Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz MasterMark #34893 üzenetére

    Ismerősöm mondja:

    Köszi szépen a gyors választ. Én az 1866-ot wikipédián láttam. De a te linkedet látva rákerestem még, és volt ahol szintén 1600-at írtak, a cpu-upgrade oldalán már kérdőjellel volt az 1600, a benchmark-test oldalán) megint 1866-ot írtak mint a wikipedián, és sok helyen meg egyáltalán nem is volt ott a memory support.

    Az AMD oldalán a Athlon X2 340-esnek nyomát se találtam, és a többi proci leírása se volt igazán technikai. Az oldaon az "Athlon specification"-re keresve már előjöttek használható linkek, és a linuxos lspci parancsnak hála ki is tudtuk választani a "Family 15h (Models 10h-1fh) Processor"-ok specifikációs PDFét. Abból kiderül az Integrated Memory Controller / Socket FM2 package résznél, hogy:

    * Two 64-bit DDR3 SDRAM controllers operating at frequencies up to 1866† MT/s (933 MHz)
    † 1866 MT/s is available when there is either a single dual-rank, or two single-rank 1866 MT/s SODIMMs or unbuffered DIMMs present per memory channel.
    * Supports up to two dual-rank SODIMMs or unbuffered DIMMs per channel at frequencies up to 1600 MT/s

    A "rank", úgy vettem ki, arra utal, hogy a lapka csak az egyik vagy mindkét oldalán vannak memória modulok.
    Ehhez még vetettünk egy pillantást a Kingston HX318C10FW/4 specifikációjára, amiből kiderült, hogy valóban egyoldalas modulról van szó, és
    - 1866-on: CL10-11-10 @1.5V
    - 1600-on: CL9-10-9 @1.5V
    - 1333-on: CL8-9-8 @1.5V
    Ez megmagyarázza hogy miért voltak alacsonyabb értékek a BIOSban.
    Szóval úgy tűnik, magában vmiért csak 1600-on tud menni, de elméletileg ha vennék mellé még egyet, ezek szerint menne 1866-on is. Ez azért érdekes számomra, mert azelőtt a régi MSI K8N Neo4-FI deszkámon ha egy channel-be mindkét DDR modul duplaoldalas volt, akkor csak 333-on tudta járatni őket, míg a simplákat 400-on is.

    Az egyetlen dolog amit gondolom azért nem ártana átállítani, hogy az automatikusan beállított 1.65V-os alaplapi max. helyett 1.5V-on menjen mint ahogy a specifikáció is írja.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák