Toshiba 50L4363DG: egy jó ár/érték arányú LCD tv

Digitális tévézés, netes alkalmazások

Cloud TV

A Toshiba a különféle, interneten keresztül elérhető szolgáltatásokra kaput nyitó rendszerét a hangzatos Cloud TV-nek nevezte el. Innen indíthatóak tehát a különféle webes alkalmazások, a böngésző, a Skype. Mindenkinek lehetősége van arra, hogy létrehozzon egy felhasználói profilt, amibe belépve nem kell jelszavak, usernevek beírásával bajlódnia, ha használni kívánja ezek közül bármelyiket.

Ez jól hangzik, az viszont már kevésbé, hogy mindössze 9 darab alkalmazás érhető el, ami sajnálatosan kevés, ha belegondolunk, hogy a Samsung már másfél ezerrel büszkélkedhet, az LG-nek is van pár száz, és a netes szolgáltatásban egyébként nem sok fantáziát látó Sharp is összehozott ezekből hetvenötöt. Itt meg van kilenc. Rendben, ezek között ott a YouTube, a Vimeo, a DailyMotion, az iConcerts, a Viewster, az Aupeo! és a Deezer is, tehát rengeteg videó megnézhető és zeneszám meghallgatható a segítségével, sőt a Funspotnak köszönhetően még játszani is lehet vele, de azért ezeken kívül is van élet, lenne még hova tágítani a határokat.


A Flash-támogatású böngésző nem rossz, de sebessége nem éri el egy átlagos számítógépét, úgyhogy szörfölni még mindig jobb notebookon vagy asztali gépen. A Skype jól működik, de mivel a tévé nem rendelkezik beépített kamerával, így videotelefonálásra csak akkor használható, ha beszerzünk hozzá egy külső kiegészítőt. A Cloud TV rendszer grafikus kezelőfelülete pazar, az alapok jók, a működő funkciókkal sincs baj, egyszerűen csak az alkalmazásokból van kicsit kevés egyelőre, csak remélni lehet, hogy a Toshiba összekapja magát ezen a téren.

DTV

Az integrált DVB-T típusú tunernek köszönhetően a digitálisan sugárzott földfelszíni adások vétele is biztosított elméletben, azaz a modellt nem érintik a digitális átállással kapcsolatos mizériák. A csatornakeresés egyszerű és sebes, így az első bekapcsolást követően is csak néhány percnek kell eltelni, hogy az ember kezdhessen tévézni. A jelfeldolgozásban semmi hibát nem találtunk, Budapest közepén egy földszint közeli lakásban simán elboldogult egy átlagosnál kicsit rozzantabb állapotban lévő szimpla beltéri szobaantennával, a kép tehát nem esett össze, nem vált pixelessé.

A szokásoknak megfelelően bármikor lekérhető némi információ az éppen futó műsorral kapcsolatban, többek között egy rövid tartalmi leírás is. Az Elektronikus Programmagazin grafikus kezelőfelülete nem tartozik a legszebbek közé, de ez kit érdekel, mikor a digitális tévéújság remekül használható. Összesen tizenhárom csatorna háromórányi programja fér ki a képernyőre, és akár egy hétre előre is megtekinthető a kínálat. Ráadásul lehetőség nyílik a műsorok típus (hír, szórakozás, sport stb.) szerinti listázására is, ami igencsak felhasználóbarát funkció, és itt nyílik lehetőség az időzített felvétel beprogramozására is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés