Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    Sziasztok!

    P8Z77-V LX lapnál, Érdemes bekapcsolni az integrált GPU-t? Ha igen mit kell állítani ahhoz ha nincs dedikált VGA a gépben akkor automatikusan álljon át? Elsőre véletlenül a lapon lévő DVI-ba kötöttem a monitorom és sötét volt a kép.Arra számítottam alapból be van kapcsolva és automatikusan át tud állni az onboard GPU-ra..
    Ha nincs nagyobb terhelés ez tényleg képes átvenni a melót windowsban a PCIE helyett?

    Más: Az integrált audio egy nagyon picit mintha halk lenne. Driver minden fent van , és ahol csak lehet maxra húztam a hangerőt de nem éreztem annyira erősnek. Ez mitől lehet? (Szerk: Audio chip minősége szerintetek mennyire megfelelő ezen a deszkán?)

    Jelenleg új alkatrészre várok a gépemhez tehát tesztelni nem tudom az ötleteket, de bármi info jól jön! Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék megerősítést kérni, hogy biosban a Turbo Ratio alatt lévő menüben a ratio synchronizing controlban enabled állásban használja minden magon a turbo boost-ot ugye?
    Melyik teszt progival lehet ezt legjobban ellenőrizni?

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    Ha automatán hagyom ezt a részt akkor magától szabályozza minden magra a maximális órajelet?

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    Sziasztok!

    Az eddig tökéletesen működő számítógépem random lefagy csak úgy ok nélkül. Memória tesztet csináltam többet is (Memtest, Prime95) tökéletes 100%-os, főbb fontosabb hardverek tökéletesek látszólag semmi hiba. SSD 100%, HDD 100% osak. Játékok alatt is hosszú órákon át tartó multiplayer alatt sem jön elő semmi hiba . A Windowsban fagy le random. Újrahúztam a rendszert , de a hiba megint elő jött.
    Amit tudtam fontosabb alkatrészeket teszteltem, most is tökéletes a gép arról írok. Egyszerűen random fogja magát és lefagy.

    Mielőtt bevizsgáltatnám mivel fogalmam sincs mi lehet a probléma , kérdezném hátha van ötlete valakinek mi lehet ez..

    Asus P8Z77V-LX , komplett gép az adatlapon.

    Köszönöm!

    Szerk: Legújabb BIOS, Legújabb Driverek (Chipset, VGA) minden fent van mindenből a legújabb!

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz jim bcs #2678 üzenetére

    Új kiegészítés. Beszéltem másik két haverommal és nekik is ugyan az a jelenség jött elő mint nekem (három független gépen) szűz windows-on, mindenki Geforce kártyás és Inteles.

    A napokban kezdte kb amikor az új Geforce driver kijött nagyjából. Előtte probléma nem volt a géppel. A geforce driverek okoztak problémát de azt tudjuk hogy a 320-as problémákkal szenved.

    Kizárólag a windowsban fagy le. (most néztünk utána, hogy többen freez azaz fagyással küzdenek. Szintén Geforce kártyával.

    Ugyan ez a jelenségünk van: "I have a Asus 560 DCII Top and I had to uninstall 327 and go back to 314.22 because it just kept making my system freeze"

    Sima egy darab GTX 560 Ti kártya van benne minden gyári órajelen van semmi tuning!

    SSD, HDD tökéletes és 100% egyenként külön tesztelve, megnézve.

    Feltehetően a Geforce driver okozza :O

    Full eredeti WIN7 64 bit :O

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz jim bcs #2681 üzenetére

    Nem ma kezdtem.. :)

    Hőmérsékletek minden fronton figyelve vannak

    Proci: Core temp + hozzá tartozó gadgdet terhelés alatt / után is vissza tudom nézni. Arctic Freezer i30 hűtőm van ami windowsban 20-30 fokon játékozben 50-55 fokon tartja a hőmérsékletet. Abszolút kizárható ez az oldal teljes mértékben.

    VGA: természetesen MSI After, folyamatosan ki van jelezve játék alatt átlag 60fok, hibátlan.

    Phantom teljesen jól működik és komolyabb terhelés és extrém nyári meleg mellett is 70 fok alatt tudja tartani a hőmérsékletet (panel lakás 10ik emelet). Igaz szép nagy házam van és benne jól kitalált rendszerhűtéssel. Arctic hőmérséklet szabályzós ventik vannak benne amik a hőmérséklet függvényében saját maguk fordulatszámát emelik vagy csökkentik.

    Ezek teljes mértékben kizárhatóak. Procin (szerintem) a világ egyik legjobb (mx-4) hűtőpasztája van , nem véletlenül ennyire jók a hőértékeim. Jelenleg 25-30 fokosak a magok.

    Nagyon köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de nem ezekkel volt a problémám :) Több ismerősömnek is előjött a fenti jelenség amint feltettük az új Geforce drivert. (GTX 560 Ti, 660 Ti és 670).
    Jelenleg a 314.22 van fent és varázsütésre minden probléma elszállt!

    Ha neked nem jött elő a probléma (ahány gép annyi féle) akkor szerencsés vagy örülj neki és feltehetően újabb szériás kártyád van aminél kevesebb a bejelentések száma. Én elolvastam az Nvidia fórumot és tömve vannak vele a system freeze bejegyzések. (Laptopokon is).

    A probléma tehát már megszűnt , és a nyakamat rá hogy 327 csinálta mert hirtelen 4-5 ismerősönek szűnt meg bele értve engem is kapásból a hasonló jelensége, nem beszélve a Geforce fórumról ahol azt írják ha jót akar valaki akkor 314.22 :) ..de köszönöm azért a segítséget :)

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz M@rdel #2683 üzenetére

    Sajnos igen :) Az örökös piros zöld vita nyomán mondtam egy ismerősünknek , na ennyit arról hogy a zöldek (én szerintem összességében) jó drivereket írnak. Teszem hozzá én szerintem a piros mára nagyon stabil megbízható meghajtókat csinál. (Korábban ez nem mindig volt így ahogy lehetett olvasni a Catalyst problémákról.) Én mondjuk Catalyst szinten nem panaszkodtam soha. Ahány gép annyi féle..

    Van aki azt mondja fanatikus zöld, hogy ez csak egy hullámvölgy és rendben lesz. Reméljük de ilyen pocsék WHQL-t még nem láttam. Tessék megnézni az nvidia 327 driver hozzászólásait miket írnak. Katasztrófa.. Nem akarnék de pillanatig eszembe jutott a vissza pirosra ötlet.

    Na, de nem is ide tartozik a téma csak mellékesen eszembe jutott :)

    jim bcs :R

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Új hozzászólás Aktív témák