Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oyabun

    tag

    válasz tlac #3310 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy a végén TP-linket vettem, nem D linket, de mindkettő ugyanazt a technológiát használja.
    Ennek 9V-os a tápja, ezért kell rajta picit hekkelni, hogy az alaplapi 12V-ról menjen, de a végén azt hiszem nem fogom bántani. Kipróbáltam 12V (egészen pontosan 13,2V-ról ennyit ad terheletlenül a változtatható tápom) ról és minden gond vagy melegedés nélkül futott, nem változtak a belső tápfesz értékek sem. Persze szétszedtem, hogy megmérjem a dolgokat stb. Egész szépen fel van hűtőbordázva, az égegyvilágon semmi baja nem lesz. A LEDek szép josszű lábakon vannak beültetve tehát nem SMD ledeket használ - így könnyebb lesz kirakni őket egy kicsi próbanyákra a csatlakozók fölé.

    A direkt átkötés arról szól, hogy leműtöm a csatlakozót az alaplapba dugott PCI-os hálókártyáról és a WAN portot a switchről és egy árnyékolt rövid kábellel direkbe kötöm őket, hogy ne is látszódjanak kifele a plusz portok. A WAN port és az eth1 ledjeit nem is fogom megtartani, az a pár mA se menjen kárba.

    A fogyasztást nem mértem még komolyabban, a normál 220-as fogyasztás mérőm 2W-tól indul és nekem semmilyen módon nem sirült ennél nagyobb értéket fogyasztani vele (2xGBE, 1x100baseT).

    A jelenlegi állás szerint egy 300x200x50-es házat fogok hajlítani ebben elférek a lappal, riserrel, PCI ethernettel, mini-PCIE Wlannal, switchhel, 1x3,5, 1x2,5-ös HDD-vel és passzív hűtéssel együtt.

Új hozzászólás Aktív témák