Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Iginotus

    őstag

    Felhozom a témát mert mirt ne.
    2 éve én is voltam bulgáriában a naposparton (sonnybeach) illetve nessebarban ez közel van egymáshoz, egyiken jo fürdeni meg a csajokat nézni másikon volt a szállás, nessebar ováros jellegü de tényleg sok müzeummal meg mindennel, azért volt ott kajálda meg bulihely is rendesen, egy hid köti össze a szárazföldel sétálva kb 15 perc át rajta. Szóval a hely szép, ahol mi voltunk ott szemétet sem látni, illetve ott ahol nincs kijelölt strand, na ott igen. Egyébként mire odaértünk sok helyen megált a busz, azthittük valami lepukkant helyre megyünk valami nagyon vacak diákszállo jellegel amikor odaértük akkor aztán volt csodálkozás. Mi kifogtuk, jo helyet válaszottunk de tényleg, olcso volt jo az apartam, jo a kaja és tényleg olcso! Persze jo helyen is kell vásárolni különben lehuznak, itt is mint mindenhol.
    Strand szép sok hely nincs a fözeonban voltunk algusztus, de nagyonjo, és még a parton is a balatoni áraknál kevesebbet kellet fizetni, (igaz ami igaz mi ettünk egy rettentönagy haltálat polippal mindenel na azért 3 före fizettünk vagy 13 ezret de nem tudtuk megenni) Általában a grillcsirke ami náluk anyit tesz hogy elédtöl egy 1 kilos csirke felét sültkrumplit meg sokmindent az kerül 3-4 levába, 2 euro :) szoval mi ez ha nem megéri?
    A sopska saláta isteni a husok jok a kebab nagyon finom az ezüst negyadannyi mint itthon a táj szép, hajoiránduláson elvittek minket egy kietlen patra laza volt, a hajon randiztunk a török határörökkel, de minden ok volt horgásztunk gyönyörü volt.
    Na ennyit a kiépitett részröl, ahol meg nincs semmi pl a szálodáktol 30 mterre szeméttelep az utmelet omladozo házak, csorok kéregetök, ez a másik oldal ezt is leirom mert nem minden szép és nem miden ok ott sem. fontos hogy jo helyre menjen az ember mert az sokat dob az egészen.
    Nekem tetszett idén viszamegyünk 2 hétre mert olcso és mert hiányzik a finom étel, a pihenés és egy kis csajnézegetés. az emberek barátságosak mindegy honnan vannak simán ismerkednek disco van kb mint a németek ugy buliznak szoal a csajok vadak de vannak vadbarom börfejüek is. Semmi sem drága, szinte sehol sokat elhet sporolni ha pl egyszer bevásárol az ember, Ne felejtsük hogy ezeknél a bologatás a nem és a fejrázás az igen. Ne kell meglepödni evan.
    Érdekes volt. Beszélt nyelvek terén nincsenek eleresztve inkáb angol mint német de van ezis azis, legföképp orosz. Meglepödtem hogy a pénzváltos és az arany szavakat mijen jol tudják egyes étermekben kiabának hogy magyar magyar: nem beszélem nem tudom :) Szoval filineg. Csak hogy tudjátok mégis mennyi az annyi 3 an voltunk egy kiktöi bárban ahol volt kaja is megittunk 3 üveg tekilát 2 uveg vodkát söröztünk sé salátát meg halat zabáltunk fizettünk 1300 ft fejenként szoval ez a nemsemmi :))
    Bulihelyeken meg kb ennyi volt egy üveg bor.. Szoval a dizsiben ott sem érdemes vedelni.

    Ha meg valaki tud egy bulgár tolmácsot aki segitene egy-két dolgot leforditani szivesen fogadom, mert le kéne zsirozni az idei szálllást.

    Plug and Pray... :)

  • Iginotus

    őstag

    válasz FuckeR19 #32 üzenetére

    Szerintem a naposparton olyan apartmant ahol van pont 8 szabad hely nem fogtok találni. A hotelek meg foglalás nélkül nem olcsók az tutti.
    De lehet próbálkozni, viszont helyismeret nélkül nehéz lesz, persze ha voltál már ott akkor könnyebb lesz.
    Ajánlani tudom ha nem pont a naposparton hanem az óvárosban (egy kis szigetszerű izé nem messze a naposparttól) ott lehet próbálkozni. Legegyszerűbb helyit megkérdezni ha szerencséd van tud angolul, tutti hogy vagy boltos vagy árus, mivel arra csak turisták járnak vagy a helyiek meg ott dolgoznak, így fognak tudni egy-két helyet ahol lehet érdeklődni.
    Azt jó tudni hogy szombatonként van a váltás ott is.

    Plug and Pray... :)

Új hozzászólás Aktív témák