Hirdetés

MSI 875P Neo-FISR

Közelebbről


Katt a nagyításhoz...

Az alaplapon található chipsethűtés sajnos (ismét az MSI-től megszokott módon) nem passzív. Az MSI nagy valószínűséggel csak a tuningot tartja szem előtt, amikor a chipsethűtőket tervezi. A ventilátor mindenesetre nem mondható hangosnak, de értelemszerűen nem hangtalan. Ezek után már pluszpontként értékelhető, hogy - az MSI-től szokatlan módon - nincsenek színes villogó ledek a ventilátorban. Ezt megúsztuk...


Katt a nagyításhoz...

Az MSI – a Gigabyte-hoz hasonlóan – azon gyártók közé tartozik, melyek az alaplap layout-tervezését komolyan veszik. Az AGP-foglalat pöckös oldalán ez jól megmutatkozik, hiszen mindössze egy kondenzátor árválkodik azon a területen, az sincs kritikus távolságon belül. Ezen felül a memóriafoglalatok az AGP-foglalattól kellő távolságra kerültek, így a memóriabővítéshez nem kell kiszednünk a videokártyát.


Katt a nagyításhoz...

Az alaplap déli féltekén található a déli híd, amely "fullos" laphoz méltóan az ICH5R lett, tehát az alaplap a SATA 150 csatlakozású merevlemezeken felül támogatja a SATA RAID 0 és 1 módokat is. Érdekes módon amíg az MSI 875P Neo első verziója tartalmazott SATA RAID-vezérlőt is, addig a második kiadáson ennek (a Promise chipnek és a csatlakozóknak) már csak a hűlt helye található.


Katt a nagyításhoz...

Kalandozásunkat szokásukhoz híven az integrált hangkodek és a hálózati vezérlő háza táján folytatjuk. A Realtek ALC850-es 7.1 csatornás hangkodek megfelel a 2.3-as verziójú AC'97 szabványnak. Az integrált Intel gigabites hálózati vezérlő egy külön dedikált buszon keresztül kommunikál az északi híddal, így nem terheli a PCI-buszt. Ha mindez nem lenne elég, akkor "jut is, marad is" alapon még Firewire-vezérlő is van az alaplapon a VIA VT6306 személyében.

A legtöbb felsőkategóriás MSI lapon manapság már fellelhető az MSI saját fejlesztésű chipje, amely a CoreCell nevet kapta. A CoreCell chip az Abit ľGuruhoz hasonlóan egy olyan második processzor az alaplapon, amellyel feszültségeket, hőmérsékleteket és fordulatszámokat állíthatunk be vagy monitorozhatunk. A CoreCell négy feature-rel dicsekedhet:

  • Speedster: maximális tuning

  • PowerPro: energiatakarékos üzemmód

  • LifePro: a hőmérsékelt állandó szinten tartása, ventilátorfigyelés

  • BuzzFree: hangmenedzsment

A chiphez az MSI készített egy külön programot is, melynek segítségével a beállításokat Windows alatt is el tudjuk végezni, a neve CoreCenter.


Katt a nagyításhoz...

A programmal beállíthatjuk a feszültségeket, figyelemmel kísérhetjük a ventilátorok fordulatszámát, illetve beállíthatjuk, hogy automatikusan vagy manuálisan szeretnénk szabályozni ezeket az értékeket, emellett beállíthatjuk a memória és a processzor feszültségét is.

Kellékek

A hátlapon megtalálható egy-egy PS2 port a billentyűzet és az egér számára, egy-egy soros és párhuzamos port, két Firewire port (egy normál és egy pici), négy USB port, egy RJ-45 (UTP) csatlakozó, illetve hat audio port, melyek a következők: Line-In, Line-Out, Mic-In, Speaker Out, Center-Subwoofer Speaker Out, S/PDIF out. Nincs ok a panaszra.


Katt a nagyításhoz...

A dobozban az alaplap mellett találtunk egy gyors üzembe helyezési útmutatót, egy használati útmutatót, egy driver CD-t, egy driver floppyt az integrált SATA-RAID-hez, egy hátoldali takarólemezt, egy SATA-kábelt a hozzávaló SATA-tápkábelelosztóval, illetve egy-egy floppy- és IDE-kábelt (begyűrve egy műanyag csőbe), no meg egy...


Katt a nagyításhoz...

...hátoldali USB-kivezetést (D-Bracket 2), melyen diagnosztikai ledek segítenek az esetleges hardverproblémák azonosításában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés