Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Night940607

    csendes tag

    Sziasztok!

    A minap elkezdtem linkedinen új állást keresni szoftverfejlesztőként. Mindenképpen remote pozi érdekelne alkalmazotti szerződéssel. A pozícióknál különféle helyeket látok remote tekintetében. Pl: European Union(remote), EMEA (remote). Kíváncsi vagyok, hogy ezen pozíciók esetében is alkalmazotti jogviszonyra kell gondolni, tehát nem B2B és nem kell semmiféle Kft-t meg vállalkozást csinálnom, hogy rendben legyen az adózás része?

  • Night940607

    csendes tag

    Arról mit gondoltok, hogy a szakmai interjú részeként kérnek beadandót vagy live kódoltatnak?

    Szerintem egy hatalmas nagy faszság.

    A beadandó kb egy ilyen zsákba macska. Írnak egy valamilyen feladat leírást avagy specifikációt, de kimondatlanul elvan várva minden is a megoldásodban, hogy méltó legyen arra, hogy behívjanak. Azért kicseszés mert valós helyzetben is leírás alapján dolgozunk és nem fogunk plusz featureket lefejleszteni, mert azzal a cégnek okozok pénz kiesést, mert olyan dologra fordítottam az időmet, amire nem volt szükség az üzleti igényben. Másrészt sokszor arra sem méltatnak, hogy normális feedbacket adjanak, hogy mi nem tetszett nekik. Másfelől, mind teljes állásban dolgozunk. Képzeld már el hogy jelentkezel 20 helyre és ebből 10 hely kér beadandót, úgyhogy nem csak a munkád az életed, családod van, gyerekeid. Mikor a jó életbe lesz neked munkaidőn kívül arra időd, hogy ezeket megcsináld?? Főleg hogy van hogy kiküldéstől számítva 24 órád van megcsinálni. Végsőképpen pedig, ha dolgoztatni akarnak, akkor fizessék meg az óradíjamat a beadandóval. Hallani olyan sztorikat is, hogy amit kiadtak az egy konkrét belső fejlesztés volt, ami meg már a pofátlanság csúcsa.

    A live coding azért egy baromság, mert maga az interjú egy stresszhelyzet. Ebben a stresszhelyzetben pedig nem fogsz production ready kódot írni. Senki nem vágja fejből a tökéletes syntaxot. Nem valós helyzet, hogy a képernyődet 3an nézik miközbe dolgozol. Lehet hogy egy senior fejlesztő vagy, de simán van, hogy egy ilyen helyzetben megbotlasz és nem úgy teljesítesz ahogy alapból szoktál. Szóval konkrétan ez nem egy pontos mérése a képességednek. Mi a konklúzió? Hogy nyomás alatt nem úgy teljesítesz? Húha ki gondolta volna. Ez nem katonság, hogy parancssorra kell meghúznod a ravaszt akkor is ha túlerőben van az ellenség.

    Számomra az a jó szakmai kör, amikor nincs ezek egyike se, hanem 1-1.5 órán szakmai dolgokról beszélünk, amik valóban relevánsak az adott pozícióhoz. Ha egy szoftverfejlesztő poziról beszélünk, amit mindenképpen érinteni kell, hogy hogyan juttatunk el új kódot a megrendelőhöz. Itt lehet sok mindenről beszélni VCS, CI/CD, testing, code review, code quality. Ezen felül stacktől függően lehet további témákról beszélni. Például frontend esetén javascript, typescript, html, css, web security, PWA, apik(Rest, Graphql, Json), egy releváns framework amiben kompetens a candidate vagy szükséges a pozihoz.

  • Night940607

    csendes tag

    válasz nyunyu #16206 üzenetére

    Ez amúgy mekkora geciség már, hogy konkrétan a heti 2 nap home officet ki kell érdemelned, majd pródaidő után dolgozhatsz otthonról. Már eleve úgy állnak hozzád, hogy nehogy visszaélj vele, nehogy véletlen ne dolgozz és átbazd őket. :W

  • Night940607

    csendes tag

    Kíváncsi lennék a véleményetekre az alábbi gyöngyszemről:
    https://www.linkedin.com/jobs/view/3574745841/

    "Technology requirements - Required extensive experience:
    7+ years' experience in Laravel and ecosystem: Nova, Sanctum, Vapor, etc. (Required advanced practical experience in developing complex solutions, APIs, etc. - This requirement is a MUST, do not apply to this job if you haven't enough experience in this field)
    3+ years' experience in VueJS, Nuxt
    3+ years' experience in TypeScript
    5+ years' experience in AWS Lambda, Node
    2+ years' experience in Docker, Kubernetes
    10+ years' experience in SQL (MySQL, MariaDB, etc.)Front-end technologies, e.g. HTML5, JavaScript, SASS"

    Számomra elég nagy red flag, hogy ilyen elvárás van egy pozira, hogy konkrétan legyen meg X év adott techben. Nem az a lényeg, hogy érted-e, hanem hogy megvan-e az X év. Ilyenkor szoktak olyan sztorik lenni, mint mikor a homebrew library készítője jelentkezett valahova, ahol kértek homebrewból 5 év tapasztalatot és akkor még csak 4 éves volt a library és nem vették fel, mert nincs meg az 5 éve, hiába ő írta és ért hozzá. :W

    Másfelöl, úgy őszintén mi a különbség egy 2 év vs 10 év JavaScript tudás között? Tegyük fel, hogy a jelölt nem csak a munkában szükséges alap dolgokat végezte el, hanem szabadidejében képezte magát és szinte mindennek utánaolvasott JavaScript terén aminek csak lehet. Így már konkrétan nem annyira releváns a difi, persze ha csak a munkában szükséges dolgokat csinálta meg, akkor jelentősebb az eltérés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák