Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy HP Pavilion g6 1213eh notebookom, amiben egy 750-es Hitachi HTS547575A9E384 vinyó van. A HDSentinel szerint 1061 napot futott, 3061-szer volt elindítva/leállítva, szóval egy ideje már pörög és az évek során kapta rendesen az ívet.
    A problémám a következő: Photoshop, Illustrator (főleg akkor, amikor nagy fájlokat nyitok meg), Dirt2, Dirt3 indításakor (tehát minden, ami jobban, huzamosabb ideig pörgetné a vinyót) megáll a notebook. Ez azt jelenti, hogy a merevlemezt nem pörgeti egyáltalán, kurzor nem mozog, képernyőn nem történik semmi, de a rendszer maga fut, mert például a Winampban elindított zene szól. Illetve csak az az egy, ami éppen a RAM-ban volt, miután az a szám véget ér, nem megy tovább. 10-20 másodpercig tart ez a dolog, utána észhez tér és megy minden tovább. Ma a Dirt 2 indítása (ameddig hajlandó volt eljutni a splash screenig) percekig tartott. Szokás szerint beállt az egész, viszont csak egy pillanatra tért magához, és ezt 3-4-szer megismételte.

    A HD Sentinel pár hete szólt, hogy talált 16 gyenge szektort, de nem kell aggódni, minden rendben. Nem foglalkoztam vele, de ez a Dirt2-s eset nem hagyott nyugodni. Lefuttattam, de csak azt a 16 hibát találta meg, gondolom amikről korábban szólt.

    2016. 12. 22. 15:56:21 ! Hiba: 23 Data error (cyclic redundancy check)., Szektor: 1151076279, Blokk: 7856

    Mind a 16 sort háromszor írja ki, gondolom leellenőrzi.

    Szerintetek mi lehet a baj? Rendeljem az új vinyót, vagy máshol lehet a gond? Procira gyanakodtam egy ideig, de ha azzal lenne gond, akkor a zene is megállt volna.

    Szerk.: A Windows (10) indítása is úgy történik, hogy még mielőtt megjelenne a töltőképernyő áll fél percet. Ezt viszont már 2-3 hónapja csinálja.

    [ Szerkesztve ]

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Új hozzászólás Aktív témák