyen, hiszen ez a teljesítmény rovására is megy, hogy mennyire azt majd mindenki maga eldöntheti de az eredmény miatt fontosnak tartanám megmutatni hátha akad egyszewr még egy olyan hasonló arc mint én, aki agyon aggódik a csoró kis procija és a magas hőfokok miatt esetleg csak léggel rendelkezik és azért próbálna ki egy ilyesmit.
    Én csak az alap optimalizált biosomnak hívom ezt, hiszen intel táblát használ és nagyon baráti hőfokot akár 24/24 be is itt merném vele hagyni egésznapos AVX-es számolásra is.
    És nyugodtan mennék el dolgozni azzal a tudattal, ha a víz nem száll el ez throtting nélkül szép csendesen és nyugodtan akár meddig eldolgozik és nem fog leizzadni.

    MCE disabled vagyis az INTEL táblát használjuk nem az asus-t max proci teljesítmény 5.1 GHZ az összes magon + 5.2 a két legjobb magon. + XMP profil de nálam a ram is húzott 3200 -ról 3600 mhz-re

    Minusz AVX eltolás 2 azaz -2000 mhz vagyis ha AVX-es számolás van a max processzor teljesítmény 4800 megahertz az összes magon.

    Az Offset moddal is faragunk egy kicsit a hőfokokon ez az érték nálam beton stabil és visszább vesz a szerintem túllőtt gyári fesszeken.

    A többi minden auto.

    Akár hiszitek akár nem az LLC is auton van hagyva nem izgatnal a 6-os levelek sem viszont érdekes mert auto-n level kettesre lövi be magát ezek szerint ide az is elég lehet.

    Az eredmény pedig egy 65 fokos processzor 25,6 fokos szobahőmérsékleten
    (27 fokos szobában előfordult hogy fel ment 68 ig is.)
    Természetesen az AVX-es cine23-ban meg is látszik a sok minuszolás kb a 4.9 MGHZ-hez kellő fix volthoz képest 800 pontal kevesebb végeredmény.
    Az persze más kérdés hogy így 5.1 ghz es (Auto) gyári alapon AVX nélkül gyorsabb a proci mint legyek a trágyahalmon...
    Nem is nevezném ezt OC-nak mert nem az. De baráti. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák