Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz ozzy711 #1495 üzenetére

    DIY Audio-n megkérdeztem, azt mondták többen, hogy jó a gyártó terméke, illetve a kinézett ugyanilyen Panasonic "csak" 85C˚-os volt, és 1 centivel magasabb (cserébe keskenyebb), már nem fér el, illetve élettartamban kevesebb. De a lényeg, hogy elvileg "For Audio Hifi Low ESR" jelzőkkel eláttottak ezek a kondik és mivel én semmit nem tudok róluk.. azt mondták előttem járó építők, hogy kiválóak, merjem nyugodtan venni, hát megrendeltem. Ja és van egy marék 35mm-es rozsdamentes acél kondibilincsem. :D

    Az eredeti kapcsrajz szerint GND-hez képest mind + és mind - oldalra 4+4 kondi jut, egyenként 6800uF és 63V. Sorosan vannak kötve, ellenállásokkal felépített feszültségosztókkal, hogy mindre ugyanakkora fesz jusson. Ezek így kapcsolásügyileg nem csak saját ESR-jüket adják össze, de közben ugye a kapacitás is csökken, tehát végeredményben GND alatt is és felett is a 6800uF/63V kondiblokk ekvivalens 1db 1700uF/252V képzeletbeli kondival.

    Kicsit bonyinak gondoltam a sok elkót és ellenállást, pláne az általuk elfoglalt helyet, gondoltam, hátha van más megoldás és mind a hely, mind az elektromos paraméterek kiadták. Ugye a cikk még régebben íródott, lehet ez is oka, hogy anno még nem talált Tim Mellow ilyen kondit, vagy ragaszkodott az Elna Tonerex-hez (vagy Samwha "for audio"-hoz) és ezért nem talált ilyet, hát én találtam, kipróbálom.

    Így lett az, hogy 4db eredeti kondit helyettesítek 1db 2200uF/250V-ossal (1700 helyett, így még ha nem is tudna 2200-t, tényleges 1700-et hozni fog, ha meg tud 2000+ körül, taps), tehát a 2 táp ágnak összesen 4 ilyen kell. Ez elfér a házban is még, modernebb, elegánsabb megoldás, nem kell fesz.osztó a kondik közé (hiszen 1 van áganként), és kevesebb a meghibásodás lehetősége. 2000h-ra specifikáltak, 105˚C alatt használva, a gyakorlatban 45˚C-nál többet nem várok, hogy kapnának, de puding próbája az evés.

    Ja és szépek. :)) :))

    Nem egy agyonistenített márka, kb. semmi extra. Marhasokat gyártanak belőle, azért jó árú. Szerintem jó lesz. Ha nem, majd jelzek, hogy "ilyet ne" :D de tekintettel arra, hogy a fejes csövikémben 10 éves Daewoo (!!) fullnoname kondikat kezdtem el használni még a múltból, és bokalefostam a hangjától mikor beindult, nem várok nagy drámát itt sem. Az is szépen hidegítve volt fóliával, ezek is lesznek mind a négyen.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák