Megfizethető androidos játékgép és médialejátszó

Bekapcsolva: OS a kártyán és kezelés

Miért van kártyán az Android?

A gyártó azzal indokolta a döntést, hogy a hagyományos módszer helyett memóriakártyáról fussanak az alkalmazások és az operációs rendszer, mert a felhasználó így bátran kísérletezhet különféle egyedi megoldásokkal, így ugyanis hibás firmware- vagy szoftverfrissítéssel nem lehet tönkrevágni a Chameleont. Ennek köszönhetően ideális megoldás lehet fejlesztőknek vagy akár hekkerpalántáknak is. Ha valamit például ki kell próbálni egy eltérő Android verzión, vagy akár Linux rendszer alatt, elég csak bedugni egy másik SD kártyát, és a probléma máris megoldva.

Popcorn Open Hour Chameleon Popcorn Open Hour Chameleon
[+]

Emellett ez a megoldás lehetővé teszi, hogy többen használják személyre szabott beállításaikkal, programjaikkal ugyanazt az eszközt, azaz a Chameleont. Csupán be kell tenni a saját a kártyát, és máris ott a "privát" gép, nem kell e téren kompromisszumokat kötni. Az SD kártya méretéig, ami maximum 32 gigabájt lehet, nincs korlátozva sem a rendszer, sem a felhasználó rendelkezésére álló tárhely nagysága. Nincs szükség ezáltal a rendszerpartíció átméretezésére sem, ha valakinek erre lenne szüksége, hiszen az akár a teljes kártya is lehet.

Kezelés

Saját grafikus kezelőfelületet kapott, amely teljesen eltér a megszokott, mobilos androidos külsőtől . Itt azzal ellentétben a nagyméretű, stilizált, monokróm ikonok dominálnak, és a letöltött appokat nem lehet tetszés szerint kipakolászni külön képernyőre. Ez egyébként nem különösebben baj, hiszen az egy kattintással elérhető fő menüpontok (média, játékok, eszközök, beállítások stb.) alatt minden viszonylag hamar megtalálható.

Popcorn Open Hour Chameleon Popcorn Open Hour Chameleon
[+]

Természetesen ha valami nem stimmelne, akkor manuálisan módosítható a megjelenítő eszköz felbontása és a képfrissítési ráta, a csatlakoztatott külső hangrendszer kimenete, valamint menedzselhetőek a hálózati beállítások. Emellett, ha valakinek hiányzik a telefonokon már jól bevált androidos menürendszer, azt is előcsalhatja egyszerűen. A rendszer gyors, de nem tökéletesen stabil. Ugyan leállásokat vagy váratlan újraindításokat nem produkált, de néha érthetetlenül lelassult, és olyan is előfordult, hogy egy alkalmazást nem volt hajlandó elindítani, illetve megtagadta, hogy letöltsünk valamilyen programot a Google Playből.

Távirányító, klaviatúra, légiegér, mobil app

Az alapfelszerelés részeként a lejátszó mellé járó távirányító egy szimpla darab, amely az alapfunkciók ellátására ugyan képes, de ha valaki ki akarja hozni a Chameleonban rejlő lehetőségeket, akkor ahhoz már kevés. Az egeret, és pláne az érintőképernyőt képtelen helyettesíteni, de ha valaki csak médialejátszóként használná a készüléket, akkor azért a célnak megfelelő.

Popcorn Open Hour Chameleon Popcorn Open Hour Chameleon
Vezérlőeszközök [+]

Sokkal kényelmesebb a vezérlés USB-n vagy Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakoztatott perifériával, tehát egérrel, billentyűzettel, esetleg egy kombinált eszközzel, pláne ha sikerül vezeték nélküli megoldást találni. Mi a Trust Wireless Keyboard & Air Mouse-t vetettük be, és ezzel nagyon komfortosan lehetett használni. Kipróbáltuk a hivatalos kiegészítőnek számító Open Hour Air Mouse-szal is, azzal is jól működött. Ez egy az egyben olyan, mint a Trust egere, azzal a kiegészítéssel, hogy építettek rá egy mikrofont is, ami a hangalapú internetes keresésnél használható.

Emellett jól beválhat egy gamepad is, például egy Playstation kontrollert is rádugtunk USB-n, és hibátlanul működött azzal is. Elméletileg vezérelhető egy ingyenesen letölthető app, az RK Remote Control segítségével mobil eszközről is, azonban hiába indítottuk el ezt a szoftvert, az elől a Chameleon ügyesen elbújt, hiszen a program nem találta meg, így a párosítás is lehetetlenné vált.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés