Toshiba SD-R5002 2x DVD-R/RW teszt

CD tesztek

A teszt CD-nket (DataCD: WinXP gyári telepítő lemez) nagyon gyorsan olvasta az egység, ami javarészt annak tudható be, hogy a Toshiba SD-R5002 támogatja a 40x-es CAV olvasási módot. Ennek köszönhetően csaknem megduplázta az olvasási sebességet a Pioneer A04 modellel szemben!

Nyomott CD-knél is sokkal jobban teljesített a Toshiba, mint a Pioneer meghajtója.

Mindkét meghajtó igen jól teljesített, de a Toshiba lett a győztes.

Az eredmények itt is magukért beszélnek.

HS-RW teszt

TDK HS-RW lemezekkel teszteltük és az alábbi eredményeket kaptuk:

Itt fordult a kocka, ha nem is sokkal, de a Pioneer jobban teljesített.

DVD olvasás

Ehhez a művelethez a Nero CD Speed mérőprogramot használtuk. Minden tesztet háromszor végeztünk el, és a kapott értékek átlagát vettük eredményként.

A Toshiba SD-R5002 támogatja a 12x-es CAV olvasást a DVD lemezeknél is, így a meghajtó "érezhetően" gyorsabban olvas, mint a Pioneer egysége.

A Toshiba ezen a téren is jobb eredményt hozott.

A DVD-rippelést a DVD Decrypter v3.0 szoftverrel végeztük, és az Árnyék nélkül (Hollow Man) című filmet használtuk.

Az alábbi táblázat sajnos egy picit hiányos, melynek oka, hogy hirtelenjében nem tudtunk beszerezni DVD+R/RW lemezeket a teszthez (amint elkezdődik a PROHARDVER! szerinti időszámítás, ígérjük, hogy pótoljuk az ilyen szerencsétlen hiányosságokat).

A meghajtó specifikációja szerint minden gond nélkül olvassa a +R/+RW lemezeket, ami dicséretes, még akkor is, ha a Windows infó panelje (lásd a cikk elején) még véletlenül sem így informált minket. Maradt tehát a kétségek közti vergődés...

CloneCD teszt

A Toshiba SD-R5002 meghajtó maximális harmóniában leledzett a CloneCD programmal, örültünk is, nagyon. Mindennel kompatibilis ez a kis cukorfalat, mondogattuk. Először az NBA Live 2002 PSX játékot rippeltük image-be (csak ez volt PSX-ben) -- a CloneCD 60 másodpercig dolgozott a projekten. A Pioneer írónak ugyanez a művelet 88 másodpercébe tellett.

A Toshiba meghajtója nagyon gyors CloneCD olvasási eredményt produkált, míg az A104 erre a célra csak nehéz szívvel ajánlható. Borzalmas nagy a különbség.

Az eredeti LaserLockos védelemmel ellátott lemezt a meghajtó közel 20 percig olvasta! A másolt lemezeknél már jobb eredmény született, de itt is majd 3 és fél percre volt szükség (több szektort olvasott másodpercenként).

Mindkét DVD-író olvassa az alcsatornákat (adat/audio), és ugyan a Pioneer itt jól teljesített, a Toshiba picit gyorsabb volt. A másolt CD-ket több CD-ROM-ban is visszaolvastuk, hibát nem jeleztek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés