Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy rövid történetet engedjetek meg nekem. :)

    1995-ben egyik ismerőm Hi-Fi videomagnót vett és összekötötte az akkori videoton erősítőjével és hangfalaival. Máig emléxem, a Fortress (30 emelet mélyen a föld alatt) című filmet nézette meg velem. NA akkor ámultam és bámultam (főleg hallgattam :D), h. milyen hangok is vannak, amiket sajnos az akkori otthoni videoton tévénk és Fisher videomagnónk nem tud megszólaltatni. Innentől fogva kezdett érdekelni a minőségi film és zenehallgatás.
    Zenét tekintve később a Scorpions Acoustica lemezét vette elő és hallgattatta meg velem, na az akkori Eiffel 65 Blue korszakom le is zárult abban a minutumban. :DD Az első számomra "komoly" rendszernek se mondható hangkavalkád teremtőm lett egy Genius SW-HT 3600 egy Creative SB Live 5.1 Digital társaságában... Na itt lehet röhögni, mert ez nem rendszer, sőőőt, semmi, de saját volt és ki volt fizetve! :DDD
    Ez még a legeleje volt, mikor megérkezett kis hazánkba ez a Genius csoda. A DvD-ket elkezdtem gyűjteni, mert lenyűgözött a DD 5.1 és a DTS. Természetesen a viszonyítási alapom a videoton tv recsegője volt és egy panasonic rádiós-kazettás magnó, ami máig működik, pedig elmúlt 24 éves!!! :Y (Levehető hangdobozkái és az előlapján lévő equalizer nagy szám volt akkoriban)
    Szóval visszatérve DvD-ket gyűjtöttem orrba-szájba (Filmek és koncertek) mert élvezet volt akkor hallgatni a cintányér igazi hangját és a dob hangját. Középtartomány a mostani fülemmel és eszemmel visszagondolva nem is volt, de akkor még ez nem számított! :D
    Nem tartom magamat nagyon vájtfülünek, mert akkor stereo rendszerre gyűjtenék, hiszen ott az igazi a zenei élmény. Főleg a filmek érdekelnek és ezért is kanyarodok vissza írásom valódi mondanivalójára.
    Mivel 5. éves vegyész hallgató vagyok, így igen korlátolt az anyagi küszöb, de minden megtakarított pénzemet egy később nem megbánt műanyag, marketingtől szagos téháix logótól fűszerezett, agyondicsért rendszerbe ölném. Használt dolgok is érdekelnek, sőőőt szerintem az anyagiak miatt szinte csak ez jöhetne szóba. Egy olyan 5.1-es rendszer érdekelne, melyben örömöm lelem főleg (90%) film és egy pici zene terén. Mivel az építéshez nem értek és ismerősöm sincs, ezért ezt kihúznám, mint lehetőséget.
    Tudtok-e ajánlani olyan oldalt(ahol használt termékek vannak) vagy olyan erősítőt és hangfalakat (subbal együtt), amit ki tudnék hozni nagyon maximum 100E Ft-ból?
    Ha kevesebb, akkor annak csak örülök, de többet sajnos nem tudok rászánni. Majd ha pénzkereső ember leszek! :K

    A lényeg: Számítógép adott, Audigy1-es (SB0090) hangkari adott (jobbra most nem futja) és ehhez kellene egy erősítős 5.1-es hangfalszettel ellátott rendszer. Eddig nézegettem a JBL SCS 178-at, de elég drága lett. Amikor nyílt itt Debrecenben a Fórum és benne a Saturn, akkor akcióval volt 50E Ft! Szerintetek a hangfalszett jó választás lenne?
    Erősítő téren zöldfülű és hiszékeny vagyok így merítenék a hozzáértők tanácsaiból és óvaintéseiből... :U -Gondolom itt is van marketing maszlag, ami a vásárlókat gyűjti de nem sok haszna van az adott funkciónak...

    Előre is köszönöm és bocsi a hosszú hsz.-ért!

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    válasz nebulo5 #6002 üzenetére

    Köszi a linket, elkezdtem olvasgatni és regelni az említett fórumokon, de nagyon mély víz így elsőre... :U

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

Aktív témák