Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Balage76

    senior tag

    válasz peti_s #28727 üzenetére

    A garancia valós meghibásodás esetén segít. Ha gyakorlatilag eléred a max újraírási ciklusszámot (magyarul elhasználod a cellákat) és már nem működik rendeltetésszerűen az SSD + a gar időn belül vagy, na akkor mehet a garcsere.
    Az autóknál is úgy van, hogy a gépkönyvben mondjuk 170 a max sebesség, mégis lejtőn+hátszélben tudsz te 200-at is. Ettől még nem viszed vissza, hogy cseréljék, illetve nem szólnak hogy túl gyorsan mentél. :)

  • Balage76

    senior tag

    válasz peti_s #28746 üzenetére

    Igaz... Nos a helyzet az, hogy a Magician 3.0 megjelenése előtt a teszteléskor én feltettem a kérdést, hogy ha ugye tudott az elvárt cella élettartam + az eddigi írt adatmennyiség + az eddigi üzemidő, akkor mi tartja vissza bármelyik gyártót is, hogy egy egyszerű számítással akár a programon belül (mint például az SSDLifeban), akár egy widget alkalmazással megmondja a usernek hogy mennyi még az annyi... és ezt miért nem lehetne beletenni az alkalmazásba?

    A bökkenő ott van, hogy elvárt cella élettartamot egyik gyártó sem szeret igazán pontosan megadni. Innentől kezdve (illetve a számítás egyszerű statisztikai oldala miatt) pedig elég nagy lenne a szórás, ami fölöslegesen stresszelné a usert. Így inkább nem publikus ez az információ. Elég legyen annyi, hogy a gar 3 év, ennyit ki kell bírnia. Ennél pontosabbat max úgy kaphatsz, ha azt veszed alapul, amit a gyártók néha megadnak, hogy például egy Samsung 830 64GB-os, napi 20GB írással kb 6-7 évet bír (ha jól emlékszem ennyi, de majd megkeresem a pontos adatokat).

    Extrém esetben széthajthatod a gar időn belül, a gyártó úgyis megnézi a hibás terméket, kiolvassa belőle hogy Te x csillió TB adatot írtál, ami éppen egy nagyon szép teljesítmény. Esetleg megköszönik neked a tartóstesztet és lehet hogy benne leszel a következő marketingkampányban is. :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák