Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusher4587

    tag

    válasz Stauffenberg #36046 üzenetére

    Van/volt most T30 II és S10 is hazai használt piacon, de német használtat, vagy MPB-set is megkaphatsz jó áron, illetve minden hazai bolti árnál érdemes 10%-ot levonni, mert a nyílt napokon (jövőhéten is lesz egy csomó) lehet kuponokat szerezni, bár most asszem, csak H2-re, meg az új obikra.
    AF a nagy különbség!
    T30 II új, nagyobb memóriát is kapott, vannak ott a külsőn kívül változások, amik a szoftveres lehetőségeket is bekorlátozzák! Vannak, amiknek az okait nem érthetjük, mert nem tudatják velünk a háttérbeli korlátokat, de pl. a spórolás miatt elégtelen belső memória is meggátolhatja egy fejlettebb algoritmus telepítését! Olyan ez, mint az informatika többi ága, irreális elvárás a mindennel való kompatibilitás, meg a régi cuccok örökös támogatottsága, de a PC gyártóknak legalább óriási bevételeik vannak, pazarolhatnak ilyesmire erőforrást, ezzel szemben a kamera gyártók pont olyan helyzetben vannak, hogy ott spórolnak, ahol tudnak!
    Egy időben én is gondolkoztam egy ilyen kis minimalista vázon, párat felpróbáltam szalonban, de még az S10 is bántja az amúgy apró kezeim, az E sorozat teljesen kilőve, Txx alá semmiképp sem mennék.
    A sensor flare jelenségre is figyelj oda, ami X-Trans 3 korai darabjainál volt!

    T-3 beleférne még? Az sem egy óriás azért...

    Si vis pacem, para bellum!

Új hozzászólás Aktív témák