Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bundaska

    aktív tag

    Üdv Fórumtársak!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni, itt jóval tapasztaltabbak vannak tőlem.
    Fűnyíró vásárlás előtt állok. Fórumot olvasgatva is teljesen tanácstalan vagyok, milyen márkára, típusra, motorra essen a választás.
    A telek, ahol vágnom kell a füvet ~1400 nm (mínusz a ház alapterülete kb. 160 nm), plusz a kerítés előtti ~80 nm. A talaj nagyon egyenetlen, mondhatni "lankás". A ház körül nagyobb, sűrűbb a fű/gaz, hátrébb egyre kevesebb, gyérebb (tudom, az egészet fel kellene töretni, elhordani, földet hozatni rá, elegyengetni, füvet szórni rá stb.).
    Jelenleg egy csodálatos MTD 51 BO (Thorx OHV 35 motoros) fűnyíróm van, kb. 3-4 éves (nem panaszkodom mert ingyen volt), de borzasztóan nehéz vele füvet vágni, meguntam a sza**kodást, vennünk kell egy újat, önjárót. Ezzel a fűnyíróval még bajom nem volt, pár húzás és indult. Légszűrőn, berántó rugó cserén, berántó zsinór cserén kívül semmi probléma, most cseréltem olajat először (lehet tényleg ez volt az első olaj cseréje sajnos), gyertyát nem cseréltem még.
    Ebben kérném a segítségeteket.
    Amiket eddig nézegettem:

    1, Viking: marha drága, 250-et sajnálok, meg most nem is tudok érte adni.
    2, Honda: CSL 484 H 4 in 1 fűnyírót ajánlottak itt Debrecenben 140k + beüzemelés költsége (max 10K) (Valamennyit hátha tudnék belőle alkudni, sajnos van egy ilyen rossz szokásom :) ).
    3, Ryobi 190cm3 RLM53190S 5133002596 (itt írta a fórumon valaki, hogy középkategória, de nem tudom, jó irányba nézelődök)
    4, McCulloch M51-150WF Classic (ez gyengébb cm3-ben, meg a vágószélességben is, lehet hogy ez gyenge lenne?)
    5, Makita esetleg?
    6, Amit még néztem Hecht 548 SWE 5 in 1, vagy Hecht 5534 SWE, Hecht 5484 SXE 5in1.

    Nagyjából eddig jutottam, de melyiket érdemes, azt passzolom.

    Elnézést, a hosszú írásért, de köszönöm előre is a válaszotokat.

    Üdv:
    Bundas

    U.I.:
    Ha összecsukható lenne, annak nagyon örülnék :)

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Harkovz #1894 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszodat.

    Két dolgon hezitálok.

    1, A Ryobi 190cm3-es, és subaru, láncos hajtású motorral van, 53 cm vágószélességgel, a Honda pedig 160cm3 48cm vágószélességgel, passzolom milyen a hajtása. Ryobi 2 év gar, Honda 1+2, eléggé megszabva, hogyan is érvényesíthető, minden évben minek kell meglennie!!
    2, A fentiek a Ryobi mellett szólnak (szerintem) csak a szervizelés miatt állandóan hordjam Pestre(?), de mivel debreceni vagyok és Honda bolt/szerviz van itt is, lehet azzal jobban járnék?

    Ebben kérek még egy megerősítést valakitől.

    Üdv:
    Bundas

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Harkovz #1903 üzenetére

    Köszi a választ!

    Ezt a Honda fűnyírót találtam, ami 190cm3-es (és ez a legolcsóbb), de ennyit nem szeretnék érte adni. Nem naponta vágok 700nm-t :).
    Erről jut eszembe. Amit linkeltem CSL 484 H 4 in 1 fűnyírót, nincs is írva, hány nm-es területre ajánlják. Ez a "rendszeres karbantartás" csak idézőjelesen értendők? Vagy nekik mit jelenthet a bizonyos (pl.: 200-350nm) méretű telek Rendszeres karbantartása?

    Más kérdés: Fieldmann fűnyírók mennyire ajánlott vagy nem ajánlott kategóriák? Hasonló szinten vannak mint az Al-ko, MTD és társai? Elég olcsók azokhoz képest, amiket anno írtam.

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    Sziasztok.

    Egy kérdés lenne. 130-150e Ft között milyen fűnyírót ajánlanátok? Most egy MTD 51BO-t használok (borzasztó)... Igény ami kellene: 1600 nm-en használom (mínusz a ház alapterülete terasszal, betonnal kb. 160 nm), jó lenne önjáró+mulcsozó. Néztem Ryobi, Mcculoch, Honda stb... Amit Hondába találtam, csl-484 h, de vario az alsó része (ami nem tudom, hogy jó vagy rossz), a többi márkára nem tudok írni típust. Ha valakinek van ötlete, azt megköszönném.

    Üdv:
    Bundas

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Tothgera30 #2076 üzenetére

    Üdv!

    Köszi a választ, 530e Ft-ot sajnos nem tudok adni egy fűnyíróért, ha etalon, ha nem :D
    Szétnézek azért amit írtál, de ilyen áron nem szeretnék füvet nyírni, még akkor sem, ha az unokámat is kiszolgálná :)

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Tothgera30 #2079 üzenetére

    Aham, megnézem ezt is, bár most a 140e Ft-os Ryobi (árgépen 164-210 között van), amit utánad írt egy kolléga "adoks" azzal szemezek, nem lenne rossz, házhozszállítás is van a Bauhausban, potom 990 Ft-ot írnak, az lenne a legjobb (Debrecenből biztos nem megyek fel érte). Arról mi a vélemény? 53 cm-es 190cm3... nem is kellene több, meg több sebességes is :D

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz adoks #2081 üzenetére

    Szerintem nekem is elég lenne bőven a 175-ös. A Ryobi oldalán is fent van amit te írtál, uygan annyiért, mint amit linkeltél (Egy V hiányzik a termék neve végén), így lehet ez lesz. Már csak az asszonyt kell meggyőzni, hogy egy ilyen kell, nem egy AL-KO vagy MTD. Ez lesz a nehezebb feladat :B

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Tothgera30 #2086 üzenetére

    Helló!

    Nem értem, mi a gagyi a kialakításában? Ezt kérlek, fejtsd ki bővebben. Okés, hogy itthon a Briggs és a Honda GCV a mennő... de ehhez nincs alkatrész szerinted?
    A Garanciában igazat adok teljesen! Nekem is ezzel vannak fenntartásaim. A honlapon 3 évet adnak alapból, a Bauhaus meg 2 év + 3 év, ami nem teljeskörű garancia, azt hiszem ezt a Bauhaus vállalja, mintha a telefonban ezt mondták volna (már régen beszéltem velük). Ami nekem még a csavar! A Hondánál mikor kérdeztem itt Debrecenben hogy él a 3 év garancia, azt mondták, csak úgy, ha ott öntik be az olajat, ami az olaj+büzemelés ára (kb. 8-10e Ft), illetve ha évente elviszed egy szervizre, ami kb. 15-20e Ft! Ez szerintem nem egy korrekt dolog. Viszont akkor erre a Ryobi fűnyíróra, hogy tudom érvényesíteni a garanciát, ha megveszem egy Bevásárlóközpontban, házhozszállíttatom és beleöntöm az olajat, amit ajánlanak hozzá? Bukom a garanciát? Ezt nem tudom. Az általad képekkel is bemutatott McCULLOCH-nál hogyan működik? Gondolkodtam ezen a márkájú gépen is, itt a fórumon is ajánlották nekem.

    Szerk.:
    McCULLOCH szerviz elvileg van Debrecenben de Ryobi csak Budapest, sehol máshol. Ez még nekem az aggasztó!

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

Új hozzászólás Aktív témák