Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • drevil33

    csendes tag

    Sziasztok. Mostanában volt szó az amerikai csodákról. Ha nem bánjátok megosztom veletek a véleményem.
    Nem vagyok pro játékos, de kimondottan rossznak sem tartom magam. 6500 fölötti csatát toltam már le 51% win rationval és 64%os hit ratioval.
    Heavy ágon magasabb Tierben jelenleg TigerII, VK45a, IS4, T34, T30-al rendelkezem. Mind maxra van már fejlesztve, és a Tiger-el meg az IS-el lassan meglesz a kövi tank is.Tier 8 környékén én is elkezdtem premiumozni, mert a fenntartási költségek bizony elég magasra rúgtak. Nem lehet fenntartani, és farmolni pénzt, ha több ágat viszel egyszerre (Ferdinand, SU152, T25AT, T44, Pershing, Panther kifejlesztve várja a megvételt).
    Na de a lényeg, ami miatt ide írok.Van összehasonlítási alapom a különböző heavy tankok tekintetében. Nekem az amcsi heavy-k jöttek be legjobban. Pedig általában a leggyengébbek a szintükön. El kell rejteni a hull-t mert bármi simán átlövi, de a tornyuk veszett kemény dió. XP rekordomat T32-vel tartom 2443-al (igen, az már premium acc-al) és vesztett csatában is kaptam vele 1444XP-t. Elég jó ROLF-al bírnak (kivéve a T30) és viszonylag pontosak, bár a statjaik nem ezt mutatják, na és elég mozgékonyak. Igazából szinte mindenben félúton vannak az orosz és a német tankok közt, de páncélban magasan a leggyengébbek. Tankokat ONESHOTolni nekem még csak US-Heavy-vel sikerült. Még nincs 20 lejátszott meccsem T30-al, de már sikerült egy IS7-et kilőnöm max hp-ról 1 lövéssel :D Asszem én lepődtem meg a legjobban ezen, de marha jó érzés volt. Okosan használva, jó helyekre beállva az amcsi tankok szinte verhetetlenek.
    Másik amiről volt szó mostanában a kis light-ok. Caffe-m nincs, de a másik 2 megvan. T50-2 marha sokáig életben tud maradni az ellenség bázisának közepén is, mert veszett mód megy és fordul. Szinte lehetetlen eltalálni. Igazi artygyilkos. A kis VK viszont egy veszett gonosz dög. Szerintem a legdurvább light. Rá kell dobni a 105-ös ágyút és csak HE-vel használni. Így MINDENT lehet vele sebezni. Lőttem már ki vele MAUS-t IS7-et is. Kisebb tankokra 300 fölött is tud sebezni, de a nagy, vastag páncélzatú dögöket is simán csipegeti 100 -asával. Bár elég pontatlan az ágyú stat szerint, de meglepő távolságról el lehet vele taláni az ellent. Tegnap haverral platoonban KV-tól IS4-ig csatában 2 ilyennel mentünk, és 10 kills a miénk volt, valamint koppra ugyanazt az xp-t zsebeltük be... 3x-os első csata és 5000 fölött volt, pontosan nem emléxem. A kis gonosz VK-t mindenkinek ajánlom :)
    Bocs a kisregényért, és remélem nem sértettem meg senkit a postommal, mert úgy tünt sok itt a viráglelkű :U
    Üdv néktek tanktársak

  • drevil33

    csendes tag

    Tapasztalatom szerint 2 dologtól függ milyen gyorsan töltesz be: RAM, winyó.
    Több haverral szoktam platoonozni, különböző gépekkel rendelkeznek, van aki 8magos servergéppel tolja, így elég sok féle konfigot láttam már betölteni. Én 2 maggal (3Ghz), 4 giga rammal és RAID 0-val tolom.
    2 giga ram lassít, de 4 és 8 giga közt már csak kb 1 másodperc a különbség betöltés terén. Videokártya, proci szinte semmit sem számít, de ha SSD-zel vaqy RAIDezel, ez nagyon is meggyorsítja a dolgokat.
    Másnak lehet más, de nekem ez a tapasztalatom.

    ui: Persze egy 1.6Ghz P4-el valószínűleg lassan töltene be :DDD

  • drevil33

    csendes tag

    válasz fsb1000 #18826 üzenetére

    Igen, a VK28-ra gondoltam.
    Valóban, a T50-2 gyorsabb, de a VK-val sokkal nagyobb eséllyel éled túl a csatát. Elég jó a páncélzata, és míg a T50-2-vel szinte csak arty-kat, meg kis tankokat tudsz sebezni, a VK-val nagy dögökből is simán csipegetsz. Mivel a nagyokhoz képest az is villámgyors, sok helyzetváloztatással a pályán: itt-ott feltűnsz, belelősz, eltűnsz... nagyon jól lehet vele gonoszkodni :)) sőt, heavy-ket supportálni is jó, mint egy med.
    Pénzt valóban nem nagyon lehet vele farmolni, mert elég drága, de az xp jól jön.
    Én Gold-os lőszert még sosem használtam semmin, így arról nem tudok véleményt alkotni, de HE-vel nagyon tarol a kis rohadék :K

  • drevil33

    csendes tag

    válasz fsb1000 #18826 üzenetére

    amúgy egy jó körben az is (VK28) hoz 25k creditet (permiummal) és ha tüléled, és sokat lőttél, akkor sem több a javítás meg a lőszer 10-12k-nál.... de nekem 15-20knál többe még nem került.
    20-25k-t pedig elég sűrűn hozza

  • drevil33

    csendes tag

    Gyerekek- gyerekek, miért kell folyton egymás vérét szívni? Mindeni másképp látja a dolgokat, mást tart fontosnak, más életstíussal, életfelfogással rendelkezik. Ezért van pl, hogy szvsz a játékban nincs rossz vagy jó tank, csak olyan ami inkább nekem fexik, vagy a ferinek, a jocinak, a bélának.... Ez egy JÁTÉK!

    Volt szó mostanában a felszerelésekről. Most leírom én miket használtam. EZ NEM A TUTI, csak nekem ez jött be...
    Szinte minden tankomra felteszem a töltésgyorsítót és a ventillátort. A gyorsítót nem kell ecsetelnem, a venti... szerintem sokat számít. Így pl a 100-as commanderből lesz 105-ös, a többi pilóta (hisz a commander skilljéből is kap) 116-os lesz! Szerintem ettől jobban megy-fordul, céloz, gyorsabban tölt egy leheletnyivel a gép (én pl a 99 és a 100%-os legénység közt hatalmas különbséget éreztem mindig). Nekem ez bevált, bár lehet h csak bebeszélem magamnak. Orosz tankokra ált. felrakom az álcahálót, mert még a heavy-k is igen jól lopakodnak. A német és USA tankokra a fejlesztett célzórendszert szoktam rakni, mert alapból is jól céloznak (főleg a német), és így akár menet közben kilőhetem Szása szájából a cigit, aki 300m-re tőlem kilógatja a fejét az IS-ből. Alacsonyabb tier tankokra ált. álcahálót meg periszkópot raktam, mert azt ingyen át tudtam rakni másik tankra. TD-knek ált coated optics kerül 3.-ik felszerelésnek.

    A repeszpácélt (rammer) sokat próbálgattuk haverral,.és nem nagyon láttuk értelmét. A robbanó nem sebez jelentősen kevesebbet (nekünk legalábbis nem tűnt fel, de artynk nincs egyikünknek sem) viszont jóval nehezebb lesz tőle a tank, ami ugye azt eredményezi, hogy nem fog annyira menni. Gázoláshoz viszont hasznos, mert azt is sokat elemezve arra jutottunk, hogy a sebességtől és a tank súlyától függ CSAK! Tier, besorolás (med/hvy/TD) páncélvastagság fikarcnyit sem számít.

    fsb: nem tartom magamat profi játékosnak, de szívesen megmutatom miket szoktam csinálni 1-1 tankkal (pl vk28 :K ) hátha attól jobban megy majd neked. du-este szoktam játszani ... esetleg priv és összehozunk 1 platoont

    És, hogy ne legyen rövid a post :DDD egy kis élménybeszámoló:
    Csütörtökön megvettem a Panthert. Nem farmoltam egész 7vg-n de azért játszogattam. Nem vettem meg rá legnagyobb ágyút (mert bár nagy a pen-je és extra pontos, csak 100-akat sebez), így maradtam az egyel kisebbel, amivel nagyokat csak nehézkesen lövök meg, de legalább 220-akat tudok sebezni. Tegnap estére kifarmoltam vele a saját árát, a T-44 árát (természetesen mindkét tankhoz pilóták fejleszését, meg pár felszerelést, bár abból volt talonban is) és még kb 1 millát. A Panther II xp költségének 3/4-e megvan :) Nagyon boldog vagyok neki :C

  • drevil33

    csendes tag

    válasz ollie #19380 üzenetére

    Ha nagyokkal rak csatába (mostanában egyre sűrűbben ez van) akkor elég nehézkes. Előröl csak robbanóval bántom őket de oldalról megy simával is. Igen, így nem messziről sniperkedek, hanem inkább az elején gyorsan előrerohanok és az ellen medjeivel, scoutjaival harcolok inkább, a nagyok elől próbálok elfutni, ami nem könnyű, mert nem túl gyors a szekér. Átlag megvolt az 1000xp csatánként így is. Ha top tier közelében vagyok, akkor meg jobb is ez az ágyú, mert többet sebez, és azért ez sem olyan pontatlan ám. Picit tovább kell célozni, de a weakspotok nagyjából így is megvannak.

  • drevil33

    csendes tag

    válasz Rém #19382 üzenetére

    Tessék... Itt egy másik vélemény. Én ezt elfogadom, mert látok benne rációt. Nem idiótázom le, mert más véleményen vagyok. Igen, jópofa lehet sniperkedni a pantherrel, de asszem én már nem fejlesztem ki a 75-öst (de még az is lehet h igen, ha nagyon felbassza az agyam és csak high tier csatákba fog dobálni), végigtoltam már sok csatát így és elboldogulok vele. Amúgy is elég gyenge tank a tierjében még medekhez képest is. Majd a Panther II-vel tolom tovább... remélem hamarosan :P

  • drevil33

    csendes tag

    válasz diegho #19383 üzenetére

    Peersze :DDD egyből kezdődne a stat elemzés....
    Csak viccelek ám :P
    Asszem nem árulom el, sőt nem szoktam magyarul írogatni a csapatomnak sem. Miért? Pont azért mert sokszor szégyellem magam, hogy magyarul beszélek én is a horvát tengerparton. Nagyon sok idióta paraszt magyar van a játékban. Nem kell egyből mindenkinek magára vennie. Nem akarok klánozni, vannak haverjaim akikkel játszom, és ez nekem elég is.

  • drevil33

    csendes tag

    válasz diegho #19389 üzenetére

    Fogalmam sincs mennyi az átlag xp-m csak hasamra ütöttem, de egy normális körben 1200-1500XP megvolt, és viszonylag kevés kör volt nem normális... azaz teljes bukó

    A statomról meg annyit, h fejből mondom, de 6000 fölötti csata picivel kevesebb kills, mint a lejátszott csaták, valamivel 30% fölötti túlélési arány, valamivel 50% fölötti győzelem arány és 64%-os hit ratio, mert erre emléxem, de asszem összességében épp nincs 500 átlag XPm csatánként...

    sokáig nem prémiumoztam....

  • drevil33

    csendes tag

    bocs srácok, hazudtam, csak 779 az átlag xp-m pantherrel, de 71%-os találati arány meg az 1716 max xp asszem nem rossz, úgy hogy még csak 94 csatát mentem... 111 destroyed :D

  • drevil33

    csendes tag

    nya... egy 1694 dupla XP majd egy 1636 szimpla a kis-ágyús pantherrel :D

  • drevil33

    csendes tag

    válasz LBandi #19783 üzenetére

    Hi, attól függ milyen nemzet, milyen stílusban játszol. A venti (mindegyik pilóta ügyesebb lesz, ergo erről jobban fordulsz, gyorsabban mész, jobban célzol, gyorsabban töltesz) meg a töltésgyorsító mindegyikre hasznos lehet. Ha messze akarsz látni akkor periszkóp v coated optics. Orosz vonalon a hvy-k is elég jól rejtőzködnek, ugyhogy azokra az álcaháló sem rossz opció. Német, amcsi pontosabb ágyúkkal rendelkeznek, így oda van értelme szvsz a javított célzórendszernek, mert úgy akár menet közben is tudsz viszonylag célzott lövést leadni, valamint mozgástól nem megy annyira szét a célkereszt.. Én a célzásgyorsítót még sosem használtam, de van pár veszett lassan szűkülő célkeresztű orosz ágyú, amire nekem is elférne.

  • drevil33

    csendes tag

    válasz bandiras2 #19790 üzenetére

    A spall liner-t mi is sokat teszeltük haverral, szerintünk sem nagyon hasznos, csak nehezebb lesz tőle a tank ami ront a menettulajdonságon, de gázolásnál segíthet.
    Van itt aki valóban érzett különbséget mikor fent volt a repeszpáncél?

  • drevil33

    csendes tag

    válasz ollie #19797 üzenetére

    Köszi, nekem is volt fent egy ideig, de én nem éreztem különbséget, bár lehet h csak nem tűnt fel.
    Mi sima robbanó lőszerrel teszteltük ugyanazon tankon ugyanoda lőve, de nem láttunk különbséget. Arty lövésnél biztos más a helyzet, de olyanunk nincs...

  • drevil33

    csendes tag

    megvan a tigris ágyú a PantherII-n... Gyerekek... ez nagyon jóóóó :C

  • drevil33

    csendes tag

    válasz grunge #21853 üzenetére

    Van pár magasabb tier-ű heavy-m de nekem az amcsi vonal tetszett a legjobban. Szerintem egész jó dolgokat vettél a T34-esedre, de az optika helyett egy álcaháló, periszkóp, esetleg repeszpáncél is jó megoldás lehet rá. (de én is így használtam, mint te)
    Próbáld meg kihasználni az amerikai tankok hatalmas előnyét, miszerint veszett mód tudja az ágyúcsövét lefelé biggyeszteni. Próbálj dombos részre menni, mert ott el tudod rejteni a hulldown-t (amit ugye mindenki ír itt, hogy amcsi tanoknál kötelező, mert mindenki átlövi) és ki-kikandikálva próbáld lőni a túloldalról feljövőket. Nagyon sok esetben így simán ki tudsz végezni orosz vagy német tankokat, mert azok egyszerűen nem tudnak rád lőni, mert nem hajlik annyira lefelé az ágyúcsövük. Szinte minden pályán van ilyen hely ahol ezt ki tudod használni, csak meg kell találni őket, és akkor tarolni fox.

    Más... ÚÚÚÚtálom a pénztelenséget... mármint kredit. Tegnap eladtam a TigerII-t, és megvettem az E75-öt, végre. A baj csak az, hogy még nincs kreditem átképezni a legénységet, tizenpárezer XP-re vagyok az IS7-től és a Pershing meg a Ferdinand már nagyon rég óta várja, hogy megvegyem őket. Hozzák mááán' be a premium T34-est, mert így sosem lesz elég kreditem megvenni a kifejlesztett tankjaimat... :( Olyan sok aranyat meg nem akarok adni tankért mint amennyibe egy Type, Löve vagy KV5 kerül. Jól hallottam, hogy megint elhalasztják, és nem a 7.1-ben jön ez a váltás?

  • drevil33

    csendes tag

    Szegasztok tankosok. Rég jártam erre, és most egy kérdéssel zargatnálak titeket.
    Nagy nehézségek árán rávettem magam az artyzásra. Vettem egy Hummelt, már ki is van maxolva, de van amit nem értek. Ehhez kérném artymasterek véleményét.
    Mitől ugrik szét a célkereszt ha lassan mozgatom csak a terepen? Amennyire vettem eddig, ha túl nagy magasságkülönbség van (pl hegy - sziklafal - mező) és átcsúzok a célkereszttel, akkor szétugrik, ha bekerül egy hegy vagy ház a lővonalba, néha olyankor is szétugrik, bár nem mindig, de van olyan, hogy semmi sincs... se magasságkülönbség, se akadály a lővonalban, se semmi, lassan mozgatom a célkeresztet, mégis szétugrik a célkereszt. Ez nagyon idegesítő, és érdekelne, ez miért lehet? Hátha tudja valamelyik okos arty-s.
    Előre is köszi a válaszokat.
    Egy n00b artys :p
    UI: nekem még mindig az US heavy vonal jön be a legjobban. Jelenleg ezek vannak meg: IS4, VK4502p, E75, T34, T30.. Ha ki tudod használni, hogy nagyon tud le- fel- felé lőni, jó helyekre állsz be, nagyon jó tud lenni. Igen mozgékony tank, gyorsan pörög a torony, elég gyorsan tölt (a többi azonos tier heavy-hez képest) és viszonylag pontos is. Jó a pen, és bár nem sebez orbitálist, azért lehet vele aprítani. És igen, a páncélja nem egy nagy szám :)

  • drevil33

    csendes tag

    válasz Antonius1978 #28046 üzenetére

    Jaha, én is úgy tudom, hogy egy kidöntött fa lombkoronája nem ad semmi rejtőzés bónuszt, mint pl egy bokor...

  • drevil33

    csendes tag

    válasz donpe #28190 üzenetére

    Hi. Szerintem orosz heavy vonal felé indulj el újoncként. Orosz fejlesztésű a játék, és ez a tankokon is érezhető. Sokkal kevesebb gondod lesz az elején azon a vonalon, ráadásul a KV meg a KV3 szét lesz bontva, és mindkettőből 2 tank lesz, amit megkapsz majd. A KV az egyik legdurvább tank a játékban, de a tierjében (a szintjén) biztosan az.
    Én német vonallal kezdtem és ott van pár igen rossz... "jajj de eladnám már" típusú jármű.
    Szerintem érdemes minden tankon mindent kifejleszteni, mert az, hogy neked melyik stílus fexik igazán, csak akkor fog kiderülni, ha kipróbálod. Értem ezalatt: Heavy, Medium, TD, SPG...
    Az orosz tankokat brutál sebzés, jó páncélozottság, űber rejtőzködés, jó HP, normál manőverező képesség, nem túl jó pontosság jellemzi.
    A német tankoknak nagyon jó HP-ja szokott lenni, és általában nagyon pontos ágyúja, jó páncélozottsága (de sok gyenge ponttal), és nem túl nagy sebzése. Sok ágon van nagyon jó német tank, de előtte sok sok szenvedős tankon kell magad átverekedned hozzá.
    Az amerikai tankok általában mind szarok... szokták ezt mondani. Én is így voltam vele. Most azt mondom, hogy nekem pl a US Heavy vonal fexik a legjobban.
    Usa tankoknak szerintem nagy előnye, hogy nagyon jól tudják az ágyúcsövet forgatni... le-fel billenteni.
    A csigaevők tankjait még nem nagyon ismerem, mert 4. szinten vagyok velük, de nem tűnnek valami hűdejónak... báe magas tier-ben vicces lehet a sorozatlövő.
    Ha rám hallgatsz, nem egy tankot húzol egyszerre, hanem többet, akár kezd el mind a 3-4 nép tankjait, és amelyik nem nagyon megy, arról csak a csillagokat szedd le (minden nap minden tankkal az első csatában dupla xp-t kapsz). Úgy is lehet haladni.
    Remélem tudtam segíteni. Jó tankozást.

  • drevil33

    csendes tag

    válasz stork13 #28235 üzenetére

    Köszi a javítást... való igaz, első nyertes csata....
    Igen, 2-3 ág az elején bőven elég. De érdemes, hogy megismerje pl a tank és a td közti különbséget.
    Én, hogy már van 10-es tankom 6 ágat húzok, és 4-re nincs creditem, hogy megvegyem a következőt, és azt is húzzam :) de én beteg vagyok :DDD

Aktív témák