Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Payskin

    tag

    válasz Payskin #2088 üzenetére

    Szóval, igen, tárva-nyitva volt minden, hatalmas "IDE LŐJETEK!" neonreklám villogott hívogatóan. Pár hálózatos ismerős ránézett, mondták, hogy ajajaj, nagy a baj. Nem emlékszem, hogy piszkáltam volna a Padavan alapbeállításait, de simán benne van a pakliban, hogy én voltam hülye, és állítottam el ezeket, csak nem látom okát vagy értelmét, miért piszkáltam volna.

    Először is kiderült, hogy a 80-as porton feljött a WebUI login, tehát az IP-címem ismeretében bárki próbálkozhatott. Nagyon sokáig nem találtam, hogy ezt hol a francba lehet letiltani -- míg rábukkantam egy bitbucketes ticketre, ahol pont ezt reklamálták, hogy miért nincs ilyen beállítás. Erre az a válasz érkezett, hogy ők (a fejlesztők) ezt nem így képzelik el, hanem tűzfal. Elmentem hát megnézni, hogy mi a fene az a tűzfal (mert én mást értek tűzfalon), és ekkor derült ki, hogy ott vannak az olyan biztonsági lehetőségek, mint a WebUI (meg a minden is) tiltása a WAN felől. Sóhaj. Már csak a telnetet és az SSH-t kellett letiltani, és el is tűntem a "térképről", reggel 9 óta nem jött invalid password a logba.

    Boldogság, öröm. Szóval, tűzfal.

Új hozzászólás Aktív témák