Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrGonzo22

    őstag

    Ugyan az általános notebookos gondos topikban már rákérdeztem, de mégis ez a márkatopik, úgyhogy itt is megpróbálkoznék:

    "Sziasztok!

    A következő problémába futottam bele. Acer TravelMate 7740G típusú notebookot szerettem volna SSD-vel bővíteni, a gyári HDD-t pedig csak adathordozásra használni (a DVD-író helyére átszerelve). Az SSD-t pár napja beszereltem a HDD helyére, újonnan telepítettem rá win7-et. A gyári HDD-t asztalai gépre kötöttem, az adatokat átmentettem egy másik merevlemezre, majd a noti merevlemezét leformáztam, az adatokat visszamásoltam. Ma érkezett meg a Delock Slim SATA 5.25 -> 2,5 SATA HDD típusú beépítőkeret, amibe beszereltem a gyári HDD-t, és ment is a DVD-író helyére. Fizikailag tökéletesen passzol, a kereten lévő zöld LED is ég, de legnagyobb meglepetésemre a win nem töld be... van pár másodperc, amíg F2-vel felkínálja a BIOS-ba való belépést, aztán egyszínű fekete kép a végtelenségig, és nem történik semmi. Az asztali gép simán felismerte/felismeri a gyári HDD-t, ha visszateszem a DVD-írót minden rendben, ha "üresen" teszem be a beépítőkeretet, akkor is betölt a win. Viszont ha az SSD-t kiveszem a gyári HDD helyéről, és a kerettel szerelem be (az eredeti HDD helyre pedig nem teszek semmit), akkor is ugyanúgy megszakad a betöltés, mint amikor a keret+HDD van a DVD-író helyén. A BIOS-ban boot sorrendnél az SSD van legfelül, illetve, amikor a keret+SSD felállás van, akkor nincs is más a gépben, mégsem indul el. Bármilyen ötlet, hogyan lehetne kezelni ezt a helyzetet? Előre is köszi!"

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz japy #27674 üzenetére

    Köszi, de azt hiszem itt a szomorú válasz: [link]. Bocs a google fordításért, de nem tudok németül és csak így értettem meg miről van szó:)

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz japy #27676 üzenetére

    Köszi a tippet, de az SSD-hez végül is semmi köze a jelenségnek, mert ha a gyári HDD-t teszem a DVD helyére (és más nincs is a gépben), akkor is ugyanez a jelenség lép fel. Ha bármi más van (ami nem DVD) a DVD helyén, akkor ez történik, függetlenül attól, hogy azon rendszer/sima adat/formázatlan... van, vagy hogy a HDD helyen van-e bármi, vagy nincs. A német topikban szerintem az volt a végkövetkeztetés, hogy ennek a notebooknak a DVD helye nem fogad el semmi mást, csak DVD-t, és az ottani érintett úgy oldotta meg a problémát, hogy vett egy ilyet: [link] mert ehhez volt egy szabad slotja még a notebookban, fúrt-faragott, hogy beférjen, és erre kötötte rá az optikai meghajtó helyére szerelt HDD-t, az eredeti DVD-hez tartozó SATA csatlakozást pedig nem használta. Ez nekem már túl sok lenne:) inkább akkor külső HDD USB-n keresztül (mobil rackkel tudom használni a gyári HDD-t), a gyakran kellő adatok pedig mennek az SSD-re. Amúgy itt is volt PH-n az egyik ilyen DVD->HDD átszerelős topikban egy ugyanilyen eset, hogy csak DVD-t fogadott el az a hely, de egy másik típusú notebookkal, de ott kiderült, hogy maga a vezérlőchip a probléma, az kezel kizárólag DVD-t, míg a németek azt írták, hogy másik BIOS is elég lenne, de mivel a legújabb BIOS is, amit kiadtak 2011 májusi, és a német is ezt használta szinte semmi esély, hogy lesz újabb... szóval ugyanott vagyok, mint a másik PH-s, akinek nem ment a chip miatt:( Kicsit bosszantó, hogy nem sikerült az eredeti terv, de legalább a boltban rendesek voltak, és egy az egyben tudtam mobil rackre cserélni a már megvásárolt beépítőkeretet. Végül is így lassabb lesz a hozzáférés az ottani adatokhoz, viszont mobilabb lesz a kezelése, ha más gépen is szükségem lenne rájuk.

Új hozzászólás Aktív témák