Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz kennystyle #81581 üzenetére

    nem találom amit küldeni akartam, de a lényeg, hogy amerikai focisokat 15-25% zsíron tartják egyenletesen elosztva a nap során, első étkezésbe 1,5x szorzóval, utolsóba 0,5x.
    Mivel szerintem az egyik leguniverzálisabb állóképességi és erősport, másrészt pénz nem számít alapon nevelik őket, ezért érdemes figyelembe venni, amit ott vallanak.

    Meglátásom szerint a kiegyensúlyozott zsírbevitel fontos, egyrészt szabályozza az ételek emésztési sebességét, másrészt arányosan terheli a májat és epehólyagot, illetve az output-ot.

    Minden 1000 kcal-ra jusson 25-30g zsír és rendben vagy.
    Ez 3000 kcal mellett 75-90g
    Ezt nem kell semmikor variálni, se tömegeléskor, se diétában, mert a telítetlen zsírokra mindig szükség van.
    Tömegeléskor azért nem mert a fölös CH-ból úgyis zsír lesz, diétában meg azért nem mert szerintem 0,5g/zsírmentes ttkg alá menni nem érdemes, azon a mínusz 10-20g zsíron meg többet vesztesz mint nyersz. Inkább akkor a CH-t vágd meg egy kevéssel vagy tegyél be heti +1 kardiót és kompenzálva is van az a napi 100-200 kcal

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák