Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erahurka

    félisten

    The Gentlemen

    A történet tetszett, a megvalósítás már kevésbé. Egyrészt néha nem jött be ez a kicsit erőltetett úriember stílus, másrészt Hugh Grant bár nagyon jó volt, de egyúttal túl sok is. És ez a mesélős narrativa nálam baromira nem működött. Normális történet vezetéssel, mint amilyen mondjuk a Blöff volt vagy szerintem bármelyik másik Guy Richie film, sokkal jobb lett volna. Így marad az, hogy van benne több emlékezetes jelenetsor, összességében mégsem tudja megütni akár csak a RocknRolla szintjét sem. Pedig ahogy írtam, történet szintén bőven benne lett volna. Egy emlékezetes zenét se a tudnék mondani belőle, pedig eddig mindig volt valami.

    :(

    6/10 de csak azért mert a végére lett jobb, és így nem álltam fel olyan keserű szájízzel.

    #értékelés

  • devil-k

    nagyúr

    #értékelés

    Úriemberek
    The Gentlemen
    9/10

    Ez oszt' igen. Végre visszatért az a Guy Ritchie, akire oly rég óta vártam/vártunk. Zseniális szereplőgárdával még zseniálisabb fimet hozott össze. Remélem, innentől kezdve nem lesznek olyan "ballépései", mint az Aladdin és az Arthur király.

    1917
    8/10
    --- Oscar jelölt ---


    Maga a történet nem hozott újdonságot (sőt George MacKay egy igazi balf@sz volt), viszont az operatőri munka, valami félelmetesen jó. Tiszta szívből remélem, hogy elviszi a legjobb operatőri jelölésért járó szobrocskát.

    Csiszolatlan gyémánt (Netflix)
    Uncut Gems
    8/10

    Halló, halló! Eddig hol volt ez az Adam Sandler, aki ilyen típusú filmekben játszik? A sok gagyi (persze volt egy-két jó is) B kategóriás vígjáték után egy olyan oldalát mutatta meg nekünk Sandler, amit már réges régen meg kellett volna mutatnia. A film hangulata, miliője parádés, egy kis űrt éreztem a végén, de ettől függetlenül minden percét élveztem. No, de ilyen az, amikor az embernek soha nem elég a pénz és mindig csak több és több és több kellene.

    Dolittle
    1/10

    Ez a film RDJ-tól olyan botrányosan gagyi és sz@r, hogy be kellene tiltani. Örülök neki, hogy véget ért a Marveles karrierje, de én azt hittem, hogy olyan kaliberű filmeket fog majd forgatni, mint a Bíró, a Séf, Sherlock Holmes... stb.

    - mozi bolondéria -

  • Peterhappy

    őstag

    The Gentlemen /engdub, hunsub/

    A 2020-ra beütemezett három moziból az első kipipálva. És marha jó volt!
    Semmit sem tudtam a filmről, leszámítva hogy Guy Ritchie, és hogy GR visszatért a londoni alvilágbahoz. És kb. ennyi info elég is volt.

    Szerencsére a napokban kerültem a topicot, így számomra az is meglepetés volt, hogy Hugh Grant karaktere egyúttal a narrátor szerepében is tetszelgett - nekem kifejezetten tetszett ez a megoldás. A casting piszkosul jó volt, a történet szerintem eléggé rendben van, bár helyenként némileg kiszámítható, ugyanakkor - hála az égnek -, az igazán magas labdákat nem csapta le. Konkrétan két jelenet volt, mikor adta volna magát egyik, majd másik megoldás, szerencsére mindkét esetben alaptalan volt a félelmem.
    A párbeszédek igen jók voltak, az akciók szintúgy, a humora nekem nagyon bejött. Volt persze egy-két egészen kiemelkedő jelenet, de alapvetően végig egységesen, magasan volt a színvonal - és nem volt igazán üresjárat, felesleges jelenet.

    Mindig hozzáteszem, de Guy Ritchie esetében hangsúlyozandó és hatványozottan értendő: SZERINTEM.

    Mindent egybevetve mi baromi jól szórakoztunk, hihetetlen gyorsan elrepült a ~120 perc.
    Mindenképpen kiemelném azonban, hogy senki se számítson egy Snatch v2.0-ra.
    Aki így ül be a filmre, csalódni fog.

    Állítólag jól sikerült a magyar szinkron. Mi szerencsére feliratosan láttuk (egy vagy két félrefordítást leszámítva elég jól sikerült, és már csak Colin Farrell akcentusáért, s Hugh Grant jeleneteiért is érdemes lehet inkább a feliratos kópiákra vadászni. Egyébként is; mindenki jól teljesített, még az utolsó mellékszereplő is jó választás volt, de Farrell és főleg Grant szerintem elvitte a show-t.

    #értékelés

  • hoffman_

    nagyúr

    The Gentlemen
    1080p eng

    Guy Ritchie munkássága nagy kedvencem volt mindig is, az eddigi angol alvilágot vászonra varázsoló trióból az átlagostól kissé eltérő, de nagyon jó véleményem van. azt gondolom, hogy a legjobb a Ravasz, viszont nekem személyes kedvencem a Rock'n'Rolla, messze a legtöbbször láttam, pedig sokak szerint ez a leggyengébb. engem nagyon megfogott. kissé félve ültem neki az újnak, valahogy nem láttam működni Hugh Grant-et, ahogy packázik az újhullámos rosszarcú angol fenegyerekekkel. aztán láss csodát, tévedtem, ment neki. Charlie Hunnam-től nem nagyon néztem még semmit, de ez egy igen pozitív meglepetés volt tőle. a ruhatárát is vinném, hehe. Farell szerepét már csak az akcentusa múlta felül. nagyon patent kis filmet rakott le Guy, amit az előző három mellé gyönyörűen el lehet helyezni, a történetvezetése talán a Ravaszra hajaz leginkább, de kellően modern és különböző köntösben. újranézős lesz rövidesen.

    BlacKkKlansman
    1080p eng

    ez is egy olyan etap most ezekkel a filmekkel, hogy tudtam, jókat választottam. azóta terveztem megnézni, amióta először láttam az első előzetesét premiernapján, csak kicsit más filmekre húznak az ízlések itthon, most ért révbe. Adam Driver az aktuális kedvencem, szép lassan számolom le a filmjeit, nekem valamiért nagyon bejönnek az általa megformált karakterek. ez a film érdekes, mert abszolút nem vígjáték, de a maga abszurd, néha groteszk stílusával sokszor vigyorog rajta az ember. ez egy olyan happy end, ami nem happy end, az utolsó képsorok azért adnak még egy pofont, ha az a néhány jól megkoreografált jelent nem lett volna elég, ami kontrasztot adott a színeknek menet közben.

    Wedding Crashers
    1080p eng

    évek óta cseng vissza baráti társaságokban az esküvős cápázás és egyéjszakázás alapműve, bibliája, de valahogy sosem sikerült megnézzem. tegnap este valami kellemesen laza, mókás darabra vágytam, úgyhogy sort kerítettem rá. hozta a kötelezőt, ha őszinte akarok lenni, jobban is tetszett, mint vártam. amennyire nem a kedvencem Vaughn, annyira csípem Owen Wilson-t, szóval ki volt egyensúlyozva. még azt is megkockáztatom, hogy egészen rendben volt Vincent is. arról nem is beszélve, hogy McAdams örök kedvencem, kilóra megvesz bármikor, bármit megnéznék vele (és meg is néztem :d ). jó döntés volt pótolni, laza, de nem túll bárgyú. Isla Fisher karaktere pedig elképesztően piszkosul pajkos, a film végére egészen rákattan az ember, haha.

    hétkezdésre pedig újranéztük a Greatest Showman-t, el is felejtettem, hogy ennyire kellemes. megnéztem mit írtam róla anno, annál egy picit most jobbra értékelném, összességében simán van egy mezőnyben nálam a Moulin Rouge!-al most már. Hugh Jackman-en érezni, hogy tud és szeret is ilyen filmeket készíteni, az alá pakolt dalok pedig hihetetlenül lendületesre, dinamikusra lettek megírva, ha nem akarod, akkor is magával ragad. hiába, belejön az ember a musical-ekbe, kölyök koromban le kellett volna kötözni, hogy megnézzek akár csak egyet is.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    Limitless
    1080p eng

    régi adósságom volt magam felé. az évek alatt úgy, ahogy a sztorit is megismertem, egy-két jelentet láttam is belőle, de valamiért nem ültem neki. Cooper valahogy nem a kedvencem, pedig van pár használható filmje. ez is köztük van végülis, bár a lazulós, pörgős, nem túl komplikált mérlegen. maga a történet nem egy nagy szám, sem a kivitelezés, de valahogy mégis elvoltam vele. talán abban bíztam, hogy közben beszúrnak egy reklámot a cucc legális vagy szürkeimportos vásárlási helyéről.

    The Man from U.N.C.L.E.
    1080p eng

    nagy Guy Ritchie lázban égek a Gentlemen óta és örömmel konstatáltam, hogy emellett elmentem szó nélkül anno, nem tudtam, hogy Guy rendezte... kellemes limonádé és félkész Bond film között mozgott valahol, az orosz és USA ügynök rivalizálás mókás volt, Armie és Herny működött, de ennél több nem volt benne szerintem. egy szolid betekintő lehet arra, hogy Cavill működne Bondként, nagyon is jól, ha kicsit átstruktúrálja a karaktert. a Gentlement újranézem azért.

    Gone Girl
    1080p eng

    ebből a hármasból bőven a legjobb film, ezt is halogattam, úgy skatulyáztam be látatlanul, mint egy nagyon nyomasztó élményt, arra meg nem vágytam. a valóság ennél szoldiabb, bár vannak benne nyugalom megzavarására alkalmas jelenetek, akár fizikai, akár lelki vonalon, de nem volt vészes (egy korei thrillernek nyomába sem ér). rendben volt nagyon, tetszett, ahogy csavargatták a történetet és azt hiszed, hogy tudod, aztán kiderül hogy nem tudod, majd megfejelik ezzel még egyszer. a vége valahogy nem nyűgözött le, de még agyalok rajta, hogy hogyan tetszett volna jobban. jó kis koncepció volt, bár a valóságtól szerintem elrugaszkodottabb, mint például egy I Saw the Devil. ezzel együtt is ajánlom.

    #értékelés

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • gbors

    nagyúr

    The Gentlemen (2019)
    Guy Ritchie és szabadcsapatai tiszteletreméltó erőfeszítést tettek annak érdekében, hogy megalkossák a 100% style, 0% substance filmet. Nagy vonalakban sikerrel is jártak - remekek a szövegek, szuperek a színészi alakítások (helyenként egy kicsit túl vannak tolva a baljóslatú jelenetek, de még belefér), jó a fényképezés, botrányosan idétlenek a szakállak, és persze ott van Michelle Dockery pisztollyal a kezében. Míg a történet éppencsak létezik, a karakterek mélysége pedig még éppencsak sem. Remekül lehet szórakozni a filmen, de a váratlan fordulatok csak humorforrásként működnek, rég láttam olyan filmet, ahol ennyire kevéssé érdekelt, hogy a végén lelövik-e a főszereplőt, vagy sem. Adok neki egy 7-est a 10-ből, kis jóindulattal - nem volt rossz, de a LS&2SB-től igencsak messze kerültünk.

    #értékelés

    Ernie: Did he just call me a black cunt?
    Coach: Yes, he did.
    Ernie: He can't do that. That's racist.
    Coach: But you are black and you are a cunt, Ernie. Those are the facts.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    The banshees of Inisherin / A sziget szellemei (2022)
    Martin McDonagh legutóbbi filmje elég zavarbaejtő darab lett. Drámai tekintetben egy viszonylag egyértelmű ívet látunk benne a vidám, bár kissé ernyedt életformáról, amit Inisherin lakói képviselnek, a nem éppen egyszerűen befogadható végkifejletig. Ugyanakkor a film közepén van egy szakasz, amely ugyan a drámai szál előrehaladásából eseményeit tekintve nem lóg ki, de mégis teljesen más hangulatú az In Bruges-t idéző vinnyogva röhögős párbeszédekkel.
    A drámai szál érdekesen, eléggé keresetlen közvetlenséggel járja körbe az elszigeteltség előnyeit és bajait, a kapuzárási pánikot, és ezek kombinációjának lehetséges következményeit. A brutális direktsége miatt a végkifejlett nehezen emészthető, nekem személy szerint tetszett, hogy McDonagh minden féket kiengedve próbálta felfedezni a helyzetben rejlő szörnyűség-potenciált - nem lepne meg, ha a történet megírásának kezdetekor ő maga sem számított volna arra, hová fog kilyukadni.
    Jó film, még ha kissé identitászavaros is az egyébként kiváló középső szekció miatt. 8/10.

    Ja, és Colin Farrell óriási benne. El sem hinné az ember, hogy ugyanazt az arcot látjuk, aki a Gentlemenben Coach-ot alakította.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák