Nyolcas inteles: Prestigio MultiPad Thunder tablet

Gyakorlati tapasztalatok

Szokásosan igényes dobozából kibányászva a Prestigio MultiTab Thunder 8.0i 3G szemrevaló kis tabletnek látszik, a belül vörös bársonyt, kívül sötétbarna bőrt imitáló tok is rendben van, erre már nem kell külön pár ezrest költenünk. Kézbe fogva a tabletet viszont kicsit elszomorodtunk, mert a finomnál kicsit határozottabb fogás hatására recsegett, egyik hangszórója környékén pedig éreztük, hogy a krómkeret nem illeszkedik tökéletesen az előlapra. Kár érte, mert amúgy az anyaghasználat rendben van, a szemcsés, ujjlenyomatot alig gyűjtő hátlap érintése kellemes, az éleket is szépen eldolgozták.

Bekapcsolás után nagyot néztünk, amikor végre egy olyan telepítési folyamatba csöppentünk, amilyet minden gyártótól elvárnánk. A tablet kilistázott majdnem kéttucat ingyenes vagy Prestigio-specifikus alkalmazást, hogy mi választhassuk ki, melyiket szeretnénk feltenni. Komolyabb cégek készülékeire jellemző ez a metódus, hogy az indítási folyamat közben nem csak Google, hanem gyártóspecifikus, Prestigio fiókot is létrehozhatunk, aminek például felhős tárhelynél lehet haszna. Végezetül még egy alapos rendszerfrissítést is kaptunk.

Az előtelepített alkalmazások között szerepel néhány játék, mint a városépítős 2020 My Country, a 250+ Passziánsz, a Chess Free és a Hills of Glory, kapunk Bloomberg, Booking.com, Deezer, eBay, Skype, Twitter, WhatsApp és Wikipedia appot, egy elég ügyes kifestőt, ES fájlkezelőt, Opera böngészőt, OfficeSuite Pro irodai csomagot és McAfee biztonsági eszközt. A Prestigio saját kínálata pedig könyvolvasót, saját áruházat, navigációs programot, órát, frissítéskezelőt és videós képernyőzárat tartalmaz, vagyis egy korrekt kezdőcsomagot kapunk.


Meg voltunk elégedve a nyolchüvelykes, 1280x800 pixeles kijelzővel is. Nyilván a 189 ppi-s pixelsűrűség nem egy kiemelkedő adat, de szerintünk alapvetően elegendő. A kijelző 300 cd/m² körüli maximális fényereje és 700:1 kontrasztaránya átlagos érték, a tükrös kijelző leolvasásával legfeljebb szabadtéren, erős napfényben lehet gondunk. Jól szól a két felhasználó felé fordított hangszóró, persze a Hi-Fi élménytől vagy a csúcs tabletek, okostelefonok szintjétől azért távol maradt, de zsebre tesz minden hátsó hangszórós, hasonló árkategóriás készüléket.


Előlapi kamerával készült kép

Kamera kapcsán ezúttal sem jár dicséret, bár őszintén szólva akkor lettünk volna jobban meglepve, ha a Thunder képrögzítője kiemelkedően jól teljesített volna. Az előlapi kamera képe jó fényviszonyok mellett is elmosódott volt, akkor bizonyult használhatónak, ha a 2 megapixeles eredményt 400-500 pixel szélesre méreteztük le. A hátsó, 5 megapixelessel szintén homályos képeket lőttünk, bármennyire igyekeztünk. A túl sok fény ugyanúgy árt neki, mint a túl kevés, színei fakók, komoly fényképezéshez inkább válasszunk valami céleszközt.



Hátlapi kamerával készült képek

Üzemidőben a szokásos, kis tabletekre vonatkozó értékeket kaptunk, az Intel vas már ebben sincs lemaradva. Minimális terheléssel, spórolós kijelzővel akár tizennégy óráig is kihúzhatjuk egyetlen töltéssel, HD videónézéssel, közepes fényerőn ez az idő a felére csökken, alaposan meghajtva a tabletet pedig három óra alatt lemeríthető. Egyórányi töltéssel az akkumulátor 55%-át tudtuk visszatáplálni, két óra alatt 90% fölé jutottunk, ott már lelassul a töltés. A gépház terhelés alatt csak a hátsó kamera körül melegedett komolyabban, itt 45 °C-ot mértünk, aminek az érintése a szemcsés felületnek köszönhetően nem túl kellemetlen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés