Toshiba 50L4363DG: egy jó ár/érték arányú LCD tv

Kezelés

Vezérlőeszközök

Manapság a gyártók jó része puritán távvezérlőket pakol tévéi mellé, azonban a Toshiba kilóg a sorból. A fekete és ezüst színben játszó kiegészítő kifejezetten jól néz ki, fogása kényelmes, viszont a háttérvilágítást sajnos lehagyták róla. A különböző méretű és formájú funkciógombokkal viszont nem spóroltak, ennek köszönhetően gyakorlatilag minden szolgáltatás elérhető innen közvetlenül. Egyre több az olyan vállalat, amely a hagyományos távvezérlő mellé egy második, kiegészítő egységet is pakol, amelyen egy tapipadot, illetve a hangvezérléshez szükséges mikrofont helyezik el a legfontosabb gombok társaságában. Sőt már arra is van példa, hogy maga ez az eszköz funkcionál egérként a Nintendo Wii kontrolleréhez hasonlóan. Nos, ennél a modellnél ezt el lehet felejteni, nincs se második távirányító, se hang-, se mozgásalapú vezérlés.

A tévé képes együttműködni az USB porton keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel, amely a különféle internetes alkalmazások és a böngésző használata során nagyon jól jöhet, hiszen így nincs szükség arra, hogy a virtuális billentyűzettel szerencsétlenkedjen az ember. Emellett egy ingyenesen letölthető alkalmazásnak köszönhetően egy tablet vagy egy okostelefon is alkalmas lehet arra, hogy kiváltsa a távvezérlőt. A tévére épített vezérlőgombok sem hiányoznak, amelyek ez esetben a hátlapra kerültek. Ezek a szokásoknak megfelelően igen kényelmetlenül használhatóak csak, így tényleg csak akkor jöhetnek szóba, ha minden kötél szakad.

Menürendszer

A komplex, minden egyes funkciót magában tömörítő, látványos grafikus kezelőfelülettel megtámogatott okostévérendszer ebből a készülékből hiányzik. Így marad a hagyományos, hasábos felépítésű menürendszer, amelynek a felépítése logikus, a struktúra kellően sekély. A használata egyszerű, viszont az egyes menüpontok, opciók melletti nincs rövid szöveges magyarázat. Azért nincs minden veszve, hiszen a kislexikon funkció megtalálható a készülékben, viszont az is igaz, hogy ehhez aktív internetkapcsolat szükséges, hiszen a kívánt információkat a Toshiba távoli szervereiről kéri le a tv.

Természetesen a kép- és hangbeállítások mellett menedzselhető a hálózat, aktiválható a gyerekzár, módosítható a nyelv, az óra, és bekapcsolható az időzítés, továbbá levezényelhető a szoftverfrissítés is. Utóbbit érdemes az első bekapcsolást követően rögtön megejteni, hiszen ez hatással lehet az elérhető internetes alkalmazások, illetve a támogatott médiaformátumok körére is. A rendszer szerves része egy gyorsmenü, ahonnan a legfontosabb funkciók, paraméterek érhetőek el azonnal.

A tévé magyarul is kommunikál, elektronikája pedig kellően sebesen reagál a távvezérlő gombjainak nyomkodására, megkímélve ezzel a felhasználó idegrendszerét. Az eszköz működése viszont nem minden esetben stabil, hiszen egyszer-kétszer percekre lefagyott néhány menüpont, ami pont egyszer-kétszer több, mint ami kívánatos lenne.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés