Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cxgrav

    senior tag

    válasz Kareszovics #7937 üzenetére

    Valami prg megfogja a netedet.. vírusírtás, stb erősen ajánlott
    minden háttéralkalmazás kikapcsolása is

    Picture me Rollin' by 2pac

  • totyax

    aktív tag

    válasz Kareszovics #8289 üzenetére

    Üdv, nem valami tiszta a leírásod, pl hogy miért van a notebookon beépített wifi meg nem beépített. Én annyit próbálnék hogy közvetlen a wifi adó mellé tenném a notebook-ot, ha úgy is gyenge a jel, akkor gáz van (vagy még: olvass lejjebb). Ha nem gyenge, akkor valami árnyékol, egyébként általában ezektől a vezeték nélküli technikáktól sok jót nem kell várni, házban, főleg panelben, nem igazán használhatóak. Arról nem beszélve hogy egy bérházban pl rögtön lehet 10 ilyen adó is, aztán akadnak. Meg hát a szerencsétlen 2,4Ghz-en mennek, amin szinte minden vezetéknélküli cucc megy. Elég a mikrót bekapcsolni... az is zavar keményen. Elhiszem hogy kényelmes a vezeték nélküli dolog, leheveredni az ágyban és mondjuk chatelni, de akkor legalább abban a szobában legyen az adó, tehát oda vezetékkel vinni a jelet.

    A linken amit megadtál notebook típust, annál az Asus ezt írja
    Integrated 802.11a/b/g/n or 802.11b/g
    tehát lehet hogy a tied "n"-t is tud, az 5Ghz-en is megy, és gyorsabb is. Persze ezt az adónak is tudnia kellene :)

    Megint van amit nem értek, ha az Asus routereddel nem megy a wifi, akkor mégis miről volt eddig gyenge? Na mindegy, első körben nem ártana a wifit bekapcsolni a routeren, és szétnézni a beállításai között (megadni SSID-t, egyelőre ne rejtse el az SSID-t, sebesség automata, titkosítás a próba idejére talán nem is kell, egyébként WPA, a jelszót meg kell adni a routeren és azt kell megadni majd a notebook-on is, persze lehet hogy trükközés van majd hogy átalakítja a jelszót hexába trükközés, az enyémnél gond ilyen nincs, persze nem is fogad el minden karaktert.

    Nem ártana a csatornát azonosra állítani mindkét eszközön, tehát adón és vevőn is, illetve végig lehet zongorázni hogy melyik csatornán a legjobb a vétel. Ugyanis a csatorna szám frekvenciasávot azonosít. Mint mikor a tv-n is csatornákat nézel.
    Lehet hogy van automata csatorna beállítás a routeren, de főleg ha gondjaid vannak, végig kéne menni a csatornákon. Lehetőleg este, akkor a legszarabb a vétel ahogy tapasztaltam eddig. Bérházban főleg, akkor van leginkább otthon a nép és van a sok zavar a levegőben, ahol egy kisebb teljesítményű wifi szerintem hasznavehetetlen. Hiába van 40m megadva beltéren, egy-egy fal levehet 10-20m-t is :)

    Szerintem írj részletesebben ha pontosabb választ akarsz kapni. Sok mindent leírtam ha ezeken végigmész akkor sok mindenről tudsz beszámolni.

  • totyax

    aktív tag

    válasz Kareszovics #8292 üzenetére

    Úgy gondoltam végigmész azokon amit írtam, és utána mesélsz :)

    Mindegy, addig is... furcsa dolgot írsz
    az N10 a jelek szerint 11 Mbps-et tud, lövésem sincs, hogy tudnám átállítani 54 Mbps-re
    Ajaj.
    Az adott wifi hálózat tulajdonságaiban a hardver eszköz tulajdonságainál (vagy magában az eszközkezelőben a hardvernél) tudod a kapcsolat típusát megadni. Nem hinném hogy "b only" lenne az alapbeállítás, b/g automata szokott ott lenni, esetleg állítsd át "g only"-ra itt, vagy a routerben, vagy mindkét helyen. Sebesség automata, ahogy fentebb írtam.

    Ugyanitt tudod a fentebb említett csatorna számát is (!) beállítani, és még sok mást is. Legfontosabb amit írtam fentebb is hogy tedd a notit a router mellé, azonos csatorna, és akkor a jelnek jó erejűnek kell lennie, tehát a távolság (falak) miatt nem fog csökkenni a sebesség.

    amikor belépek a routerbe és végigcsinálom a Quick Setupot az ott leírtak alapján nem hajlandó működni

    Nem hinném hogy egy sima wifi hálózathoz quick setup kellene, ha a router súgója minimális, akkor tölts le manuált hozzá, bár szerintem ott lesz a CD-n is. Nem igazán lehet bonyolult beállítani. Ha a te hálózatod jól működik, akkor elemenként próbálgasd a te hálózatodban, tehát a notit, routert, (vagy fordítva), addig amíg jó nem lesz. Erre azért van szükség mert kétismeretlenes egyenlet megoldása mindig nehezebb, hiszen hiába találsz egy jó beállítást a notin ha a router is rosszul van beállítva, nem fogod tudni hogy jót állítottál. Ha a te hálózatodban próbálgatod a notit, akkor már csak egy ismeretlen lesz, a noti, aztán a routerrel ugyanez.

    Nincs elképzelésem miért mutat kétféle értéket jelerősségre az "ikon" meg az "XP". Esetleg újra lehetne telepíteni a notin a wifi hálózatot, pl úgy hogy a hardvernél csak a drivere (asus...) legyen fenn, így csak a win fog nyilatkozni, ellenkező esetben fenn lesz az asus cucca is, de ekkor meg kéne kérdeznie/be kéne állítani hogy ő maga kezelje a wifi kapcsolatot vagy a windows, nem hinném hogy a kettő egyszerre működhetne. Ezt ragyogóan tudod próbálgatni a saját hálózatodban, ami ügye működik.

Új hozzászólás Aktív témák