Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz LZs?! #24993 üzenetére

    Felesleges RAID-be kötni az SSD-t. Nem gyorsul annyit a rendszer.
    Akkor már inkább vegyél új alaplapot SATA3-al és sokkal jobb számok lesznek.

    TRIM sem működik még tudtommal RAID driverrel.

    ⭐ Stella

  • jookomak

    őstag

    válasz LZs?! #24993 üzenetére

    Kompromisszumos megoldásként egy sata 2-es 128-as ssd javasolnék, mondjuk a samsung 470 szériáját. Vagy az inteltől egy 120-as. Árban kb hasonló, mint két agility, de megbízhatóbbak.

    hoffman_: Nem cseszegetésképp, de ezen a lapon is volt róla szó párszor.
    Igen, így van ahogy írod, csak a sebességed lesz limitálva. 64-en pedig el lehet férni, nálam win, office, egyéb programok mellett még 2-3-4 játék is elfér.

    Épp pár posttal előbb írt valaki, hogy hogy muzsikál az új corsair force 60-asa. Nálam ugyanolyan vezérlős ocz vertex 2 van (mindkettő sata2-es), és minimálisan jobb értékeket kapok, mivel nálam sata3-ra van dugva, modernebb alaplapon, erősebb procival.

    [ Szerkesztve ]

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz LZs?! #24993 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszi szépen a válaszokat, megfogadtam őket. :R

    Egy újabb verzió ötlött fel bennem (btw látom, hogy a topik témája is ebbe az irányba kanyorodott és előre elnézést, ha olyat kérdezek ami már elhangzott; lehet, hogy elsiklottam felette):

    1. Samsung 470 128 GB (Sata3?) vs Kingston V+100 96GB Sata2

    2. Az 1-es pont győztese 4x4 GB RAM-mal megtámogatva (ennyit kezel a MB), plusz egy szemetelésre/tárolásra használt HDD (Win frissítések, letöltések, Ramdisk image-ek, log file-ok, stb.)

    Ha jól számoltam, így is bőven az eredetileg tervezett büdzsé keretei között maradok.

    A memóriát nagyjából 10+2+4 felállásban osztanám: 4-5GB szabadon maradna a rendszernek, Ramdisk alatt 1-2GB a swap file-nak (biztos-ami-biztos) és egyéb kis mindennapi programoknak (Firfox, levelezés, stb.) és ~10GB "munkaterületként" particionálva.

    Ha jól tudom, a Ramdisknek elkülönített terület mountolható a program által készített image file-okból, így változtatható annak az aktuális tartalma. A 10GB-os részt használná az a kevés játék, amivel időnként játszom, illetve elsősorban a munkához kapcsolódó dolgok jönnének ide: több gigás Excel, Access állományok, stb.

    Így elméletileg az SSD a kezdeti formázást és a Win7 + egyéb statikus programok (pl. Office) telepítését kivéve intakt maradna a mindennapokban (kivéve frissítések, új programok), viszont rugalmas és gyors alapot szolgáltatna az általános működéshez; a Ramdiskkel pedig szakítana, aminek szakítani kell...minden másra ott a HDD.

    Kérdések:

    1. Vélemény?

    2. Samsung vagy Kingston?

    PS: Jelezném, hogy egyéb komponenseket nem szeretnék cserélni (pl. alaplap).

    Köszönöm előre is a válaszokat :R

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Aktív témák