Funkció és/vagy forma?

Próba, értékelés

Nagyobb problémák nélkül zajlott a két panel beszerelése. A Frontlinkernél a sok kábel korrekt elvezetése igényelt némi leleményt, a Musketeer III-nál pedig kissé aggódtunk, hogy a vékonyka kábelek nem vesznek-e fel túl sok zajt a számítógépben. Szerencsére nem tapasztaltunk semmilyen gerjedést vagy egyéb zavarra utaló jelelt.

A Frontlinker a sok aljzatával kicsit rendezetlennek tűnt. Talán nem csak a behúzható kábelek elé kellett volna ajtó. Ha már a fedélnél tartunk, meg kell említeni, hogy kicsit törékenynek tűnt. Szerencsére könnyen le is szerelhető. A kártyaolvasó mellett kihagytak egy rést, amit először nem tudtuk mire vélni, de aztán úgy gondoltuk, arra való, hogy a csatlakoztatott készülék kábelét (mondjuk töltés alatt álló telefonét, mp3-lejátszóét) azon kivezetve, vissza lehessen zárni az ajtócskát. Egyetlen dologra kell odafigyelni a Frontlinkerrel kapcsolatban: ha bekötöttük és használjuk házunk előlapi mikrofonbemenetét, akkor ne tegyük ezt egyszerre a Frontlinkerével, mert mind a kettő ugyanoda, az alaplapra csatlakozik, és zavarni fogják egymást. A többi aljzat és csatlakozó hibátlanul működött, bár az iPod-os dokkolót nem tudtuk kipróbálni.

Hirdetés

A Musketeer III tényleg változtatott, javított a hangszínen. A basszusok teltebbek, a magasak tisztábbak lettek valamivel. Ezt közepes hangrendszerrel és átlagos hallással már érzékelni lehetett, egyszerűbb hangszórókkal egy jól beállított equalizer is hasonló érzetet kelt. Amivel problémánk volt, az a 600 ohmos forrásimpedancia. A csatlakoztatott hangszórókészlet vagy füles sokkal halkabban szólt, mint a Musketeer nélkül. A megfelelő hangerőhöz további erősítőre lesz szükség, ami a legtöbb esetben tranzisztoros, tehát felemészt valamit a csöves hangképből. Tartottunk tőle, hogy a vákuumcső felfűti a környezetét, de a mögé helyezett burkolat nem sok hőt engedett át, inkább a cső előtti üveg melegedett. Azért a panel környékén így is 40 fokot mértünk.

Értékelés

Két érdekes termékkel találkoztunk, melyeknek nem túl széles a potenciális vásárlói köre. Az Asus Frontlinker egyelőre több mint 10 500 forintba kerül. Ez az ár magasnak tűnhet, de ha összeszámoljuk a kártyaolvasó, előlapi csatlakozók és vezetékek árát, majd hozzáadjuk az iPod dokkolóét, akkor rájöhetünk, hogy bizony ezek az alkatrészek külön-külön megvásárolva sem olcsóbbak. Nekünk azért tetszett a Frontlinker, mert minden szükséges aljzat egy helyre összpontosult benne. Talán egyszer majd a komolyabb Asus Digital Home alaplapokhoz is hozzácsomagolják.

Számunkra a Cooler Master Musketeer III-nál a forma megelőzte a funkciót. Nagyon hangulatos volt a szálcsiszolt alumíniummal keretezett kis vákuumcső, és a mellette lüktető analóg mutató. Kétségtelen, hogy a hangzáson is javított az apróság, de a kis teljesítmény miatt nagy hangot nem várhatunk tőle. Ötezer forint körüli árával igazán egyedi dekorációs elem, ami még a hangzáson is javít egy kicsit.

 

Asus Frontlinker

rudi

Az Asus Frontlinkert és a Cooler Master Musketeer III-at az Expert Computer Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Előzmények