Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taru

    tag

    válasz IMIIKE1998 #6885 üzenetére

    Aránylag sokan tudnak felsőfokon angolul (sacc 10 éve bőven tele volt 2-3 nagy előadó csak a Rigó felsőfok írásbelijével, 2-3 intézményben egyszerre és ez csak a Budapesti központok. A BME nyelvvizsgáján sincsenek kevesen). Megtévesztő amikor azt mondják, hogy kevesen tudnak bármilyen nyelven (mindig ezt mondják a TV-ben, nem?), azt viszont nem mondják, hogy a legtöbben angolul tudnak, a kereskedelmi/gazdasági/nyelv szakokon sokan felsőfokon is (és ők többnyire 2x is szerepelnek a nyilvántartásban, mert felvételin volt egy B2-je, diplomázásig lesz egy C1, ezért pláne rossz az arány, főleg, ha az a cél, hogy a lakosság kb 70%-a tudjon minimum B2 szinten (ezért mondják, hogy nem beszélünk nyelveket, azt hiszem 10-15%-nál tartunk, kb lehet, ha nincs névre szűrés akkor meg van a 25% is)).

    Ráadásul sok szak eleve elő is írja, vagy "belekényszerít" (pl gazdasági szakok: B2 szaknyelvi VAGY C1 általános vagy nem kapsz diplomát. Illetve vannak szakok ahol még a szaknyelvi felső is előfordul (manapság lehet már csak Msc-n, anno nővérem diplomata szakon végzett 2db C1 szaknyelvivel, a szak többi tanulója 1db C1 szaknyelvivel (többség angol)).

    Ha szeretnél esetleg újságírással is foglalkozni akkor valami kommunikáció szakot ajánlanék a nyelvszak helyett (kommunikáció és média szakon szoktak végezni az újságírók, vagy irodalom szakon).

    Ha inkább azért mennél nyelvszakra, mert az angol nyelvet kutatnád, az más kérdés, de akkor viszont esetleg vegyél fel mellé valami ritkább/nehezebb (ha nehezebb kevesebben beszélik) nyelvet másodiknak (francia, arab, kínai, japán, mongol stb. valami olyat amire az emberek szeme kerekedik és látod, hogy drága az óradíja a tolmács cégeknél), így akármi történik akkor is van +1 irány amerre tudsz lépni, mivel a nyelvszakos diploma egyébként semmilyen plusz irányt nem ad a C1 angol nyelvvizsgád mellé (csak a nyelvvizsgával is pont ugyanazt tudnád elérni mint a nyelvszakos diplomáddal).

    Ismerőseim alapján (sok csoporttárs ment nyelvszakra és látom FB-n mi lett belőlük) egy ilyen diplomával vagy nyelvtanár leszel (nyelvsuliban, kivéve, ha kérik a tanárit), vagy fordító (ha nem kell fordítói vizsga/leteszed a vizsgát is) vagy olyan helyen dolgozol majd, ahol pont nem kell diploma (az első kettőt sem érdekli milyen diplomád van általában). Iskolába (általános/gimi) nem igazán fognak felvenni (a legtöbb helyen szükséges a tanári képzettség, elvileg a képző egyetemen lehetsz tanár, ha Phd-ig viszed, de kell hozzá szerencse).

    Szerintem még gondold át, de csak te tudod eldönteni, hogy neked mi a jó (én anno nem választottam nyelvszakot, bár megvolt a C1 angolból, inkább mentem infóra és kerestem matek tanárt). Sok sikert akármilyen szakot választasz! :K

  • choco01

    addikt

    válasz IMIIKE1998 #6885 üzenetére

    Nekem is nehezen ment a matek végig, egészen negyedik első félévig..akkor megnyomtam és 3-4 hónap alatt felhoztam úgy magamat hogy 89% lett a matekom..szóval semmi sem lehetetlen, előtte még volt hogy a kettesért is meg kellett küzdenem.Szóval kitartást, még rengeteg időd van, ha most elkezded akkor még jobb lehetsz, én bántam hogy nem kezdtem el nyomni az infót és matekot utolsó év előtti nyári szünetben.. :K

    Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Új hozzászólás Aktív témák