Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz duli #611 üzenetére

    Nekem simán működik egy TP-WA750RE típusú jeltovábbítóval, 2 perc alatt beállítottam a quick setuppal. A laptopom hozza az elérhető maximális sebességet, szóval az eszköz működik.

    A telefonom nem tud csatlakozni, ha a repeater működik, de ez Android probléma, ahogy olvastam a neten.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Sziasztok!

    A mai napon beüzemeltek nálam egy ilyen csodamasinát.

    Adott egy kettő emeletes családi ház, ahol az alsó szinten a ZTE kielégítően ellátja a wifi-szórást, azonban a betonfödém kihívás neki, így eleve úgy kértem kiépíteni, hogy a ZTE-ből közvetlenül jöjjön fel hozzám az emeletre egy UTP kábel a laptopomba, mert nem akartam küzdeni a jelproblémával.

    Azonban egyrészt így a gép helyhezkötött (ami a kisebbik baj), azoban az emeleti lakásban vannak vakfoltok az okostelefonomnak. Így arra gondoltam, hogy a feljövő UTP végére kötném a ZTE csoda előtt évekig használt TP-Link routerem (TL-WR642G), hogy a LAN-on kapott jelet szórja fent nálam is. A beállításban kérnék egy kis segítséget, hogy hogyan legyen - nem vagyok töksüket a technikához, de azért örülnék egy pontokba szedett leírásnak, ahol mindig tudom, hogy melyik beállítás mire vonatkozik.

    10 megás ADSL-ről beszélünk, szóval a régi router sebességszabványa nem gond. Viszont jó lenne ha az a 10 mega állandóan rendelkezésre állna, mindenhol.

    Amúgy egyáltalán életképes az elképzelés?

    Köszönöm!

    DH

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz #46053760 #623 üzenetére

    Olvasgattam, de az itt jelenlévők többsége úgy akarta azt megoldani, amit én írtam, hogy a 2 router wifin csatlakozik egymáshoz, nem pedig kábelen közvetlenül.

    Amúgy ahogy írtam is, a ZTE megfelelően működik az első szinten, szóval van stabil jel. Nem kiváltani akarom a ZTE wifi-szórását (tehát nem csak modemként használni), hanem pluszban hozzáadni a TP-Linket úgy, hogy az meg az első emeleten szórna. Ha lehet :)

    Kicsit részletesebb választ szeretnék kérni, köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz jacint78 #626 üzenetére

    Dehát én kábellel akarom megoldani... Ma vagy holnap próbálom ki, amit a kolléga leírt, csak ki kell derítenem a szolgáltatói jelszavamat, mert zte-ben benne van ugyan, de kipontozva :(

    Amúgy a wifi jelgyengeségétől eltekintve nekem nincs bajom a nettel. 10 megás adsl előfizuval stabil 10.7 mega letöltésem van speedtest szerint, 22es átlag pinggel. Jelen körülmények között ez vállalható sztem. Az ideális nyilván az optika lenne... Pár év múlva.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz ktmgabesz #642 üzenetére

    Nekem ugyanez volt a bajom, azzal a különbséggel, hogy minden eszközöm kap ip címet, csak a telefonom nem, valamiért a repeater bekavar (tplink).

    Egyelőre nem találtam megoldást, majd ha lesz időm, annak adok majd egy esélyt, hogy a régi feleslegessé vált routeremet üzemelem be jelismétlőnek, hátha.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz davidgeszt #649 üzenetére

    Ez valami Android-fasság. Nekem ugyanez volt, ZTE csodamasina + TPlink extender felállásban... Ha csak a ZTE ment, akkor a telefon gond nélkül csatlakozott, ha beüzemeltem az extendert, akkor ipcím lekérése újra és újra... semmi eredmény.

    Tesztelve: Samsung S4, LG G2, Nexus6. Egyik se ment.

    Azóta a régi routeremmel létrehoztam egy alhálózatot, más hállózati névvel + jelszóval, gond nélkül megy minden.

    Szóval sajna Android alatt felejtsd el azt a jelismétlőt, én is sokat szoptam vele, írtam is gúgliéknak, hátha :)

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz aaa112 #654 üzenetére

    Nekem személy szerint semmi bajom a jelerősségével.

    Annyit tudsz csinálni, amit én a régi routeremmel a csere után: beüzemeltem alhálózat kiszolgálójaként.
    Pofonegyszerű, én sem gondoltam volna. Egy utp kábel van a ZTE Lan portjából a régi routerem szintén Lan portjába. A DHCP funkciót kikapcsoltam az alrouteren, a főrouter ad neki IP címet, és voilá, nincs lefedetlen pont a kétszintes kecóban, meg van egy független alhálózatom, csak nekem.
    Az asztalim utp-kábellel kapja a jelet az alrouter lan portjából, a lapos, a telefonok, Chromecastom meg wifin.

    Nekem ez így tökéletesen bevált.

    De mondom, a helyzet a ZTE-vel sem volt vészes, nem kell tőle félni.
    Annyi, hogy figyelj rá: a két router ne azonos csatornán szórjon, ne zavarják egymást.

    Remélem segítettem.

    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz aaa112 #660 üzenetére

    Szerintem erre nem kell speciális beállítás, ezeknek a routereknek a felhasználói felülete eléggé felhasználóbarát, szóval nem lehet nehéz rájönni. Nyilván igényel némi mókolást Windows alatt is a jogosultságok miatt (ki írhat, ki olvashat rajta). Rákereshetsz Youtubeon is valami tutorialra. Segíteni azért nem tudok, mert én még nem csináltam ilyet, de egyéb hálózatépítős fórumon biztosan meg tudják mondani, vagy a készülék felhasználói kézikönyvében biztosan van ilyen fejezet (használd a fórumos keresőt, sztem még ezen topicon belül is merült fel ilyen igény, még az első 100 hsz környékén!)
    Úgy általában is rákereshetsz, hogy router usb-csatlakozójának segítségével hogyan lehet házi FTP-t létrehozni, biztosan lesz találat, angolul 1000%.

    Random találat: [link]

    A Samba: [link]

    A régi routeredet miért nem üzemeled be úgy, ahogyan leírtam? Nem tudod összekötni egy utp-kábel segítségével a ZTE csodamasinával? Ha már csak egy emeletet áthidalnál, akkor neked is lenne használható jelerősséged wifin :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz aaa112 #660 üzenetére

    Bocs, kifutottam az elősző hsz. szerkesztési idejéből.

    Szóval kicsit nyálazd át ezt a topicot, a merevlemezt az usb-re dolog többször előkerült már.
    Kicsit átgörgettem a kollégák tapasztalatait, és sajnos valami olyasmi az összbenyomásom, hogy ennek az eszköznek a megítélése a realitás talaján kell, hogy maradjon... Szóval sokan fikázzák, szerintem az alapfeladatát tökéletesen ellátja, nekem sokkal stabilabb a netem vele, mint a router + modem kombó volt, pluszban nekem a wifi jelerősségével sincs gondom. Azonban sajnos az is igaz, hogy nagy valószínűséggel élvezhető/elfogadható szinten ez az eszköz neked nem fog ftp-szerverként működni, értelmes sebességgel nem fogsz tudni rá másolni vagy róla olvasni nagyobb állományokat (pl. filmek). Azonban egy rádugott pendriveról biztosan meg tud osztani képeket, doksikat, ilyesmi.

    Sajnos a jelek szerint ami az igényeidet kiszolgálná, az nem ez az árkategória, pláne nem a szolgáltató által biztosított eszköz. Ha és amennyiben szeretnél egy mindent kielégítő multimédiás helyi hálózatot kialakítani, akkor egy privát routert még mindig a rendszerbe iktathatsz az általam leírt módon, a kiválasztásban segít a remekül összerakott Milyen routert? topik. Ott mindenképpen olvasd el az összefoglalót, mielőtt kérdezel az amúgy vérprofi topikgazdáktól.

    Részemről ennyire futotta, de ha még van kérdésed, nagyon szívesen megosztom a tapasztalataimat veled.

    DH

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

Új hozzászólás Aktív témák