Hirdetés

Kicsi, ám jó be quiet! tápok

Be quiet! Pure Power belülről

Kinyitva a két Pure Power tápot, egyáltalán nem lepődtünk meg, hogy teljesen egyformának tűnnek. Bevett szokás egy tápsorozaton belül azonos kapcsolást használni, hiszen így olcsóbb a gyártás. Az egyes teljesítményszinteket az alkatrészek méretezésével állítják be. Amikor megláttuk a Protechnic Electric ventilátorát, már sejtettük, hogy FSP elektronikával lesz dolgunk. Mindkét tápban csúszócsapágyas, 0,3 amper motorerejű példányt találtunk.

Elég volt egy pillantást vetni a Pure Powerek kapcsolására, hogy azonosítsuk az FSP új, modern, alsókategóriás megoldását, melyet alig pár hete teszteltünk. Jó hír ez, mert az alvégen az egyik legjobb, aktív PFC-s felépítésnek számít. Alaposan szemügyre véve a be quiet! verziót, láthatjuk, hogy a bal alsó sarokban lévő elektromágneses impulzusszűrő valamivel fejlettebb, mint amit az FSP-nél láttunk.

Felül, a főtrafó mögött megtaláltuk a kis jelölőnégyzeteket, amelyek a tápok teljesítményére utalnak. Mint látható, az egész sorozat, még az 530 wattos is ugyanezt a nyomtatott ármakört használja.

Tovább vizsgálódva még egy eltérést találtunk a két be quiet! között. A kisebbnek csak 85 °C-os, a nagyobbnak viszont 105 °C-os TEAPO kondenzátor csücsült a bemeneti oldalán. Ez a különbség működés szempontjából nem olyan lényeges a bemeneten, ugyanis itt ritkán emelkedik meg a hőmérséklet.

Sokkal fontosabb, hogy a kimeneti borda környékén használjanak 105 °C-os kéménykéket. Ezt a követelményt már mindkét Pure Power teljesíti, és a TEAPO, illetve CapXon márkanév is a jobbak közé tartozik kondenzátorok terén. A kimeneten ismét egy eltérés látható a két testvérmodell között. Mivel több kábelkötege van, a 430-asnak több vezeték csatlakozik a nyomtatott áramkörére.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés