Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz G@ß! #41213 üzenetére

    Vagy az áruházlánc központjában, vagy a nagykernél, ahol ők is vásárolták, máshol nem tudod ingyen garanciáztatni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz G@ß! #41215 üzenetére

    Miért tartasz attól, hogy újra kapcsolatba kellene lépni velük? Máshogy sajnos nem tudod megkerülni őket, csak rajtuk keresztül. Tudom hülyén hangzik, de ez van sajnos.

    NyuszyCaster: Igazából semmi baj, a gond csak a szerelő bácsival van, ugyanis sajnos elég sok olyan szerelő van, aki igazából nem ért ahhoz, amivel foglalkozik. Elvégre a gépszerelés is kb. olyan mint a legózás, csak itt nagyobb a tét, de bárki megtudja csinálni, akiben van egy kis bátorság.
    Elméletileg ha a táp nem problémás, akkor a merevlemez haldoklik, tehát érdemes lenne arra is ránézni majd, na meg ugye én úgy csináltam volna, hogy a gépedbe teszek egy másik tápot, nem azt viszem máshova, ugyanis ebben a környezetben kell kideríteni, hogy mi a probléma, mert egy másik gépnek teljesen már a hardverfelépítése és a terhelése, tehát még ha a táp is a hibás, nem biztos, hogy egy másik gépben kiderül, elvégre az csak egy alap, ami a gép terhelésére viselkedik úgy, ahogy, de reméljük, hogy semmi baja.

    Ami még táp hibára utalhat amúgy, az az eseménynaplóban egy olyan bejegyzés, ami a rendszer felállásakor jön létre:
    Forrás: Kernel-Processor-Power
    Leírás: A processzor egyes teljesítmény-energiaellátási szolgáltatásai le vannak tiltva a belső vezérlőprogrammal kapcsolatos probléma miatt. Kérjen frissített belső vezérlőprogramot a számítógép gyártójától.

    Nyilván nem a processzora vonatkozik, csak az érzékenyebb rá, tehát ha valamilyen táp, vagy alaplapi hiba van, akkor ez a bejegyzés minden indulásnál létrejön.

    architect26: Úgy, hogy lekötsz róla mindent a processzoron és a hűtőjén kívül és ha úgy indul, illetve sípol, akkor semmi gond, vagy ha esetleg egy gyengébb VGA-val kipróbálod, ugyanis egyes alaplapok nem tudnak kezelni erősebb VGA-t és olyankor ugye se kép, se hang.
    Néha előfordul, hogy kell neki egy CMOS clear, ha nem úgy működik a lap ahogy kellene (rossz RAM, vagy VGA használata), viszont egyébként semmi baja nem lenne.

    Szerk.: Látom késtem. És egyébként igen, három napig elméletileg kötelező visszavenniük, de van olyan, hogy nem veszik vissza. Meg kell próbálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák