Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz DanDeR #5413 üzenetére

    Én is ez gondoltam, elmondom mi a gond (gondolom nem repülőgépekkel dolgozol, de ha igen, lehet neked nem okoz majd gondot):
    - minden mozgó tárgynak van lendülete amit meg kell fogni, ez autóknál jól érthető ha van jogosítványod, de ugye az csak 2D-ben mozog (jó esetben)
    - mivel itt a közeg ellenállása majdnem nulla, ezért a repülő objektumok sokkal nagyobb úton "állnak meg", jobban mondva billennek vissza, ez egy kis késleltetés ezt szokni kell
    - ilyenkor áll elő az a hatás, hogy elhúzod az ellenkező irányba a gépet, ettől bebillen, jön visszafele, ellenkormányzol még jobban bebillen és ez erősödik amíg neki nem repülsz valaminek vagy le nem teszed
    - ez azzal is kombinálódik, hogy a gép a törzse körül egy kicsit mindig forog az erőhatások miatt, ezért megváltozik az orientációd, amit az agyadnak kell kompenzálnia, ha tudja, az enyém egyelőre nem, viszont ez az irányok felcserélődéséhez vezet, na ettől elkezd össze-vissza menni a kopter

    Ha megvetted az első koptered, próbáld ki ezt a gyakorlatot (én is ezen vagyok most):
    - fogj egy tárgyat, amin van egy lyuk, de ne a földön legyen, hanem feljebb kelljen emelned a koptert (hogy ne tudjál a földön vonszolva átjutni)
    - verzió 1: repülj át rajta úgy, hogy az orientációt ugyan az, vagyis ugyan abba az irányba nézzen a kopter
    - verzió 2: repülj át rajta úgy, hogy az orientációd nem változik, de a magassággal játszol (tehát srégen repülsz)
    - verzió 3: repülj át rajta úgy, hogy az orientációd változik de a magasságod nem, vagyis fordítsd rá a gépet a lyukra
    - verzió 4: repülj át rajta úgy, hogy az orientációd és a magasságod is változik

    Egyelőre nekem az első sem megy stabilan:DDD, de remek mini questeket lehet csinálni az otthoni tárgyakból:D

    A headless mód ezt jelenti, de az enyém nem tudja (Hubsan X4 107C), szóval nem tudom bekapcsolni:D

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák