Toshiba 50L4363DG: egy jó ár/érték arányú LCD tv

Médialejátszó

A Toshiba ezen a téren nem tartozik az úttörők közé, de viszonylag hamar ismerték fel a cég döntéshozói a beépített médialejátszó fontosságát, így jó ideje már belépőszintű modelljeiket is ellátják e szolgáltatással, így értelemszerűen innen sem hiányzik. A grafikus kezelőfelület talán kisség puritánabb az átlagosnál, viszont ettől még teljesen jól használható és átlátható, köszönhetően a világos tipográfiai elemeknek, a kisméretű karaktereknek, valamint az elérhető opciókról tájékoztató alsó információs sávnak.

Filmek

A videók vezérlésére csak és kizárólag a távirányítón elhelyezett, régről megismert dedikált funkciógombok (tehát a Play, a Stop és társaik) használhatóak. Nincs lehetőség arra, hogy egy grafikus kezelőfelületen tekerjen bele a felhasználó a videókba, vagy hogy a számokkal adja meg, hogy pontosan hányadik századmásodperctől folytatná a lejátszást, és persze a virtuálisan létrehozott fejezetek is hiányoznak. Ez végülis nem akkora tragédia, de ettől még igaz, hogy erre azért odafigyelhettek volna. A külső feliratok kezelését elméletben támogatja, viszont arra nem sikerült rávenni, hogy az ékezetes betűket is megjelenítse, így a magyar szövegek kevéssé élvezhetők.


A formátumtámogatás vizsgálatához már ismert tesztcsomagunkat eresztettük rá. A próba során kiderült, hogy ebben a versenyszámban egész jól teljesít: az annyi más eszközzel kibabráló Killa_sample ezt is kifektette, hiszen a lejátszást nem sikerült elindítani, és a 3,8 Mbps bitrátájú, 1080p MKV is akadozott néha, viszont a többi állománnyal tökéletesen boldogult. A kép nem esett szét, zajosodás, remegés nem jelentkezett, és megszólalással sem volt probléma.

Képek & zeneszámok

Lejátszási lista sem a dalokból, sem a képekből nem állítható össze, pedig ez ma már nem lenne ördögtől való dolog, hiszen jó pár tízezer forinttal olcsóbb set-top boxok is képesek erre a mutatványra. A diavetítés funkció viszont működik a képeknél, itt a képváltás sebessége is állítható, és ez a folyamat látványos effektekkel, illetve aláfestő zenével is feldobható. A képek nagyíthatóak és forgathatóak, viszont a rendszer a fájlokba kódolt metaadatok, az úgynevezett EXIF információk (tehát, hogy milyen típusú fényképezőgéppel, milyen beállítások mellett készült egy adott fotó) feldolgozására és megjelenítésére nem képes. A JPG mellett a BMP és PNG kiterjesztésű fájlok kezelését támogatja, azaz a GIF-eket és az animgifeket el lehet felejteni.


A formátumtámogatás a zenei állományok esetén sem hibátlan, hisz ugyan az MP3 és a WMA szabványokkal remekül boldogul, viszont a veszteségmentesen tömörített FLAC fájlok megszólaltatását már nem teszi lehetővé. Maga a lejátszófelület kifejezetten jól néz ki, és a hangbeállítások is elérhetőek innen, viszont az ID3 tagek kezelése áthághatatlan akadályok elé állítja, és az internetről sem képes különféle plusz információkat leszívni az épp lejátszott dalról vagy annak előadójáról.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés