Hirdetés
Közös belső
Mindkét tápban Hong Sheng gyártmányú ventilátort találtunk. A modulárisban egy áttetszőt kék LED világítással, a hagyományosban egy sima feketét. Az előbbi 0,3 amperes motort kapott, ez tápok között még a gyengébbek – vagyis a halkabbak – közé sorolható. A gyártó oldalán percenként 1800-as csúcsfordulatszámot találtunk hozzá, ez tápos viszonylatban alacsonynak mondható, ahogyan a 32 dB(A) hangerő is. Nem kell aggódni, a légkavaró csak a legforróbb helyzetben – vagy még akkor sem – megy majd ilyen lendülettel, ugyanis a vezérlőelektronika alaposan visszafogja. A 620 wattosban félelmetes, 0,7 amperes motorral szerelt ventilátor volt; ez már komoly légszállításra és hangoskodásra is képes. Sajnos a gyártó honlapján ezt a modellt nem találtuk.
A belsőre pillantva látható, hogy a két táp egyforma felépítésű. A középen terpeszkedő főtrafó jobb oldalánál kiolvasható a Sirtec név, ami a táp gyártójára utal. Ezzel világossá vált, miért van a Chieftecnek két felső kategóriás sorozata. Az egyiket a Delta szállítja, a másikat a Sirtec. Mindkét gyártó hosszú ideje működik együtt a Chieftec-kel, termékeik jellemzően jó minőségűek.
A bemeneti (képen alsó) és kimeneti (képen felső) borda is meglehetősen nagy méretű, nagyobb, mint amit a Delta belsejű Chieftecekben vagy az FSP újdonságaiban láttunk. Az alkatrészek elrendezése nem hasonlít a korábbi Sirtec modellekére, új tervezés lehet. A bemeneti oldal nagy kondenzátora jól bírja a gyűrődést, a szokásos 85 fokkal ellentétben 105 fok az üzemi maximuma. Fölötte, a borda túloldalán látható a közepes készenléti táp és mellette a pici, vezérlőelektronikát etető trafó. A főtáp túloldalán az EMI (elektromágneses impulzus) szűrő látható.
Az aktív PFC-ért felelős Champion CM6800 chip – mely egyben PWM vezérlő – a bal oldalon, egy külön kis nyomtatott áramkörön lakik. A moduláris tápban fölötte van a csatlakozók nyomtatott áramköre.
A kimeneti oldalon is megfelelő rend uralkodik. A bordán három pár kisebb dióda található, ezek hűsebben teszik a dolgukat, mint kevesebb, nagyobb példány tenné. A kimeneti oldal kondenzátorai biztonságosan távol kerültek a forró alkatrészektől és bordáktól, így várhatóan hosszú élettartamúak lesznek, de ne feledjük, semmi sem tart örökké. Jó jel, hogy a kis kémények vastagok, így a cserealkatrészeket könnyebb lesz beépíteni.
A kimeneti kábelköteg alatt is van egy kis nyomtatott áramkör, ezen van az alacsonyfeszültségű ágakat figyelő elektronika. A SITI PS222S háromcsatornás monitorchip alul- és túlfeszültséget, valamint túláramot figyel. Kiegészítővel több 12 voltos ágat is szemmel tud tartani.
Ahogyan korábban említettük, a moduláris vezetékek panelje a vezérlőelektronika fölött kapott helyet. Kidolgozottsága szebb, mint amit az Enermax Libertynél láttunk.
Még egy szembeötlő különbséget találtunk. A 620 wattos modell három 12 voltos ága sokkal masszívabb vezetékkötegből indul útjára, mint a modulárisé. Persze az utóbbinál a drótok csak a csatlakozópanelig mennek, az előbbinél az alaplapig, videokártyákig, meghajtókig.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!