Toshiba SD-R5002 2x DVD-R/RW teszt

Írási tesztek

CD-R írásteszt

A Toshiba itt is remekelt. Egy nyolcvan perces adat CD-t CloneCD és Alcohol programokkal 7 perc 11 másodperc alatt égetett meg, a jobbik értelemben, persze. Az A104-esnél ez 10 perc 7 másodpercig tartott.


DAE jellemzők

Az EAC v0.9 szerint a Toshiba SD-R5002 meghajtója nem támogatja az adat-gyorsítótár használatát, ellenben támogatja a pontos adatfolyást és a C2 hiba infót. A Nero CD Speed Advanced DAE tesztben a Toshiba írója 100-ból 12-szer hibázott (szinkron hibákat ejtett), ami halovány teljesítmény. Érdekes még, hogy a röptében ("on the fly") való feldolgozásban sem nagyon jeleskedett az R5002, hiszen már 2x-es sebességnél adat hibák jelentkeztek, 16x sebességnél ráadásul már túlságosan lassú volt a művelet elvégzéséhez (a hibák miatt, feltehetően).

A Toshiba meghajtója max 16x-os rippelő sebességet képes elérni, ám a tesztben csak 15,5x-ös átlagot sikerült teljesítenie, míg a vetélytárs 16,1x-es sebességet ért el. Nem nagy különbségek.


Mint két iker...

Audio CD-k

Manapság két hatásos védelem létezik az audio lemezek kalózmentesítésére. Mi mindkét megoldást megtesztelgettük, valamint megnéztük azt is, miképp boldogul az író a 98 és a 99 perces hanganyagokkal. Jelentjük, az előbbi még ment neki (rippelés), az utóbbi már nem.

 

  Key2Audio CDS200
EAC v0.9
Toshiba SD-R5002 Látja a CD tartalmát, de nem "rippel"
Pioneer DVR-A04 Nem látja a CD tartalmát, és nem "rippel"

DVD-írás

Összeállítottunk egy 4.7 GB-os adatcsomagot mindkét írónak és a következő eredmények születtek 1x-es, 2x-es, majd 1x-es/RW módokban (Neroval és RecordNOW Max progamokkal firkáltunk):


A Pioneer egysége ezen a téren jobban teljesített.

Média kompatibilitás

Figyelem! Nagyon oda kell figyelni az írásra szánt lemezek kiválasztásánál, mert kedvenc vésőnk itt hajlamos a (Tos)hibázásra (szori, ezt azért valahol el kellett sütnünk), ami annyit tesz, hogy nagyon sok DVD-R lemezt "még nem szeret" a lelkecskénk. Így jártunk például a Promo, PrimeDisk és Universal lemez márkákkal is. Durván 50-60 százaléknál abbahagyta az írást! Ha figyelembe veszük a még mindig nem elhanyagolható DVD-R és –RW lemez árakat, kész ráfizetés lehet a nem kellően körültekintően beszerzett médium. A következő táblázatban a 10 legjobb –R és a –RW lemez márkát foglaltuk össze... mármint a Toshiba szerint legjobbakat, persze.


Egy Ritek lemez és 43 perc a boldogság.

Összegzés

Pozitívumok:

  • Magas DVD rippelési sebesség
  • Jó keresési idők CD/DVD
  • Nagyon gyors CloneCD olvasás
  • Olvassa a +R +RW lemezeket
  • Játék védelmek nem jelentenek gondot
  • Támogatja 95 percig a túlírást
  • Támogatja 98 percig a rippelést
  • Támogatja az alcsatornák olvasását
  • CD-Text támogatás

Negatívumok:

  • 4x-es sebességet nem támogatja
  • CD-írásnál minőségi hibák előfodulhatnak
  • Alacsony DAE rippelési sebesség
  • Az audio védelemmel ellátott lemezeket nem kezeli
  • Néhány DVD-R lemezt nem ír

Nem mondhatjuk, hogy hibátlanra sikeredett a Toshiba SD-R5002 DVD-R/RW egysége. Persze azt sem, hogy használhatatlan, vagy egyértelműen kerülendő egyed lenne. Vannak jobb írók a piacon, de példának okáért a Pioneer A104-es egysége, mely jelen tesztünkben ellenfélként szállt ringbe, sem volt makulátlan. Ami mindenképpen az R5002 mellett szól, az az alacsony ár: lassan 50-55.000 Ft nettóért megvásárolható, ami fél éve még elképzelhetetlen lett volna egy ilyen kaliberű hardvernél. Nem mondunk kategorikus véleményt, mindössze reméljük, hogy tesztünkkel sikerült árnyalni a képet és konkrét előnyökre/hiányosságokra felhívni a figyelmet. A fentiek ismeretében mindenki eldöntheti, megfelelő választás-e a Toshiba SD-R5002 arra a célra, melyre használni szeretné...

(Tóth János)

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés