Toshiba L7: pazar képvilágú 3D LCD tévé

Médialejátszó

Az integrált médialejátszó nem képes kezelni egyszerre a filmeket, zeneszámokat és videókat, amelyek az ábécésorrenden kívül keletkezésük dátuma alapján is sorba rendezhetőek. A rendszermenühöz hasonlóan meglehetősen puritán kivitelű grafikus kezelőfelület a kisméretű karaktereknek köszönhetően egész jól használható, mert még a hosszú fájlnevek is kiférnek.

Lejátszási lista összeállítására nincs mód, így ha valakinek erre lenne szüksége, azt korábban kell egy számítógépen megejtenie. Az alkalmazott ikonok világosak, jelentésük rögtön felismerhető, az alsó információs sáv pedig folyamatosan tájékoztat az elérhető opciókról, így a kezelés senki számára nem okozhat különösebb problémát. A rendszer az USB porton keresztül csatlakoztatott adattároló eszközök mellett elméletileg a hálózat többi elemén található médiafájlok lejátszására is képes, de valamiért azokat az állományokat nem látta, pedig az eszközöket felismerte.

Zeneszámok, képek

A zenelejátszó felület csodaszép, a rendszer az ID3 tagek kezelésére is képes, viszont arra már nem, hogy a számokról különféle kiegészítő információkat (albumborító, hasonló előadók, diszkográfia stb.) szerezzen be netes adatbázisból egy alkalmazás segítségével, pedig azért erre már akad példa. Az MP3 mellett a WMA formátum jöhet szóba, tehát a veszteségmentesen tömörített FLAC fájlokkal már nem boldogul. A dalok egymásba keverésére nincs mód, a hangbeállítások sem érhetőek el közvetlenül, viszont legalább az ismétlés bekapcsolható.


A képeknél a kötelező JPG mellett a PNG és a BMP kiterjesztésű anyagok megjelenítése sem ütközik akadályba, viszont a GIF és animgif támogatása már nem megoldott. Kár, mert fordítva több értelme lett volna. A diavetítés funkciónál a képváltás sebessége szabályozható, viszont ez különféle effektekkel nem színesíthető, ellenben aláfestő zene elindítására van lehetőség. A képek nagyíthatóak és forgathatók, az EXIF adatok feldolgozására és megjelenítésére, tehát hogy egy fotó milyen típusú fényképezőgéppel, hol, mikor, milyen beállítások használatával készült, nem képes.

Filmek

A videók lejátszása során csak a távirányítón elhelyezett funkciógombokkal lehet a filmbe beletekerni, arra nincs mód, hogy a felhasználó a nyilak segítségévek ugráljon át tetszőleges hosszúságú részleteket, és a számokkal sem lehet másodpercre, századmásodpercre pontosan megadni, hogy honnan is folytatódjék a lejátszás. Ugyan a képbeállítások egy gombnyomással elérhetőek, viszont az elektronika itt érthetetlenül lassú, 1-2 másodpercet simán kell várni, míg továbbléphetünk, ami egy idő után borzasztóan idegesítővé válhat. A külső feliratok kezelésére képes, az ékezetes karakterekkel sincs gond, viszont valamely misztikus okból néha egymásra pakolja a sorokat, aminek eredményeként azokat nem lehet elolvasni. Emellett már totálisan mellékes, hogy a betűk színe és mérete sem módosítható, és a szöveg képernyőn elfoglalt pozícióján sem lehet változtatni.


Tesztpakkunk lefuttatása után kiderült, hogy a formátumtámogatással viszont nincs komolyabb gond. Egyedül a Killa_sample névre hallgató fájl lejátszása ütközött akadályba, de ez a legtöbb televíziónál ugyanígy van. Más problémába nem futottunk bele, normális beállítások mellett a kép nem zajosodik, akadozástól sem kell tartani, és a hanggal sem akadt semmi probléma.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés