Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    válasz prmcsk #48815 üzenetére

    Igazából 22 kört ment Alonso, amivel Grosjean után ő volt legtöbbet a pályán az első 10-et nézve (22 kört ment még Schumi meg Maldonado, a többiek kevesebbet).

    Bízni én is bízom benn, annyira, hogy talán az első 5-be valahogy bemászik. Viszont ha Webber holnap nyer, akkor gyakorlatilag szinte biztos, hogy vezetni fogja a pontversenyt. Ha pedig a jelenlegi vb pontversenyt nézzük, akkor a rajtnál csak Hamilton áll Alonso előtt a rajtrácson.

    Egy másik megközelítés szerint meg holnap szinte biztos, hogy a kerékcserék időzítése fog dönteni, ha együtt marad a mezőny. Ahogy korábban láttuk, 2 kör alatt 5-6 másodperc előnyt el lehet dobni a kukába, ami itt Monacoban még szűk pálya miatti esetleges (nem szándékos) feltartásokkal is kiegészül. Pont emiatt szerintem senki nem fog holnap kockáztatni, s emiatt lesz az egyik legpotenciálisabb káoszfutamból biztonsági körözgetés.

  • ronaldo

    őstag

    Kár, hogy Alonso rögtön kijött Hamilton után, mivel ahogy kijött az angol, két brutálisan lila szektort jött (20.4 első és 36.2 másodikat), a 30 körös, lágyabb gumival. Nem is értettem, miért nem fejezte be a kört... Értem én, hogy meggyilkolta őket így egy gyors körre, de nem tudom elhinni, hogy egy 1.18.2-3 körüli időt rögtön egy 1.20.5 követett volna. S így gyakorlatilag +1 körrel Rosbergen is átugrott volna. A többi (Webber) már erős spekuláció, de a németet simán foghatta volna.

    Kicsit nőttek a távolságok a versenyzők között, de a 6. Raikkönen még egy győzelemre (25 pont) az első Alonsotól.

    szerk: Ja és ezzel azt is akartam mondani, mekkora brutál botrány, hogy aki ma a live timinget nézte, még az átlagosnál is durvábban látta, hogy ezen a futamon a versenyzők a tudásuk és a technika által nyújtott lehetőségek kb. 70%-át (se) autózták ki. Lófing ez a Pirelli...

    [ Szerkesztve ]

  • ronaldo

    őstag

    válasz MPowerPH #49206 üzenetére

    Igen, én láttam azt a kört: lásd

    Nem is értettem, miért jött ki. Csak a középső szektorban konkrétan 1mp-ot a komplett mezőnynek, beleértve az addigra már kereket cserélt Rosberget is.

Aktív témák