Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    Azt hiszem a telepítés során, az egyik első probléma mindenkinek az mc telepítése!
    Ha idáig eljutottunk, akkor már működik a külső háttértár, vagyis csatolva van az /opt könyvtár, és ízléstől és a használt tutorialtól függően a nagyobb adatmenyiségek tárolására használt /opt/etc/samba/Share vagy az /mnt könyvtár.

    Én ez utóbbit tartom elegánsabbnak, ugyanis sokkal áttekinthetőbb és könyebb lementeni a működő rendszert és az adatokat! Nincs összekeverve a kettő. Szerintem nem elegáns, hogy az egyik partíciónkba (/opt) van csatolva a másik particiónk!
    Ha az /opt és az /mnt könyvtárba csatolod a két particiót akkor egy-egy tar paranccsal könnyen mentést tudsz róluk készíteni!

    Ha sikerül is feltenni az mc-t, nem mindig működik megfelelően.
    Az egyik probléma az, hogy a billentyűzet nem működik megfelelően. Főleg a kurzormozgató és a funkcióbillentyűk hiánya okozhat gondot.
    A másik pedig csak szépséghiba, nem szépek a keretező karakterek.
    Az első hibára a megoldás, hogy létre kell hozni a TERM=xterm környezeti változót!
    Ha ez létezik, akkor működik megfelelően a billentyűzet.
    (feltéve, hogy a putty-ot nem konfigoltad el!)
    A környezeti változókat a set parancsal tudod megnézni.
    Ha azt akarod, hogy ezek a változók mindig létrejöjjenek, be kell írni a /opt/etc/profile állományba. Az itt levő, környezetállító parancsok mindig lefutnak.
    Az mc-hez szokásos környezeti változók beírása ezekkel a parancsokkal lehetséges a profil állományba:

    echo "export TERMINFO=/opt/share/terminfo">>/opt/etc/profile
    echo "export TERM=xterm">>/opt/etc/profile
    echo "alias mc=\"mc -c\"">>/opt/etc/profile

    A második sűrűn előforduló hiba, (csúnya keretező karakterek) akkor szokott előfordulni, ha nem létezik TERMINFO környezeti változó által mutatott könyvtár, (/opt/share/terminfo) illetve a benne levő tartalom hiányzik. Ennek nem tudom az okát, hogy a telepítésnél, egyes esetekben miért nem jön létre!

    Valaki tudja ennek az okát, vagy, hogy melyik csomaggal települ?

Új hozzászólás Aktív témák